Vladimír Kroc dokázal dočasně vypnout, přehodit výhybku kariéry rozhlasového moderátora a vydat se s rodinou (manželkou a dvouletou dcerou) do země, kterou tak barvitě vylíčil už ve své předchozí knížce Jižním křížem krážem, do Austrálie. Tentokrát nepodniká dlouhé cesty pustým vnitrozemím a divokým tropickým pobřežím, ale míří do míst, která si při předchozích cestách nechával "na příště". Toulá se po Novém Jižním Walesu, Victorii i jižním Queenslandu a sám pro sebe, potažmo i pro čtenáře, užasle objevuje kouzlo Austrálie i z pohledu malého dítěte. Mezi množstvím zajímavých reálií nechybí odlehčení v podobě humorného nadhledu a sebeironického líčení osobních příhod....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155437/jiznim-krizem-krazem-aneb-australie-nL3-155437.jpg 4.65

Vladimír Kroc
česká, 1966
2021  Petr Brukner: Jen tak jsem šel kolem
2017  Století Miroslava Zikmunda
1993  Wanastowi Vjecy - Divnoknížka
1999  Jižním křížem krážem, aneb, Austrálie a Nový Zéland v Zápisníku zahraničních zpravodajů
2000  Orion hlavou dolů
2021  Letenka do neznáma aneb Rozhovory přes oceán

všech 9 knih autora

Kniha Jižním křížem krážem, aneb, Austrálie a Nový Zéland v Zápisníku zahraničních zpravodajů je v

dalších seznamech2x