Jižní Čechy

Jižní Čechy https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186634/bmid_jizni-cechy-186634.jpg 3 9 4

Filomena1961
11.01.2023 2 z 5

Publikace, která vyšla přibližně před čtyřiceti lety, fotografie nám přibližují krásu tohoto kraje s množstvím kulturních památek. Bohužel úvodní Slovo pana Šajnera se až tak nepovedlo, je hodně poplatné době, ve které to psal.

Anna27
21.09.2020 2 z 5

Z úvodního slova pana Šajnera smrdí komunismus, to mě na začátku trošku odradilo, ale jinak je kniha zajímavá, fotky též.

Nočnípták
22.05.2018 2 z 5

Fotografická publikace z mého kraje. Proto ji mám ráda. Hodně míst již vypadá jinak. Hrady a zámky jsou však pořád stejné, to jenom okolí se proměnilo. Dala bych 3*, nebýt úvodní slovo opět od Donáta Šajnera, jako v publikaci ČSSR. Jenomže zatím co tam mě pobavilo, tady spíš namíchlo. Takže za 2*

Mrejča
12.11.2014 2 z 5

Knížka s dnes již historickými fotografiemi (dle datování autorů z roku 1970) nejrůznějších míst a památek jižních Čech. V pětijazyčném provedení (popisky fotografií jsou česky, rusky, německy, anglicky a francouzsky), naprostá většina fotografií je černobílá.
Reprezentační kniha své doby, vytištěná v NDR (Interdruck, Leipzig).
Dostala jsem ji jako dítě na ZDŠ za něco ... snad sběr léčivých rostlin nebo starého papíru.

jižní Čechy

Autoři knihy