Jižní Amerikou - Výbor pro mládež

Jižní Amerikou - Výbor pro mládež https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203429/bmid_jizni-amerikou-9pn-203429.jpg 5 14 3

Vybrané kapitoly z populárních cestopisů s obrazem zeměpisného, národopisného, kulturního, společenského i hospodářského a politického charakteru typických oblastí Jižní Ameriky.

vvikingg
25.12.2022 4 z 5

V Argentině narazili H+Z na největší českou komunitu, v Argentině měla zastoupení ve 30 letech škodovka pod názvem Škoda- Platense, nebyli první kdo procestoval Argentinu, Uruquay, před nimi to v roce 1936 uskutečnil F.A. Elstner se svojí ženou ve stříbrném voze Škoda Populár, vůbec se o Elstnerovi nezmínili. Cestovatel , novinář, zkušební jezdec, skaut, spisovatel Elstner upadl u bolševiků po 1948 v nemilost naposledy mu v roce 1949 povolili projet SSSR a pak šlus . Možná že autoři měli zákaz se o Elstnerovi zmiňovat, podle mne převzali i jeho stříbrnou barvu vozu, Elstner rozhodně za zmínku stojí , svého času byl velmi populární a jeho knihy jsou taky skvělé.

surikata246
27.10.2018 5 z 5

Moje oblíbená knížka už od dětství,krásné fotografie.Jsem ráda,že tento skvost mám v knihovně .Rozhodně doporučuji.

vlkodlaq
18.01.2018 5 z 5

Je až s podivem, že tak kvalitní literatura jako jsou právě cestopisy Hanzelky a Zikmunda tu mají tak málo hodnocení a popularity všeobecně.

Jižní Amerika Zikmund a Hanzelka, cestovatelé

Autoři knihy