Jižní Amerika - z Buenos Aires na Machu Picchu

Jižní Amerika - z Buenos Aires na Machu Picchu https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155228/jizni-amerika-z-buenos-aires-na-machu-picchu-155228.jpg 5 13 4

Kniha Petra Nazarova, nezávislého cestovatele, přibližuje čtenáři jeho putování napříč Jižní Amerikou pohledem člověka toužícího po poznání nového a neznámého, plnícího si svá dávná přání a cestovatelské sny. Ve své knize popisuje nejen jedinečnost dechberoucích přírodních krás, kterých byl během své cesty svědkem a sociálně-kulturní odlišnosti, zvláštnosti a zvyky tolik typické pro jihoamerické obyvatele, ale s úctou a respektem hovoří také o odvrácené tváři lidského osudu, o extrémní chudobě a neutěšených životních podmínkách v Jižní Americe. Toto osobité vyprávění ze čtyřměsíční cesty začínající v Buenos Aires a končící na Machu Picchu, jejíž trajektorie přechází přes hranice šesti jihoamerických států (Argentina, Brazílie, Paraguay, Bolívie, Chile a Peru) je spojené se zážitky ze setkání s paraguayskou dívkou Liz, které Petr Nazarov několik let finančně přispívá na školu a uspokojení základních potřeb s tím spojených. Knihu dokresluje více než sto autentických fotografií, které přibližují nejen vzdálené země a jejich obyvatele, ale také řadu magických míst a raritních úkazů. Vše je protkáno svérázným stylem cestovatele, který se nebojí čelit novým výzvám a poznáním, přičemž kniha sama o sobě nabízí řadu působivých zážitků, poznatků, inspirací, pocitů a dojmů, není tedy klasickým cestopisem zahrnujícím pouhé geografické údaje a kulturní specifika. Autorovým záměrem není poučovat, ale nechat čtenáře částečně nahlédnout na dobrodružnou cestu svýma očima. Pro někoho může být kniha zajímavým přiblížením života jiného kontinentu a poznáním odlišné kultury, jinému může posloužit jako inspirace na cesty.... celý text

apq
17.07.2020 5 z 5

Velmi pěkná kniha.
Po přečtení máte pocit, jako byste celou výpravu také absolvovali.

popeluška
04.09.2016 5 z 5

Knihy od autora jsou velmi pěkné a milé. Píše poutavě a doplňuje krásnými fotografiemi.
Luxusní kniha :-)

hanka0706
09.11.2015 5 z 5

Nejlepší cestopisy jsou ty, které jsou psané autorovýma zážitkama z cest a přesně taková je Jižní Amerika. Tahle knížka mě bavila tak, že jsem jí měla přečtenou za půl dne. Doporučuji

kilometr
31.07.2013 5 z 5

Příjemná kniha,která Vám ukáže kousek světa.Nejvíce jsem záviděl P.N. účasti na fotbalových zápasech a nádhernou přírodu.
P.S. V dohledné době se do Jižní Ameriky nechystám.

cestopisy Jižní Amerika Peru Argentina české cestopisy Buenos Aires

Kniha Jižní Amerika - z Buenos Aires na Machu Picchu je v