Jízdenka bez návratu

Jízdenka bez návratu https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51773/jizdenka-bez-navratu-51773.jpg 3 4 1

Těch třináct vzrušujících příběhů nevymyslel žádný autor kriminálních románů. Napsal je sám život, protože se taky ve skutečném životě udály. Budete prožívat pátrání po mezinárodním syndikátu pašeráků opia stejně jako vyšetřování záhadných vražd, jež se staly jak v Německu, tak ve Francii nebo Anglii. Ale ne všechny jsou jen tragické a drastické. Dočtete se i o takových , které jsou opředeny humorem, jako třeba příběh tuláka Rosoye, který se doznal k dvojnásobné vraždě, kterou ovšem nespáchal jenom proto aby si přes zimu zajistil teplé místečko a dobrou stravu ve vězeňské cele. Je to kniha, která splňuje všechny nároky na dobrodružnou a napínavou četbu a která splňuje ještě víc, jak sami poznáte.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Melantrich

Kriminalfählle ohne Beispiel , 1960

WEIL
19.06.2011 3 z 5

Kdysi jsem četl tuhle knihu ve vlaku a byl překvapený, jak je vzrušující a jak je možné realitu tak hezky vložit do slov.

Dneska tyhle knihy často supluje TV REALITY, kde obdobné případy se pitvají jako na běžícím pásu.

Günter Prodöhl
německá, 1920 - 1988
1980  65%Jízdenka bez návratu
1971  73%30 mimo zákon
1967  40%Vrah na palube
1962  80%Ti v přítmí
1966  60%Georgia hľadá Georgiu

Kniha Jízdenka bez návratu je v