Jízda mrtvých

Jízda mrtvých

Nový příběh z temného a nelítostného světa Warhammeru, v němž není nic než nikdy nekončící válka s temnými silami Chaosu. Dva císařští vojáci prodělali svůj válečný křest na tažení proti divokým seveřanským kmenům. Když pak nastane zima, srhne se poslední rozhodná bitva v jejíž vřavě je okolnosti rozdělí tak, že se náhle ocitnou každý na opačné straně bojiště. Tak mocná je síla temné a strašné země, že dokáže udělat nepřátele na život a na smrt i z nejlepších přátel a vrhnut je proti sobě v poslední smrtícím boji v nichž se osud jejich duší spečetí. Nový příběh z temného a nelítostného světa Warhammeru, v nemž není nic než nikdy nekončící válka s temnými silami Chaosu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/65_/6592/jizda-mrtvych-e7W-6592.jpg 4.447

Riders of the Dead (2003)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Polaris

Miro.slav

„Jízda mŕtvych“ síce nie je Abnettovou najvydarenejšou a najznámejšou knihou, no dej vás nekompromisne zaveje do kultúry kislevských kopijníkov. Tu v nekonečnej stepi dôjde k filozofickým premenám, k bojom s hordami Chaosu, no okrem toho budeme svedkami nahliadnutia aj do života severských Kurganov a ich temných bohov Chaosu. Síce to nemá punc brilantnosti alá Malus Temná čepel, či epickosť v štýle trolobijca Gotreka, no ako črepina do skladačky sveta Warhammeru je to super.

nikol0783

Líbí se mi, jak paralelně zachycuje osudy obou bratranců. Jeden se přimotá k dobru, druhý k zlu a kolize jejich příběhů se nevyhnutelně blíží.

Misan1993
18.03.2015

Moje první knížka ze světa Warhammeru a velice příjemné potěšení, četlo se to pěkně, ale k dokonalosti tam něco malinko chybělo. Jinak litrů krve bylo v knize prolitých nemálo :) Tudíž slabším povahám doporučím spíše něco z jiného soudku.

Mikko
05.03.2014

Knížka na jedno odpoledne. Proč? Protože je vynikající! Opravdu jedna z nejlepších knih ze série Warhammer. Tohle si musíte přečíst. Brilantní námět. Brilantní Abnett. Brilantní kniha. Gerlach a Karl vemou za srdce..

Boryvan
19.10.2013

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem četl ze světa Warhammeru.

OldaB
07.05.2013

Bavil jsem se a celkem by mě zajímalo, čím se autor inspiroval. Konečné zúčtování mezi dvěma rivaly je nevyhnutelné.

Dan Abnett

Dan Abnett