Jižanská vášeň

Jižanská vášeň https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15366/mid_jizanska-vasen-GBa-15366.jpg 4 20 4

Byl jako oheň v její krvi. Byla jako horečka v jeho duši. Od chvíle, kdy se Lorna Forresterová, kráska z New Orleansu, a Ramon Cazenave, uprchlík z obležení za války Severu proti Jihu, setkali v podivném opuštěném stavení, kde podlehli vzájemné vášni, odvíjí se příběh tajuplné a romantické lásky, jako je měsíc, za jehož svitu se milovali poprvé.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Surrender in Moonlight , 1984

uzivatel83509
uzivatel83509
17.08.2023 4 z 5

Příběh byl dobrý, ale nějak mě nechytil za srdce.. ne, že by byla kniha z těch horších, to ne, byla dobrá, ale chybělo mi tam víc romantiky - namísto toho jsem byla stále napjatá, proplouvat přes blokády bylo dost nebezpečné a ne úplně na moje nervy :-)

happy19
happy19
28.09.2018 5 z 5

Miluji tu knihu!Joo miluji!;-)

fidáš
fidáš
19.03.2014 5 z 5

Opět moc poutavý příběh od této autorky.

PomněnkaPrvní
PomněnkaPrvní
11.10.2013

Poprvé se milovali za deště, nikoliv za svitu měsíce, jak uvádí anotace. Líbí se mi prostředí, ve kterém se děj odehrává. Lásek uprostřed občanské války Severu proti Jihu už jsem četla povícero, ale zde se příběh motá okolo námořních kapitánů nevojáků z Jihu, kteří prorážejí severskou blokádu, aby Jihu dodávali všemožný materiál, od jídla, oblečení, léků, šperků, až po vojenský materiál. Toto má autorka napsáno opravdu poutavě. Samotný romantický příběh je podle mě průměrný, Lorna je sympatická, o Ramonovi se tam píše méně. Vyloženě romantických scén tam moc nenajdete, humor vůbec, erotiky trochu. Na deštivý víkend se kniha určitě hodí.