Jitka a kytka

Jitka a kytka https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80469/jitka-a-kytka-80469.jpg 4 31 5

Jitka leží v posteli. Je nemocná a pochopitelně se nudí. Kdo by neznal tuto základní a obyčejnou životní situaci! Každé dítě zahání nudu různým způsobem: některé čte, jiné poslouchá pohádky, jiné kouká na televizi... Někdy se nedá dělat ale vůbec nic, protože horečka je vysoká a svět se zvláštně kolíbá. A naší Jitce vyrostla za zdí kytka. Olga Černá dokáže uchopit jakoukoli banální situaci a převést ji do dětského světa. Ve spojení s výtvarnou představivostí Michaely Kukovičové vznikla bohatá kniha, ve které mohou děti bloudit jako ve snu. ... celý text

Hanina61
Hanina61
14.11.2021 5 z 5

Milý malý příběh od mojí oblíbené autorky Olgy Černé, kterou mám tu čest znát osobně, provázená překrásnými kolážemi Michaely Kukovičové (i kdybyste si knížku půjčili jen kvůli nim, stojí to za to), od kterých pomalu nejde odtrhnout oči a chtěli byste se v nich "ztratit", navíc vydaná v nakladatelství Baobab, které mám "za rohem" a jehož knížky mám moc ráda, protože každá je takový malý poklad. :-)

Jass
Jass
29.06.2021 4 z 5

Tahle knížka je neskutečně roztomilá - myšlenkou i zpracováním. Je vyzdobená krásnými kolážemi (péče Baobabu je vážně neuvěřitelná) a příběh je kraťoučký a jednoduchý, ale přesto (relativně) silný. Rozhodně doporučuji.

Aroucaria
Aroucaria
03.09.2016 4 z 5

Tak to jsem celá já :-) Dárek od kamarádky, který nezklamal a pohladil.

bibi.r
bibi.r
15.02.2015 4 z 5

Velmi pěkná knížka s inspirujícími ilustracemi :).

za_ne_ta
za_ne_ta
04.01.2015 5 z 5

Knihu jsem si koupila v jedné brněnské galerii. Je mi památkou a milým suvenýrem.