Jitík sportovcem

Jitík sportovcem https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396919/bmid_jitik-sportovcem-4y7-396919.jpg 4 8 5

Ona je Jitka, on je Jitík. Padli si do oka a je z toho pohádkové vyprávění. Řeč je o oblíbené herečce Jitce Molavcové a jejím novém, sportovním hrdinovi. Velké sportovní zážitky malého kluka překvapí všechny pohádkomily a možná je přimějí běhat, plavat, bruslit, prostě sportovat. Jitík se nezalekne prudkého kopce, velké výšky, klouzavého ledu ani živého koně. Tenhle malý velký hrdina má zkrátka odhodlání, pevnou vůli a taky štěstí na neuvěřitelné zážitky. Originální pohádkové příběhy Jitky Molavcové doprovodila ilustracemi legendární Vlasta Švejdová.... celý text

Literatura česká

Vydáno: , Bambook

rreegg1
rreegg1
22.03.2023 4 z 5

Moc se mi líbí nápad námětu knihy. Seznámit děti se všemi možnými sporty a udělat jim jakýsi přehled toho co existuje a o čem to je. At už zimní nebo letní, v tělocvičně nebo venku, na suchu ci ve vodě atp. Popisuje je prostřednictvím malého kluka Jitika, který je velmi sportovně nadaný. Zkouší a baví se mnoha sporty. Třeba si nějaké dítě udělá obrázek a vyberte si konkrétni sport, ktery by chtělo dělat už od malička. Dceři 6,5 let se líbí.

Janizoun
Janizoun
16.09.2022 4 z 5

Paní Molavcová v knize vypráví o čtyřletém sportovně nadaném Jitíkovi. Každá kapitola vypráví o jiném sportu. Kniha je i poučná, aby na sebe děti dávaly pozor. V knize jsou krásné ilustrace. Mám moc ráda paní Molavcovou, chválím nápad přivést děti ke sportu, ale já z knihy až tak nadšená nebyla. Je to čistě vyprávění co "Jitka" viděla a četla o Jitíkovi, bez dialogů. Řekla bych, že pro malé děti kniha až tak není, že kniha je spíše pro školáky, ale hrdinou je čtyřletý kluk... No, nevím, ale je důležité, že dětem (5 a 7 let) se knížka líbila a mám napsat Jitíkovi čtyři hvězdičky , tak je tedy má :⁠-⁠)

Thom13
Thom13
19.07.2020 4 z 5

Každá kapitola je věnována jednomu sportu, ve kterém Jitík vinikal :). Je sice velmi hubená, takže je přečtena velmi rychle, ale docela se mi líbila.

jasmína
jasmína
17.06.2019

Kniha zaujme spíš děti školního věku, čtyřletá dcerka mi řekla po pár kapitolách , že ji to moc nebaví, tak dnes vrátím do Knihovny.

JanaDor
JanaDor
16.12.2018 4 z 5

Text doprovázejí nádherné ilustrace Vlasty Švejdové. Celkově se mi kniha moc líbila a věřím, že se bude líbit i dětem. Dle mého ji mohou číst rodiče malým dětem a pak spolu. Od druhé třídy to zvládnou už sami. Kniha má větší písmena a širší řádky pro lepší čtení začínajícím čtenářům. Děti Jitík zaujme svým všestraným sportovním uměním. Svým způsobem autorka dětem představuje různé sportovní aktivity a třeba někoho zaujmou tak, že se jim bude chtít věnovat. Pamatujte, sportem ke zdraví.

Jitka Molavcová
česká, 1950