Jistě, pane ministře 1

Jistě, pane ministře 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25954/jiste-pane-ministre-25954.jpg 5 167 36

Jistě, pane ministře série

Autorům úspěšného televizního seriálu z prostředí vysoké politiky, který byl s velkým úspěchem uveden v řadě zemí a znají ho i čeští diváci, se podařilo ve stejnojmenné knižní podobě vtipně a přesvědčivě zachytit kariérní postup britského politika Jamese Hackera. Politické kuloáry jsou popsány velice živě, a čtenáře pravděpodobně překvapí, kolik podobných situací znají z vlastních zkušeností a jistě si vychutnají repliky plné klasického anglického humoru.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Aurora (Praha)

The Complete Yes Minister , 2001

Space.Junkienka
07.06.2018 4 z 5

Další z mé sbírky audioknih. A už jako u příběhů s Jeevesem jsem se rozhodla dobře. V podstatě jednoduchí čtení, které je jak aktuální, tak vtipné, a vlastně i svým způsobem podání pravdy i trochu děsivé.

Damato
17.04.2018 5 z 5

Černý humor a ironie-to je můj svět, ale tady v té knize, je tolik pravdy, že to až zaráží ( a někdy ta skutečnost i bolí).
Ale čtení bylo milé, zábavné, pohodové , za mě supr, oddychové čtení, kdy si mozkové buňky odpočinou ( teda pokud nějaké máte :-) )

b2z
13.02.2018 5 z 5

To nemá chybu. Viděl jsem seriál, divadelní zpracování ve Vinohradském divadle a četl jsem tuto knihu. Vždy jsem se neskutečně bavil. Sem tam člověk sice propadne depresi, když si uvědomí, že se směje často reálným situacím ...

Alizon
01.02.2018 5 z 5

Nepřekonatelné. Čas od času knihu znovu otevřu a výborně se bavím. Dokonalá léčba zimního splínu.

slunečnice777
24.11.2017 5 z 5

Neuvěřitelně zábavné čtení , i když některé pasáže zná čtenář ze seriálu , ale to neubírá nápor na Vaši bránici . Po těch letech stále stejné aktuální kolečko , jako naše scéna :D

Leonaless
15.05.2017 4 z 5

Suprová audiokniha :) Dá se říci seriálová verze na cestu ale z lepšího pohledu a se super vypravěčem.

SteveP1
10.01.2017 5 z 5

I když tenhle přívlastek nepoužívám příliš často a zrovna rád, zde je to na místě. Stejně jako televizní seriál GENIÁLNÍ.

Jaruš7
23.04.2016 5 z 5

Senzační věc , zvláště když si ji můžete poslechnou z MP3, načetl Richard Honzovič,

Citace:"Britský párek není emulované potrubí s vysokým obsahem extrahovaného tuku."
"Je čas Dobré vůle, protože parlament nezasedá." (vánoce)

pocitac311
03.03.2016 4 z 5

Perfektná kniha plná typického anglického suchého humoru. Pri čítaní sa mi stále v mysli vynárajú herci z televízneho seriálu.

Andy74
04.07.2015 4 z 5

Přiznávám se, že jsem se u knihy trošinku trápila, ale bylo to způsobeno mou neznalostí jejich politické situace. Dějepis mi nikdy moc nešel :o) Každopádně miluju suchý a břitký anglický humor - já našla tolik slovních obratů, že jsem je nestačila ani zapisovat.
Ráda bych někdy shlédla i seriál v televizi, ten rejpavý humor s tím všemožným ksichtěním musí být super podívaná !!

Dandik1
02.10.2014 5 z 5

Když tuto knihu člověk čte, tak se směje a směje. Po odložení knihy si přečte zprávy a rázem se stane jedním z komparsistů tohoto románu. Výtečně jsem se bavil.

vitek.sk
23.09.2014 5 z 5

Volný přepis první poloviny dílů geniálního seriálu. Jedná se o můj nejoblíbenější seriál, musím tedy dát jasných 100%. Kniha dokonce obsahuje i pár informací navíc. Sir Humphrey už ze začátku neuvěřitelně perlí: "Tradiční alokace exekutivních pravomocí byla vždy determonivána tak, aby právě uřadujícího ministra oprostila od veškerých administrativních banalit. Transferováním manažerských funkcí na ty osoby, které vzhledem ke své praxi a kvalifikaci jsou pro vykonávání tak prostých úkonů mnohem lépe uzpůsobeny. Tím se jejich politickým nadřízeným uvolní ruce pro složitější povinnosti a pro komplexní hodnocení celkové politické situace, jež jejich exponované postavení nevyhnutelně doprovází." Takhle bych chtěl někdy umět mluvit. Nejoblíbenější díly: Oficiální návštěva, Právo na informace, Šplh po namaštěné tyči.

Lubor123
21.05.2014

Skvělá kniha, za černým humorem se skrývá holá skutečnost.

kuky921
15.05.2014 3 z 5

Seriál jsem neviděla, knížka se dala, ale že bych z ní byla na větvi, tak to tedy ne.

reader.007
16.04.2014 5 z 5

Jedinečně vtipné stejně jako seriál.

Adria Orici
13.02.2014 5 z 5

Neuvěřitelné, po těch letech stále aktuální. Bernarda si čtenář zamiluje.