Jistě, pane ministře 1

Jistě, pane ministře 1

Autorům úspěšného televizního seriálu z prostředí vysoké politiky, který byl s velkým úspěchem uveden v řadě zemí a znají ho i čeští diváci, se podařilo ve stejnojmenné knižní podobě vtipně a přesvědčivě zachytit kariérní postup britského politika Jamese Hackera. Politické kuloáry jsou popsány velice živě, a čtenáře pravděpodobně překvapí, kolik podobných situací znají z vlastních zkušeností a jistě si vychutnají repliky plné klasického anglického humoru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25954/jiste-pane-ministre-25954.jpg 4.7104

Jistě, pane ministře (1.)

The Complete Yes Minister (2001)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Aurora

Opatov

Co veta, to perla. Doporucuji audioknihu, da se poslouchat do bezvedomi, nadherne namluveno. Uzasne!

Shashlick

Tohle je prostě klasika. Seriál je převyprávěn ve formě deníku ctihodného Jamese Hackera s doplněním v podobě různých dokumentů. Převyprávění děje je tak občas poněkud krkolomné, na druhou stranu je zde jisté oživení v podobě nahlédnutí do Hackerových myšlenek.
Výborné jsou i vysvětlivky pod čarou, které objasňují některé podstaty britské politiky. Českému vydání bych vytkl snad jen překlad některých reálií. Chápu, že na rozdíl od dabingu seriálu nechtěl vydavatel překládat úplně vše, ale nemocnice sv. Stephena je docela úlet. Přitom by se stačilo přiklonit k nemocnici svatého Štěpána nebo St.Stephen.

Space.Junkienka

Další z mé sbírky audioknih. A už jako u příběhů s Jeevesem jsem se rozhodla dobře. V podstatě jednoduchí čtení, které je jak aktuální, tak vtipné, a vlastně i svým způsobem podání pravdy i trochu děsivé.

Damato

Černý humor a ironie-to je můj svět, ale tady v té knize, je tolik pravdy, že to až zaráží ( a někdy ta skutečnost i bolí).
Ale čtení bylo milé, zábavné, pohodové , za mě supr, oddychové čtení, kdy si mozkové buňky odpočinou ( teda pokud nějaké máte :-) )

b2z

To nemá chybu. Viděl jsem seriál, divadelní zpracování ve Vinohradském divadle a četl jsem tuto knihu. Vždy jsem se neskutečně bavil. Sem tam člověk sice propadne depresi, když si uvědomí, že se směje často reálným situacím ...

Alizon

Nepřekonatelné. Čas od času knihu znovu otevřu a výborně se bavím. Dokonalá léčba zimního splínu.

slunečnice777
24.11.2017

Neuvěřitelně zábavné čtení , i když některé pasáže zná čtenář ze seriálu , ale to neubírá nápor na Vaši bránici . Po těch letech stále stejné aktuální kolečko , jako naše scéna :D

MilujuV.Huga
27.07.2017

Kniha obsahuje nespočet příliš dlouhých poznámek pod čarou, které jsou psány příliš malým písmem, které se špatně čte.
Navíc kniha obsahuje jakože kopie textů, které jsou psány rukou. A ty jsou totálně nečitelné.
U jiných věcí by mi to ani nevadilo, ale u knihy, když se nedá číst, je to trochu nepříjemné.

Humor je báječný a překlad od Jana Klímy je naprosto, naprosto báječný.

Leonaless
15.05.2017

Suprová audiokniha :) Dá se říci seriálová verze na cestu ale z lepšího pohledu a se super vypravěčem.

SteveP1
10.01.2017

I když tenhle přívlastek nepoužívám příliš často, zde je to na místě. Stejně jako televizní seriál GENIÁLNÍ.

Jaruš7
23.04.2016

Senzační věc , zvláště když si ji můžete poslechnou z MP3, načetl Richard Honzovič,

pocitac311
03.03.2016

Perfektná kniha plná typického anglického suchého humoru. Pri čítaní sa mi stále v mysli vynárajú herci z televízneho seriálu.

Andy74
04.07.2015

Přiznávám se, že jsem se u knihy trošinku trápila, ale bylo to způsobeno mou neznalostí jejich politické situace. Dějepis mi nikdy moc nešel :o) Každopádně miluju suchý a břitký anglický humor - já našla tolik slovních obratů, že jsem je nestačila ani zapisovat.
Ráda bych někdy shlédla i seriál v televizi, ten rejpavý humor s tím všemožným ksichtěním musí být super podívaná !!

Dandik1
02.10.2014

Když tuto knihu člověk čte, tak se směje a směje. Po odložení knihy si přečte zprávy a rázem se stane jedním z komparsistů tohoto románu. Výtečně jsem se bavil.

vitek.sk
23.09.2014

Volný přepis první poloviny dílů geniálního seriálu. Jedná se o můj nejoblíbenější seriál, musím tedy dát jasných 100%. Kniha dokonce obsahuje i pár informací navíc. Sir Humphrey už ze začátku neuvěřitelně perlí: "Tradiční alokace exekutivních pravomocí byla vždy determonivána tak, aby právě uřadujícího ministra oprostila od veškerých administrativních banalit. Transferováním manažerských funkcí na ty osoby, které vzhledem ke své praxi a kvalifikaci jsou pro vykonávání tak prostých úkonů mnohem lépe uzpůsobeny. Tím se jejich politickým nadřízeným uvolní ruce pro složitější povinnosti a pro komplexní hodnocení celkové politické situace, jež jejich exponované postavení nevyhnutelně doprovází." Takhle bych chtěl někdy umět mluvit. Nejoblíbenější díly: Oficiální návštěva, Právo na informace, Šplh po namaštěné tyči.

Lubor123
21.05.2014

Skvělá kniha, za černým humorem se skrývá holá skutečnost.

kuky921
15.05.2014

Seriál jsem neviděla, knížka se dala, ale že bych z ní byla na větvi, tak to tedy ne.

reader.007
16.04.2014

Jedinečně vtipné stejně jako seriál.

Adria Orici
13.02.2014

Neuvěřitelné, po těch letech stále aktuální. Bernarda si čtenář zamiluje.