Jíst, meditovat, milovat

Jíst, meditovat, milovat https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284857/bmid_jist-meditovat-milovat-10-vyroci-M9s-284857.jpg 4 972 238

NOVĚ K 10. VÝROČÍ PRVNÍHO VYDÁNÍ. Pouť mladé dámy za pozemskými i duchovními rozkošemi napříč Itálií, Indií a Indonésií... Nové, doplněné vydání knižního (a filmového) bestselleru. Elizabeth má vše, co se od moderní Američanky očekává: manžela, dům a úspěšnou kariéru. Jenže místo aby se cítila šťastná, pohlcuje ji panika, zoufalství a zmatek. Odhodlá se tedy k radikálnímu kroku. Úplně sama se vydá na roční pouť kolem světa. V Itálii studuje umění rozkoše, flirtuje, nezřízeně hoduje a přibere deset nejšťastnějších kilogramů svého života. V Indii absolvuje čtyřměsíční duchovní cestu do vlastního nitra, na níž nechybí ani tak zdánlivé protiklady, jako je meditace, černý humor, mantry a vize. V Indonésii, kde se stane žačkou svérázného starého šamana, pak hledá svůj konečný cíl: rovnováhu a schopnost vybalancovat si život. JÍST... Kvůli pár stonkům chřestu a italským novinám jsi zničila náš společný život? MEDITOVAT... Uvidíš tak nádherný věci, že se ti bude chtít hodit po Tádž Mahálu šutrem. MILOVAT... Jste-li svobodná žena cestující po Bali, nejlepší odpověď na otázku „Jste vdaná?“, zní: „Zatím ne.“ Podle knihy vznikl rovněž úspěšný film s Julií Roberts v hlavní roli.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Metafora

Eat, Pray, Love: One Woman's Search for Everything Across Italy, India and Indonesia , 2006

PetK
26.06.2019 2 z 5

S respektem ke všem čtenářkám v patřičné cílové skupině, pro mě to byla ezoterická slátanina. Ano, čtu jiné typy knížek, ovšem proti chytrému románu pro ženy vůbec nic nemám. Ale tohle... řeknu to tak: myslím, že zajímavě se dá psát i o rozplesklé mouše na dlaždicích, a tohle je myslím téma, o kterém by se dalo napsat hodně a hodně zajímavě. Ale bohužel jsem se při poslechu audioknížky nudila tak, že jsem to asi ve třetině zabalila.
Film jsem kdysi viděla, nebyl to zrovna můj šálek kávy (až na hlas Javiera Bardema v originále), ale nepřišlo mi to až tak moc "červené ezo" jako knížka. Takže pro mě spíš nemilé překvapení.

zdenaR
07.06.2019 3 z 5

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy a následně jsem viděla i film.
Tento typ knih není můj šálek kávy.
Přijatelnější pro mě byl film (asi i díky J. Roberts), což je výjimečné, protože obvykle dávám přednost knize.

Knoflík12
28.05.2019 3 z 5

Byla jsem zklamaná z komentářů tady a vyloženě jsem se na knihu netěšila. Ale vysloveně předčila mé očekávání. Skvěle se mi četla a bavila mě do poslední stránky :-). Ach, ty předsudky...

Bauriska
24.05.2019 2 z 5

Motivační knihy mám ráda. Taktéž se ráda dovídám poznatky z cest. Ale tato kniha mi nesedla. Je to jedna z mála knih, kterou jsem odložila. Zkusila jsem film. Bohužel i ten sem v půlce vypnula. Tak tento příběh mi nebyl souzen.

iveta3867
13.05.2019 4 z 5

Pěkně se četlo, ale bavila mě jen Itálie a Indie..

Skalara
09.05.2019 1 z 5

Nelíbila se mi kniha, musela jsem v mezičase číst i něco lepšího a těžko jsem se k ní vracela. Moc popisů duševna a tak, které jde úplně mimo mě...

p.pavlina
23.04.2019 2 z 5

Od knihy jsem asi čekala více, než jsem mohla dostat. Bohužel mi to přišlo takové utahané a nezáživné. Autorka se stále vracela do minulosti a myšlenky byly tak nějak rozbíhavé. U četby jsem si tedy často říkala, proč to stále autorka omílá, místo toho, aby se soustředila na cestu a jakési "osvobození".

mirkavranka
22.04.2019 3 z 5

Prijemne cteni

Julinka679
19.04.2019 1 z 5

Čteno v angličtině... Skončila jsem někde na straně 30 :-/ Hodně jsem se na knihu těšila, možná zkusím ještě v češtině ale moc šancí tomu nedávám... Za mě bohužel mnohem lepší film s Julií Roberts! :-/ :-)

Knižní střípky
31.03.2019 3 z 5

Březen - měsíc knihy jsem ukončila přečtením románu JÍST, MEDITOVAT, MILOVAT. Je to již stará věc, věděla jsem o ní léta, dokonce jsem kdysi viděla i film, čemuž se vyhýbám, když ještě nemám přečtenu knižní předlohu, ale měla jsem za to, že knihu číst nebudu. Ale nakonec si ke mně po letech našla cestu. A jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Mám k ní sice pár výhrad, ale zůstal z ní ve mně hezký pocit, a to je to hlavní. Kdo z nás by si nepřál mít rok volna ze svého života, utéct od všeho a všech a vydat se do Itálie, Indie a Bali a snažit se najít sebe sama a smysl života. Je sice pravdou, že mi hlavní hrdinka hlavně na začátku přišla dost psychicky nevyrovnaná, místy až rozmazlená, ale dokázala jsem se od toho oprostit a postupem času při jejím cestování, jak se začala pomalu srovnávat, jsem si ji nakonec oblíbila. Závěrečné shrnutí je tedy takové, že i přes pár zaškobrtnutí je JÍST, MEDITOVAT, MILOVAT moc fajn věcička

MakiMel
28.03.2019 5 z 5

Moje srdcová kniha a jedna z mála, u nichž je film stejně kvalitní jako kniha. Pro mě velký přínos v duševním rozvoji. Četla jsem ji několikrát a film znám úplně nazpaměť.

LenkaGonn
25.03.2019 3 z 5

Vždy když máte velká očekávání, tak to špatně dopadne. Kniha byla celkem čtivá a líbily se cesty autorky. Rozhodně je to zajímavé čtení, ale něco mi tam chybělo. Nápad na tento příběh je skvělý, ale opravdu jsem z knihy nebyla nadšena. Až je mi to líto.

Alíša236
18.03.2019 3 z 5

Kniha se mi líbila. Trochu jsem se obávala přílišné plytkosti a také moc americkému pohledu, ale bylo to v normě únosné a bavily mě i odbočky vysvětlující historii místa a pod.

mariva
11.03.2019 3 z 5

Film jsem neviděla, o knize jsem toho dost slyšela a tak jsem se na ni moc těšila, ale byla jsem celkem zklamaná. Jen občas jsem na pár stránkách měla ten správný pocit, že to je to, co jsem od knihy čekala, ale po pár stránkách ten pocit zase zmizel. Jistě, kdo by nechtěl mít možnost a prostředky k tomu užít si rok života podle svých představ, žít na nádherných místech jako např. Bali, nasměrovat svůj život k něčemu lepšímu. V tomto směru mě mnohem víc oslovila třeba kniha české autorky K. Yakshy Roma mi amor.

frammi
23.02.2019 5 z 5

V knize je spousta skvělých myšlenek které mi přinesly okamžité povzbuzení do života

Liilith
05.02.2019 4 z 5

Jsem velice ráda, že jsem si mohla tuto knihu přečíst. Bylo zajímavé sledovat osud ženy, která začala bojovat sama za sebe. Obdivuji její odvahu, kdy se rozhodla zahodit opatrnost, smutek, zoufalství a vydala se na pouť, která není vůbec lehká. Cesta, která má člověka přivést ke štěstí a životní spokojenosti, je plná trnitých rostlin a havětí, jež se vám snaží vaše úsilí překazit. Je jen na vás, zda budete bojovat, nebo se necháte stáhnout chapadly deprese a sebelítosti...

Pebbles
22.01.2019 4 z 5

Poprvé jsem tuhle knížku odložila ... po roce jsem se k ní vrátila a najednou pochopila, proč mi napoprvé nevyhovovala a teď ke mě mluví - jiný čas, jiné nastavení, jiné zkušenosti ...

Mersiie
17.01.2019 5 z 5

Dodnes jedna z knih, která patří mezi mé nejoblíbenější. Četla jsem ji hned několikrát (v různých etapách života) a pokaždé si z knihy odnesu něco nového..

Nepopsatelná kniha!

adriane9
17.01.2019 2 z 5

Ale jo, pár citací by si nejedna žena mohla zapsat do deníčku, ale jinak je to nuda nuda a zase nuda. Nechápu jak někdo dokáže napsat celou jednu knihu jen o svém duševním rozpoložení, prostě tohle celé šlo nějak mimo mě.

MaggieR
06.01.2019 5 z 5

Jedna z kníh, ktorú by si mala každá žena prečítať. Nakazí vás odvahou pri hľadaní vlastnej cesty ako nájsť samú seba. Krásna kniha čo vás podporí aj v ťažkých dňoch keď nie je svet ružový.