Jíst, meditovat, milovat

Jíst, meditovat, milovat https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21850/bmid_jist-meditovat-milovat-VlO-21850.jpg 4 972 238

Pouť pro mladé dámy za pozemskými i duchovními rozkošemi napříč Itálií, Indií a Indonésií Úspěšná, dobře zajištěná novinářka po rozvodu s manželem a dalším nevydařeném vztahu prochází krizí, má pocit, že zklamala okolí i sebe. Rozhodne se odpoutat od všeho, čím dosud žila, opouští zaměstnání a vydává se sama na roční cestu kolem světa v naději, že pochopí, kam vlastně chce svůj další život nasměrovat. Na první zastávce v Itálii jí okouzlí italská bezprostřednost, žena pookřívá a bezstarostně vychutnává stejnou měrou nezávazné dvoření i bezkonkurenční kuchyni. Po čase odchází na čtyři měsíce do Indie, kde se v ášrámu usilovně pokouší prostřednictvím meditací najít cestu do vlastního nitra a ne vždy se jí to úplně daří. Hrdinčina cesta končí v Indonésii, kde se stane na ostrově Bali žačkou místního šamana. Nakonec, obohacena setkáním s odlišnými kulturami si postupně vyjasňuje vlastní představy i cíle a své cestování uzavírá s pocitem, že nyní již dokáže uvést svůj život do rovnováhy a stanovit jeho základní hodnoty.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Eat, Pray, Love: One Woman's Search for Everything Across Italy, India and Indonesia , 2006

Phewell
05.04.2016 5 z 5

Miluji Itálii, miluji milování a lásku, miluji filozofování miluji tuhle knihu. Je motivační, je optimistická a pravdivá zároveň. Hlavní hrdinka je mi moc sympatická. Některé kapitoly byly moc popisné a zdlouhavé, ale byly vynahrazeny dalšími :)

Fzuzik
03.04.2016 4 z 5

Njedříve jsem měla možnost vidět filnové zpracování, přiznávám, že jsem ho viděla několikrát a mnohé si z toho vzala.... Knižní vydání bylo trochu zklamání, ale určitě velice inspirativní. Část Itálie byla po mě asi nejzajímavější společně s odhodláním započít změnu.
Doporučuji! :)

Elpi
31.03.2016 3 z 5

Výborný cestopis. Pro ženy dost motivační. Na Indii jsem se těšila nejvíce, ale také největší zklamání. Itálie a Indonézie perfekrní :-) Rozhodně to není jen tak nějaký románek, autorka dobře vystihla tamější kulturu a vůbec způsob života. Po přečtení knihy mi připadá, že ty země znám.... Lehké, relaxační, motivační, pěkné.

Květinka008
30.03.2016 4 z 5

Některé pasáže rozvláčné, sváděly k přeskakování, jiné se "četly samy". Celkově vysoké hodnocení, příjemné čtení. Film jsem neviděla a ani nevím, jestli chci (abych nebyla zklamaná) :-)

eliska2106
28.03.2016 5 z 5

Tohle je jedna z nejhezčích a nejinspirativnějších knih, které jsem četla. Přesto že jsem docela puritánsky založená a nejistá ve víře, bylo mi ve společnsoti Liz opravdu příjemně a donutila mě hodně přemýšlet sama nad sebou. Knihu obohacují zajímavá fakta a vysvětlení. Protože se učím italsky, nejvíc se mi líbila sem tam zakomponovaná italská slova, zvolání a přísloví. Určitě se k této knížce za nějaký čas vrátím ;)

WerušBeruš
26.02.2016 5 z 5

Krásná kniha, film není tak dobrý!

ajla5
18.02.2016 3 z 5

Kniha se mi zdálo stoprocentně lepší než film. Líbily se mi zajímavosti z procestovaných zemí a jejich dějin.

Jity-Lovies
28.01.2016

Tak mám pocit, že jsem jediný člověk, kterému tato kniha přišla opravdu nudná... nebavila mě a u čtení jsem dokonce začala i přeskakovat stránky....

Lunicko
24.01.2016 4 z 5

Neříkám, že jsem knihu přečetla jedním dechem bez odložení, ale rozhodně je opravdu velmi inspirující ..

veronika0382
10.01.2016 5 z 5

Mam smisene pocity, kniha je to krasna, o tom zadna, jen premyslim, film se mi libil asi o trosku vic, nejvic me bavila samozdrejme Italie, na Bali jsem se uplne videla :-), ale trosku me nudila Indie - vadilo mi to detailni rozebirani hovoru s bohem a o bohu a takove to sahodlouhe duchovni rozjimani, rozebirani ašramu atd. Ale i tak ma u me pet hvezd :) Ten pribeh ma proste sve kouzlo (kor kdyz je dle pravdy) ...... Jo a vlastne jsem se zase naucila par novych italskych frazi :)) (jako Dolce farniente, Attraversiamo....)

Magrata15
08.12.2015 4 z 5

Velmi zajímavé a inspirující

acupoflucy
20.10.2015 2 z 5

Moc mě kniha nenadchla a některé pasáže jsem přeskakovala i když to nemám ráda, ale tady jsem prostě musela.

Tessie15
09.10.2015 4 z 5

Knížka je tisíckrát lepší než film!!! Je skvěle napsaná a nejvíce ze všeho mě fascinuje ta skutečnost, že autorka tuto cestu sama absolvovala. Přišlo mi zajímavé číst o tom, jak se její život měnil, jak objevovala svět a své já a byla ochotná zamířit do úplně cizích zemí, věnovat se novému náboženství a po všem co prožila, po vší té psychické bolesti a problémech znova začít žít a nakonec se i zamilovat. Podle mě skvělá knížka ke které se budu ráda vracet.

ji7967
24.09.2015 4 z 5

Knížka mne nadchla.. Před lety jsem viděla film a vůbec se mi nechtělo porovnávat s knihou, i když mi byla několikrát doporučena. A pak se mi objevila v ruce.. Byla zábavná, fajn, poučná a odpočinková. Velmi mile napsaná. V podstatě se po přečtení knihy už na film nedá dívat :)

Beky
19.09.2015 2 z 5

Jsem trochu zklamaná. Knihu mám rozečtenou už asi dva roky, a pořád nacházím knihy čtivější a poutavější, než je právě tahle. Strašně se to vleče, nekonečné popisky, a pro mě pořádně žádný děj, který jsem očekávala. Za mě skutečně palec dolů, asi to ani nedočtu ...

Figol
10.09.2015 2 z 5

Po všem tom humbuku kolem jsem čekala něco víc. Neskutečně se to táhlo a vlastně jsem to dočetla jenom proto, že jsem neměla nic lepšího po ruce. První, italská část, byla ještě poměrně čtivá, druhá byla neskutečně roztahaná, kdy jsem měla ráda jenom toho chlápka z Texasu. Ve třetí části jsem neměla ráda nikoho. Fakt. Dvě hvězdičky za to, že ačkoli obsah byl dost low, poselství to mělo a snad mě to i donutilo popřemýšlet o životě a vůbec.

tereziehleb
28.08.2015 5 z 5

Nejde o světově uznávanou literaturu, avšak pro mě je tato kniha biblí. Beru ji na všechny své cesty a čtu znovu a znovu dokola. Našla jsem se v ní. Zaškrtla jsem si všechna zajímavá vyřčení. Fakt, že ve filmovém provedení je obsazena Julia Roberts - má nejoblíbenější herečka - jen podtrhla mou lásku ke knize, filmu, tomu příběhu. I když film od knihy liší. Klidné čtení, pohladí vás na duši a odtrhne od veškerých problémů.

adorjas
01.08.2015 3 z 5

Ste smutné? Hľadáte dávku inšpirácie? Od tejto knihy sa Vám nezmení život, ale príjemne pohladí dušu. Taká ženská slepačia polievka pre dušu...

RUSTY
25.07.2015 5 z 5

Jako více lidí tady jsem nejdříve viděla film a ten se mi líbil. Snad kvůli pěkné hudbě, přírodě, úžasné Julii ... ale nebyl to tehdy film, který bych potřebovala vidět vícekrát. Pak jsem ovšem v krámu při čekání na autobus spatřila knihu s krásnou barevnou obálkou za pár penízků a navíc v době, kdy moje dušička toužila přesně po něčem takovém. Po něčem milém, co dodá mému srdci i duši vitamíny. S každým dalším slovem, s dalším příběhem v podobě korálku jsem cítila jak každý můj nádech bolí čím dál tím méně.Knihu jsem četla při každé volné chvilce ... při cestách, před spaním, ve vaně.... někdy jsem se při čtení usmívala, jindy plakala ... nemohla být vážně příhodnější životní situace, kdy jsem na tu knihu mohla natrefit a asi právě z toho důvodu na mě měla takový vliv. Zahojila mnohé šrámy, dodala naději a změnila mnohé moje pohledy na život. Když jsem obrátila poslední list až jsem si lítostí povzdechla, že tenhle příběh končí ... právě teď čtu její pokračování a stejně jako u první knihy mám kolikrát chuť vzít zvýrazňovač a některé pasáže podtrhnout, protože tak moc vystihují podstatu některých věcí ... za mě určitě 5 hvězdiček.
PS: Když je nejhůř, dejte si sklenku vínka, špagety s rajčatovou omáčkou a čerstvou bazalkou, pusťte si song od Eddieho Veddera - The long road a věřte, že vás osud jenom tak zkouší a že bude zase dobře....vlastně ne, bude ještě lépe ;-)♥

vercaruzickova
24.07.2015 4 z 5

Před lety jsem viděla film a moc mě nenadchnul. Nyní jsem se k němu dostala znovu díky mamce, která se právě rozvedla, takže životní příběh Liz jí byl velice blízký a četla i knížku. Já jsem se do ní na její doporučení pustila taky a jsem moc ráda, že jsem tak udělala. Kniha zachází víc do detailu ohledně mentálních pochodů hlavní hrdinky, popisuje žážitky z meditací atd., které z filmu prostě nepoberete. Každá její fáze - Řím, Indie i Bali měly něco do sebe a já jsem okamžitě toužila po tom se tam vypravit za ní. Liz mi byla opravdu sympatická a dokázala jsem se do ní dobře vcítit. I konec knihy se mi docela líbil. Chápu, že se ale někomu kniha líbit nemusí a může mu připadat nudná, nejspíš je potřeba ji číst ve správné životní období, abyste si jí opravdu užili.

láska meditace cestování rozvoj osobnosti, osobní rozvoj

Elizabeth Gilbert
americká, 1969
2007  73%Jíst, meditovat, milovat
2014  81%Podpis všech věcí
2016  78%Velké kouzlo
2011  67%V dobrém i ve zlém
2021  70%Město dívek

Kniha Jíst, meditovat, milovat je v

Přečtených1 477x