Smrt před branami

V Impériu i za jeho hranicemi stále narůstá hrozba války. Helena Aquilla, císařův Krkavec, čelí útokům ze všech stran. Císař Markus, pronásledovaný minulostí, ztrácí příčetnost a velitelka využívá jeho šílenství, aby posílila vlastní moc. Helena hledá způsob, jak zastavit blížící se temnotu, a v sázce se ocitá nejen život její sestry, ale všech obyvatel Impéria. Laia ze Serry, která se nyní zdržuje daleko na východě, ví, že osud světa nezávisí na machinacích válečnického dvora, ale na tom, zda se podaří zastavit Temnonoše. Ve snaze ho svrhnout však Laia naráží na nečekané hrozby ze strany těch, na jejichž pomoc spoléhala. V zemi mezi životem a smrtí se Elias Veturius vzdal svobody, aby mohl sloužit jako Strážce duší. Tím se však zaslíbil pradávné moci, která se nezastaví před ničím, jen aby zajistila Eliasovu oddanost - dokonce i za cenu jeho lidství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/378955/smrt-pred-branami-mnA-378955.jpeg 4.3158

Jiskra v popelu 3.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Host

A Reaper at the Gates, 2018

Kniha Smrt před branami

whiolet

Nemůžu se zbavit dojmu,že první díl nasadil laťku hodně vysoko a i když se autorka snaží SEČ může, žádný další díl ho dohnat nedokáže.
Jinak to bylo super čtení,které mě nenudilo a já se nemůžu dočkat posledního dílu!

evilunicorn

Zatraceně dobře napsaná fantasy! Všechny emoce,jenž postavy prožívaly byly bravurně vykreslené,ať už to byl smutek,nenávist,touha po pomstě,nebo strach a to vše na pozadí vize hrůz přicházející války.Celkově pochmurnější a temnější atmosféra příběhu mi naprosto vyhovovala.Kniha,jenž má ambice stát se kultovní.

Anastazie0810

Třetí díl úžasné série je tu! Genocida, utlačování slabších, rozdělení společnosti, boj za svobodu.. Nepřipomíná Vám to něco? Jsou to otázky dnešní doby, které řeší i Sabaa Tahir, svým fantasy úžasným způsobem.
Postavy se vyvinuly nepředvídatelným tempem. Helena (krkavec) se soustředí na ochranu své rodiny a snaží se zároveň zhatit plány kruté Keris. Elias se vypořádává se svým novým posláním a pomalu si uvědomuje, že cena kterou musel zaplatit je velká až moc. Laia bojuje proti temnotě a snaží se zachránit zbytky svého lidu.
Přibylo více fantasy prvků a více odhalených tajemství (WOW!!!)

Začátek knihy byl maličko natažený, ale mě osobně to nevadilo, jelikož i přesto to nebylo nudné. Akce a napětí se touto knihou line už od první stránky. Rozhodně je to jedna z nejlepších fantasy sérii. Originální, skvělé, prosté TOP!

Manifest blech

No, jak začít. Neuvěřitelné od začátku do konce. Stále nejspíš naivně doufám ve světlé okamžiky, fandím hrdinům i těm ostatním. Kam můžete jít, když Vaše kroky znají 10x dopředu?

U všech horoucích pekel :-D tam bylo nesčetněkrát. To bude hodně dlouhé čekání na další díly.

zuzca.h

Prostě si nemůžu pomoc, ale první díl byl nejlepší. Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst a knihu stále odkládala. Od 2/3 knihy, ale děj konečně nabral spád a začalo se mi dobře číst. CO se týče postav tak Krkavec/Helena mi v tomto díle lezla neskutečně na nervy za to její sestra Livia, měla neuvěřitelně chladnou logiku a doufám, že se s ní v dalším díle víc potkáme. Celkem mě zamrzel osud Eliase a Lai a jsem zvědavá jak budou jejich cesty dál pokračovat.

Tabby

Zezačátku jsem měla strach, aby tenhle díl nebyl tak nudný a rozvleklý,jak druhý díl. Naštěstí nebyl, byl zajímavý, čtivý, konečně se tam zase něco dělo.
Zajímavě se nám vyvíjí děj a život hlavních postava a osud celého Impéria.
Celá série si drží takou tu pomyslnou laťku čtivosti, ale že by jsem to přečetla víckrát to asi ne. Ale stejně budu na ten poslední díl čekat, ať vím jak to dopadne. :)

jana2144

Do prvního dílu jsem se zamilovala, druhý byl též úžasný, ale trojka me asi trosku zklamala. Nedokázala jsem se zacist, místy to bylo hrozně prekombinovane. Na to, že to je fantasy pro děti a mládež, je jazyk knihy poměrně těžký. Tak uvidíme, co přinese 4.dil:)

PetraBery

Třetí díl fantasy série, možná o něco málo slabší než předchozí dva, ale i tak to bylo výborné čtení. Mrzí mě osud Eliase, naopak Krkavec i Laia byly obě skvělé. Spousta akce, bojů, napětí, zvratů a překvapení. Na poslední díl se moc těším, určitě si ho nenechám ujít. 4,5 *

Melanka13

Nebylo to vysloveně špatné, ale měla jsem pocit, že občas už autorka plní děj vatou, aby nahnala stránky. Podle mě nejslabší díl... což je škoda, protože rozjeté to měla pěkně. Myslela jsem, že už je to poslední díl. No holt si budu muset na závěr ještě počkat... jestli teda na tuhle sérii mezitím nezapomenu. :D

katushah

Konec je tedy velmi zvláštní. Přála bych si veselejší závěr i když tento mi bude asi delší dobu šrotovat hlavou. Určitě vynikající kniha, celá série je super. Odebírám 1 hvězdu za mnoho postav, všechny si nejde zapamatovat. :-)

sabca1520

Nezklamala.

Nemohu se dočkat, jak to celé dopadne!

Agrim

Všechny tři díly jsem přečetl jedním dechem knihy byli výborně napsané a teď čekat kdy bude čtvrtý díl na světě

simona5r

Po počátečním mírném tápání jsem se do knihy rychle začetla a opět si četbu užívala, jako u předchozích dílů. Nejvíc mě bavilo číst pasáže o Krkavci, zato Laia mě někdy vyloženě rozčilovala.

Nočnípták

Tenhle díl se mě líbil o malinko míň než Plamen v temnotě. Ale zhltla jsem ho stejně rychle. Nejhorší bude teď to čekání na 4.

Má královna to jméno naposledy vyslovila před dávnými lety. Teď je šeptá můj lid.
"Meherja"
Milovaný.

sebemi

Sice jsem na začátku musela vzpomínat, co bylo v předchozích dílech, ale brzo mě kniha pohltila. Má to spád, napětí a konec kapitol většinou na infarkt, to nám dělá Sabaa schválně :D V závěru je to smršť , všechno a všichni směřují do Antia a jediná moje myšlenka byla, pane bože, jak tohle může dopadnout. No dopadlo to a těším se na závěrečný díl! A jak už jsem psala v předchozích recenzích, prosím prosím odrovnejte už někdo tu mrchu Keris :D

FlexiMZ

Ještě v polovině knihy jsem byla rozhodnutá, že dám knize ty hvězdičky 4. Budu upřímná a to co se stalo z Eliase mě celkem naštvalo. A celkově se z tohoto příběhu v tomto díle stala taková směs všeho možného. Ale když se nad tím teď po dočtení zamyslím, tak ono to vlastně nějak fungovalo. Bylo to čtivé a poslední stránky mi opravdu utíkaly obří rychlostí. Ve výsledku teda dávám slabších 5 hvězd a s opravdu velkým napětím a očekávám se těším na závěr této uchvacující série. Spousta věcí mě překvapila a i když nějaký expert na tento žánr nejsem, myslím si, že se jako jedna z mála sérií vyhýbá zakořeněným klišé a i přesto, že co se týče Eliase nejsem úplně spokojená, vlastně se autorce opět povedlo se tímto způsobem vyhnou klišé, tak doufám, že mě Sabaa nezklame a udrží kvalitu této série až do samotného konce. Skvělé čtení!

maja11231

To byla to jízda!!

Michelle.1995

Jako pokračování skvělé, líbila se mi celá ta zápletka ohledně velitelky (to jak si Helena postupně dávala střípky dohromady a snažila se přijít na to, o co Keris jde), pořád je tu i dynamické střídání úhlů pohledů, takže kniha plyne rychle. Ale tu hvězdičku ubírám za Eliase, protože se prostě nedokážu přenést přes to, co se z něj stalo...
konec ale opět otevřeně čeká na napínavé pokračování a celkově se jedná o skvělou sérii. A co se kuchty týče, tušení se potvrdilo a líbilo se mi to.

martina1199

Tak to byla pekelná jízda :-) Autorka s postavami rozhodně nezachází v rukavičkách a žene je znovu a znovu do dalších bojů a bitev a záchranných misí. Konec je hrozivý a název knihy ho skvěle vystihuje. Ovšem ponechává hrdinům i nám kousek naděje. Jestli i poslední díl bude mít stejný styl a spád, tak nás čeká opravdu epický závěr celé série. Už se nemůžu dočkat :-D

nicest

Jednoduše MILUJU. Krvavé, nelítostné, kruté, napínavé, ale i láskyplné. Hlavní postavy jsou skvěle propracované, každá má něco do sebe a při četbě jen čekám, jak se jejich postava bude vyvíjet dál, co dalšího se jim přihodí. Zadržuji dech a hltám písmena, slova, věty. Velmi povedená fantasy série, která nemůže chybět v mé knihovně. Fantasy je srdcovka a tahle jednoduše stojí za to. Další díl by měl vyjít v dubnu 2020, no už se těším!

katallinka

Trošku slabší než předchozí dva díly. Na začátku jsem se nemohla začíst. Konec byl, ale samozřejmě opět skvělý a autorka píše dokonalé příběhy.

Edlik

Za mě nejslabší díl série. Bohužel bude ještě čtvrtý díl... Ale už si ho asi jen nechám od někoho vyprávět. Kniha mě nebavila a musel jsem se nutit ji dočíst.

vandalindakova

Smrt před branami je třetí díl tetralogie Jiskra v popelu. Tato série se řadí mezi mé nejoblíbenější a každým dílem jí mám radši, a radši. Ani Smrt před branami totiž nezaostává za předchozími dvěma díly.
Příběh je vyprávěn z pohledu tří postav: Layi ze Serry, Heleny alias Krkavce, a Eliase Veturia. Objevují se tam tedy tři dějové linky, které se párkrát prolínají.
Postavy jsou skvěle vykresleny v celé sérii. Všechny hlavní postavy mě chytily za srdce a s napětím jsem sledovala jejich příběh.
Děj příběhu odsýpá, je hodně akční a jednoduše se tam pořád něco děje. Kniha obsahuje neskutečné množství dobře napsaných zvratů. Každá kapitola většinou končí nějakým tímhle zvratem nebo událostí/či odkrytím faktu, který čtenář absolutně nečeká. To je přesně ten důvod, proč vás to bude nudit číst dál a dál, až nakonec zjistíte, že jste zhltli sto stran jako nic. O to víc je tento jev zmnožen tím, že se pravidelně střídají kapitoly jednotlivých postav. Tím pádem musíte přečíst dvě kapitoly než zjistíte, co se stalo té první postavě. A o tohle není nouze ani v jedné ze tří dějových linií.
Co se mi hodně líbilo, byl magický svět, který v tomto díle dostal své místo. V prvním díle není magie a nadpřirozeno snad žádné, ve druhém díle se pomalu vyskytuje jako něco nevysvětlitelného, a zde ve třetím už tvoří důležitou linku, která se proplétá všemi příběhy, a se kterou nás kniha pomalu, ale jistě pečlivě seznamuje.
S tím souvisejí i nadpřirozené postavy, které se zde vyskytují. Tady totiž budete číst o džinech, ífritech, ghůlech a jim podobných tajemných ,,tvorech", které mi přijdou velmi originální.
Co o této sérii ještě musím říct, je to, že je to velmi temná a drsná fantasy. Tady to nejsou žádné třpytivé jiskry, roztomilá kouzla, veselí duchové a tak dále. Tohle je svět plný nespravedlnosti a krutosti. Svět, kde všichni bojují o svůj život, kde padne stovky až tisíce životů. Je to svět plný podlosti, podrazáctví, machinací, drsných okamžiků. A přesně tohle na mě působí hrozně realistickým dojmem, a dle mého názoru to posiluje tuto sérii.
Romantické linky zde proto nemají své místo. A ty, které tam jsou naznačeny, jsou zadupány do písku. Alespoň prozatím.
Celou sérii za sebe jedině doporučuji, a to každému milovníkovi fantasy a všem, komu nevadí drsnější styl příběhů.

Purple7

S těžkým srdcem za 3, neboť jsem se dobrou polovinou knihy protrápila. Bavily mě vlastně akorát Krkavcovy kapitoly, naopak Eliase jsem nemohla ani cítit - k čemu tohle celé? Stačilo zkrátit na dvě - tři kapitolky a každý mamlas by to jeho břemeno pochopil. Totožnost kuchty mi byla jasná prakticky hned, takže jsem ráda, že jsem se nespletla, na druhou stranu máme to tu opět, jako kdyby jiné dějové zvraty v YA už neexistovaly. Posledních 200 stran jsem ale přelouskala prakticky za chvíli, tam už to mělo ten úžasný spád, který znám z prvního dílu. Čtvrtý díl bohužel v nedohlednu a ač jsem dnes byla poměrně kritická, těším se na něj jako malé děcko na Vánoce.

Denisa153

Po dlouhém čekání to bylo celkem zklamání. Nemohla jsem se začíst, a když jsem se začetla, tak už byl konec. Děj se celkově dost vlekl a celkově mě to moc nebavilo.

pro dospívající mládež (young adult)

Sabaa Tahir
americká, 1983

Kniha Smrt před branami je v

Právě čtených8x
dalších seznamech5x