Plamen v temnotě

Plamen v temnotě https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342816/bmid_plamen-v-temnote-hmQ-342816.jpg 4 638 141

Jiskra v popelu série

Pokračování Jiskry v popelu. Eliasovi a Laie jde o život. Po Čtvrté zkoušce a událostech, k nimž při ní došlo, se vojáci vydávají na lov dvou uprchlíků, kteří utekli ze Serry a vydávají se na nebezpečnou cestu do srdce Impéria. Laia se chystá proniknout do Kaufu, nejstřeženějšího a nejnebezpečnějšího imperiálního vězení, aby zachránila svého bratra, jehož schopnosti jsou klíčem k přežití Učenců. A Elias je rozhodnut jí pomoci, přestože se tím vzdává poslední šance na svobodu. Temné síly, lidské i ty z jiného světa, však pracují proti nim. Dvojice musí na každém kroku své cesty bojovat, aby přelstila nepřátele: krvežíznivého císaře Marka, nemilosrdnou Velitelku, sadistického Dozorce, který vládne kaufskému vězení a - což je nejbolestivější - i Helenu, Eliasovu dlouholetou přítelkyni, která nyní zastává funkci císařova Krkavce. Helena se musí podrobit Markově vůli a postavit se do čela mise, která jí zlomí srdce: najít zrádce Eliase i učeneckou otrokyni a oba zabít.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Host

A Torch Against the Night , 2016

Teriiii
Teriiii
12.06.2018 5 z 5

Druhý díl Jiskry v popelu za mě naprostá úžasnost, díky které se tato série vyšvihla na přední příčky mých "nej" a opravdu se nejedná o klasický vycpávkový druhý díl. Kniha je naplněná akcí, tajemnem, ale i násilím, což je přesně to, co jsem já osobně vždy v knihách hledala. A teď konečně našla.
Mou oblíbenou postavou stále zůstává Elias a překvapivě jsem si v tomto díle oblíbila více i Helenu. Upřímná škoda, že knížka nemá více stran, protože tady by mi to ani v nejmenším nevadilo.
Mohu jenom doporučit! :)

Shinstria
Shinstria
02.06.2018 5 z 5

Tohle je neuvěřitelně úžasná série. (Aspoň zatím) Ten příběh je temný, ale i tak v něm najdeme lásku a dobro.. Tím jak je napsaný, je velice intenzivní, prodchnutý emocemi, které čtenáře bez přestání bombardují. Knížku jsem přečetla za méně než den a půl. Ani jsem nevnímala jak stránky plynou - v jednu chvíli jsem se probrala a byla jsem na 300 stránce. (Jak jsem si mohla nevšimnout, že mám většinu knihy přečtenou? ._.) Autorka se na rozdíl od jiných autorů nebojí kosit jednu postavu za druhou. Díky tomu má hned čtenář věští pocit reálnosti příběhu a víc se do něj ponoří. Skvělé, opravdu moc se mi tahle série líbí, doufám že další díl nezklame.

Denisa153
Denisa153
31.05.2018 5 z 5

POTŘEBUJU DALŠÍ DÍL...

Alee
Alee
23.04.2018 5 z 5

Neuvěřitelní jízda. Děj se nám začíná zamotávat, hlavní postavy to opravdu nemají jednoduché a autorka jim nic nedá zadarmo. Nejvíc oceňuji práci s postavami a hraní si s emocemi čtenáře. Příběh je poměrně ponurý, drastický a plný intrik, ale i tak (nebo možná právě proto) v něm najdeme i dobro, za které se naši hrdinové nebojí bojovat.

AgnessN.R.
AgnessN.R.
01.04.2018 5 z 5

OH můj bože, tak to byla jízda. Dokonce o něco lepší jak první díl a to je co říct - hlavně teda proto, že vše do sebe zapadá jako ozubená kolečka.

I když někde jsem si říkala, že nevím o kom bude zachvíli autorka psát, když si je tam všechny vyvraždí, nebo jim zneschopní normálně se pohybovat, že ano....
No a NĚKDE jsem si pro změnu říkala, že by mi vůbec nevadilo kdyby tam nebyl Keenan no a pak jsem si řekla, že Laia mi tam taky někde zavazí, jenomže Laia do příběhu prostě patří a bez ní by to nebylo ono. A nakonec si opět zvládla vydobýt svoji oblibu, ale na Helenu to fakt nedotáhla, no.
Jo a prosím, co to té Heleně ještě všechno chcete udělat??

No ale to jsou jenom drobnosti. Co ale není drobnosti je: KDY VYJDE DALŠÍ DÍL???

Klarsik3
Klarsik3
25.03.2018 4 z 5

První díl byl perfektní.. Druhý díl ačkoliv jsem teď zklamaná byl taky skvělý.. Důvod mého zklamání ale pochází ze sletu událostí, příběh je vymyšlen a napsaný naprosto úžasně, až jsem se nemohla odtrhnout.. Ale prostě já bych chtěla aby to dopadlo jinak :-D.. No což bude se to muset celé vyřešit v dalším díle ... A nebavili mě kapitoly s Helenou...

Edlik
Edlik
19.03.2018 4 z 5

Po super prvním díle, přišel díl druhý....
Co o něm říct? První půlka pro mě nebyla tak super, jako první díl a jako druhá půlka. Dokonce mi tady i trochu vadil styl vyprávění, kdy každá kapitola je vyprávěná z pohledu jedné hlavní postavy, ale v té druhé půlce to zase hned dávalo smysl. Kapitoly z pohledu Heleny byly pro mě absolutně nejlepší. Finále mě ale vynahradilo rozpačitý pocit z první půlky. Jedná se sice o YA knihu, ale čím mě opravdu překvapila je krutost. Tam kde standartní YA knihy jen naznačují Saba Tahir se nebojí jít na věc. A tam kde čekáte, že se stane něco co odvrátí nevyhnutelné se stane ještě něco horšího.

izfnp
izfnp
16.03.2018 4 z 5

Po zaujímavom a originálnom, a predsa pre mňa akosi nestrhujúcom a nevýnimočnom prvom diely autorka dokazuje, že pokračovania môžu byť novým dychom pre sériu a môžu dokázať, že si sériu čitateľ zamiluje.

Autorka pozdvihuje svoj príbeh o ten pomyselný stupienok vyššie, keď ho rozťahuje priestorovo i významovo. Napriek tomu, že charaktery celý diel cestujú a skrývajú sa, narácia ani na okamih nestráca tempo. Druhá štaca s Laiou, Eliasom a Helenou tak baví, ponúka vzrušenie od začiatku do konca, rozvíja sympatické charaktery, často tým, že sa nebojí postaviť ich pred ťažké skúšky a na ich konci im uštedriť tvrdé rany. I vedľajšie charaktery tento raz bavia a záporné postavy sa taktiež vydarili, vôbec nie je ťažké ich nenávidieť.

Veľká spokojnosť, nemohla som sa dočkať, kedy príbeh druhého dielu dočítam. Smer, ktorým sa táto séria vybrala, sa mi veľmi pozdáva. Pre dobro série dúfam, že to autorka nebude naťahovať a tretí diel bude posledným - ešte lepším, ešte strhujúcejším. A najviac si želám, aby hrdinovia série našli svoj šťastný koniec.

misaC
misaC
11.03.2018 5 z 5

Tak to byla opět jízda. Kapitoly psané vždy z pohledu některé z hlavních postav mě zpočátku ( tak jako u prvního dílu ) trochu mátly, ale nakonec opět maximálně vyhovovaly. Já tedy úplně "nemusím" Laiu, zato Elias a Helena mají mé sympatie a doufám, že je osud ještě svede dohromady.

terka98
terka98
07.03.2018 5 z 5

Páni. Co dodat. Dokonalost sama. Po dlouhé době tady máme něco jiného něž pouhý druhý "vycpávkový" díl. První díl byl skvělý a já se bála, že druhý díl bude jen průměrný děj, aby se ten čtenář teda nějak zabavil. Ale dlouho se mi nestalo, že by druhý díl překonal ten první. Tohle byla prostě DOKONALOST. Ani jedna kapitola nebyla nazmar. Autorka čtenáře držela v napětí celou dobu. No a ten konec. Fantazie. Už teď nechci čekat na třetí díl. Chci ho prostě hned teď.

anishta
anishta
06.03.2018 5 z 5

Tak tohle budu muset chvilku rozdýchávat, stalo se toho tolik a z části jsem smutná, z části nadšená. Rozhodně jsem natěšená na další díl.

NinaStikova
NinaStikova
04.03.2018 5 z 5

Po přečtení první knížky jsem hned věděla, že druhý díl určitě potřebuju. Jak to dopadne? Zachrání Darina? Mají vůbec proti Impériu šanci? A co Helena?
Člověk vůbec nemá problém se s postavami sžít. Truchlí s nimi, směje se, bojí se, když se bát má, a celkově má pocit, že příběh prožívá společně.
Tuhle sérii můžu rozhodně jen doporučit. Mám velkou radost, že druhý díl není jen vycpávkou a odrazovým můstkem pro dění v dalším díle. Je zde napětí (Proč je Helena vždycky tak zatraceně blízko?), nečekané zvraty (Keenane?! :O), trocha nadpřirozena (Chameleón!) i romantická linka (A možná je jich víc...).
Jediná má výtka jsou neobjasněné motivace a chování Kuchty a Marka. Co to jako dělají?
Čtyři sta stran sice není málo, ale stejně žasnu nad tím, kolik toho dovnitř dovedla autorka napasovat. Mám pocit, že se toho událo snad víc než v prvním díle. Už aby tu byl ten další.

Lokina
Lokina
24.02.2018 5 z 5

Druhé díly hlavně u young adult knih bývají často slabším článkem v celé sérii, ale u většiny kvalitních fantasy knížek to neplatí a rozhodně to neplatí pro druhé pokračování ze série Jiskra v popelu.
Autorka se s ničím nemazala a rovnou nás od první kapitoly hodila do akce. První polovina byla trošku pomalejší, kdy Laia a Elias pořád utíkali a schovávali se, ale přesto se tam nestále něco dělo.
Mnoho asi překvapí a asi nepotěší, že autorka použila zase to otřepané a klišé téma, milostný trojúhelník. Ale nenechte se zmást a než na to od začátku začnete házet hate poznámky, počkejte si na konec. Když už si myslíte, že příběh vám už nic nabídnout nemůže, dostanete pořádnou facku a vy zjistíte, že ten nenáviděný trojúhelník, měl pro příběh opodstatněný význam.
Jsem ráda, že příběh jsme mohli vidět i z pohledů jiných postav a že Helena dostala více prostoru a moc se na ni těším v příštím díle. Díl přinesl i nové postavy a na Harpera jsem hodně zvědavá, protože kolem jeho postavy se vznáší plno zajímavých otázek.
Tenhle druhý díl se povedl, je to napínavé, šokující, no prostě super :-)

Brambu
Brambu
24.02.2018 4 z 5

A i pokračování je nabité napětím, surovostí a velkým očekáváním, jak to s impériem vlastně dopadne. Nový císař rozjíždí svoji vládu a odboj plánuje svoji pomstu. Tak tohle mě nepřestává bavit. Je to výborné, akce střídá akci a s každým dalším krokem je to lepší a lepší. Další díl prosím!

tyna_kk
tyna_kk
23.02.2018 3 z 5

Po prvním díle, který jsem přečetla prakticky přes noc, velké zklamání. Musela jsem se hodně přemlouvat, abych knihu vůbec dočetla. Příběh mne do sebe vůbec nevtáhl, a tudíž jsem ani neprožívala dějové zvraty, kterých je v knize požehnaně. Chování hlavních postav mi místy přišlo hodně nedomyšlené a ve výsledku mi bylo jedno, jak to s nimi dopadne. Další díl si sice přečtu, ale doufám, že dopadne mnohem lépe, než tento.

PeťkaW.
PeťkaW.
20.02.2018 5 z 5

Prvním dílem nasadila autorka laťku hodně vysoko, ale naštěstí druhý díl neztratil kvalitu. Naopak mi v mnoha ohledech přišel čtivější a propracovanější. Postava Heleny ukázala podle mě potenciál už v předchozím díle, takže její pohled mi v příběhu udělal radost. Přibyly i další nové zajímavé postavy, na jejichž vývoj jsem moc zvědavá. Dočkali jsme se několika překvapení, zvratů, zrad, lásky, přátelství, boje... Tato série zkrátka patří ke špičce ve svém žánru a já jsem opravdu zvědavá na další díly. Pokud máte podobné typy knih rádi, rozhodně Tahirovou doporučuju. Nebudete moct přestat, dokud nepadne poslední stránka knihy :)

LilianaFalcon
LilianaFalcon
15.02.2018 2 z 5

Za me po prvnim dile obrovsky propadak. Chovani nekterych postav mi lezlo na nervy a mela jsem pocit, ze se tam vubec ale vubec nic nedeje.

PetraBery
PetraBery
11.02.2018 5 z 5

Autorka v dalším díle pokračuje ve fantasticky napsané fantasy, která člověka nenechá vydechnout… Když už jsem byla ráda, že trojúhelník hrdinů je vyřešen, objevily se další komplikace, které Laia ani Elias nemohli čekat. Krásný propracovaný svět i postavy, akční boje i láska a přátelství. Stejně jako ostatní čtenáři i já doufám, že budou vydány i finálové díly.

Mergirus
Mergirus
30.01.2018 5 z 5

Naprosto strhující příběh o naději a o boji mezi dobrem a zlem, a to i uvnitř samotných postav. Střídání vyprávění z pozice různých postav zaručuje napětí a měla jsem problém knížku odložit. Odhalení skutečného nepřítele bylo opravdu nečekané, stejně tak přidání nadpřirozených postav a kouzelných schopností. Zajímalo by mě, jestli bude válka dobojována fyzicky, anebo právě pomocí kouzelných schopností a nadřirozena. Harper představuje také dost velkou záhadu a jsem zvědavá na jeho další tajemství. Velká škoda, že nás čekají ještě dva díly a to v nedohledné době.

Tesset
Tesset
29.01.2018 4 z 5

Skvělý druhý díl. Spousta překvapení, i když něco jsem očekávala ještě před odhalením. Nemůžu se dočkat pokračování! A hlavně toho, jak to dopadne s Eliasem a Helenou. Doporučuji.

pro dospívající mládež (young adult)

Sabaa Tahir
americká, 1983
2016  91%Jiskra v popelu
2017  89%Plamen v temnotě
2019  83%Smrt před branami
2021  88%Nebe po bouři
2023  91%Všechen můj hněv

Kniha Plamen v temnotě je v