Plamen v temnotě

Plamen v temnotě https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342816/bmid_plamen-v-temnote-hmQ-342816.jpg 4 645 143

Jiskra v popelu série

Pokračování Jiskry v popelu. Eliasovi a Laie jde o život. Po Čtvrté zkoušce a událostech, k nimž při ní došlo, se vojáci vydávají na lov dvou uprchlíků, kteří utekli ze Serry a vydávají se na nebezpečnou cestu do srdce Impéria. Laia se chystá proniknout do Kaufu, nejstřeženějšího a nejnebezpečnějšího imperiálního vězení, aby zachránila svého bratra, jehož schopnosti jsou klíčem k přežití Učenců. A Elias je rozhodnut jí pomoci, přestože se tím vzdává poslední šance na svobodu. Temné síly, lidské i ty z jiného světa, však pracují proti nim. Dvojice musí na každém kroku své cesty bojovat, aby přelstila nepřátele: krvežíznivého císaře Marka, nemilosrdnou Velitelku, sadistického Dozorce, který vládne kaufskému vězení a - což je nejbolestivější - i Helenu, Eliasovu dlouholetou přítelkyni, která nyní zastává funkci císařova Krkavce. Helena se musí podrobit Markově vůli a postavit se do čela mise, která jí zlomí srdce: najít zrádce Eliase i učeneckou otrokyni a oba zabít.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

A Torch Against the Night , 2016

Luigi1
08.06.2022 5 z 5

Druhý díl pokračuje v pěkném tempu a napínavém trendu.

Njangu
10.05.2022 5 z 5

Tak já půjdu trochu proti proudu. Druhý díl je lepší, akčnější, každopádně nečekaně hodně temný a na dozorce z Kaufu jen tak nezapomenu. Šílenec..... A každopádně tak úžasně popsaný, že jsem si ho dovedla dost živě představit, včetně toho jeho hlasu.... Uaaa, běhá mně z něj mráz po zádech. Začíná se to maličko zaplétat. Přibližně poslední třetina, se čte na jeden zátah.

Radějka
04.05.2022 5 z 5

Za mě trochu slabší druhý díl, který ale neztrácí na dramatičnosti a atmosféře. Chybělo mi tam více romantiky, která bohužel v tomto díle vyprchala téměř celá. To je ale jediný nedostatek.

viola5163
18.02.2022 4 z 5

Super pokračování a překvapení na konci.

Petra-1
18.02.2022 5 z 5

Styl psaní je neuvěřitelně čtivý. Bylo tu hodně napětí a akce. Potvrdilo se mi pár věcí, které jsem čekala už od prvního dílu. Některé věci se dají očekávat a některé ne. Zbožňuji Eliase. Ale co mě tady teda štve, je ten milostný trojúhelník..
Musím říct, že z jedné věci jsem byla vážně naštvaná.

DreamerX9
09.01.2022 3 z 5

Druhý díl je mnohem slabší oproti prvnímu. Děj se dlouho táhne a umírání i zranění jsou jako přehazka. Chce to vydržet protože druha pulka nabere spád a rozhýbe dějem. Snad další díl bude větší posun a napětí.
"Kdo by to řekl"

red_marionette
30.07.2021 5 z 5

Prostě WOW. Příběh, který není předvídatelný. Už se těším na další díly.

Viva98
04.07.2021 5 z 5

Kniha mě tak jako první díl nezklamala. Naprostá pecka! Knihu jsem si moc užila, děj byl zajímavý, nepředvídatelný a plný "wow" chvilek. Styl, kterým je napsaná je neuvěřitelně čtiví. S hlavními postavami se velice snadno sžije a nejvíc na knize miluju to prostředí! Taky zbožňuju to, jak nedokážu odhadnout, co se v knize stane. Vždy si myslím, že se asi stane TO a ono se stane úplný opak! Kniha patří k mým nejoblíbenějším a už se nemůžu dočkat na další díly.

vinebitch
29.05.2021 5 z 5

Za mě byl druhý díl snad lepší než ten první, zaujala mě i Helena, která dostala i svoje vlastní kapitoly a pomohla nám tak nahlédnout na příběh z trošku jiného pohledu. Knížku jsem četla v angličtině, a strašně mě překvapilo, jak lehce ale krásně zpracovaná byla - moc se mi líbily slovní spojení a různé věty opravdu nutily člověka trošku se zamyslet. Děj byl uprostřed trošku táhlý, ale to je snad vždycky :) Konec mě strašně překvapil a zajímá mě co se stane ve třetí knížce.

Paja7
25.05.2021 4 z 5

Musím říct, že začátek ok... ale prostředek byl pro mě dost nudný a já se opravdu musela přemáhat to nějak přelouskat a byla jsem dost zklamaná, protože první díl byl naprostá bomba... Ale zhruba ve třetí třetině to opět začínalo nabírat grády a nestačila jsem se divit...

Percabethka
25.01.2021 4 z 5

Sabaa Tahir mi svým vypravěčským stylem trochu připomíná Maasovou - i když vás začne hlavní hrdinka rozčilovat a vy nechcete číst dál, jste tak vtažení do děje, že nejde přestat. Což u 500 stránkové bichle znamená, že se moc nevyspíte.
Musím ale říct, že jsem z téhle knihy zklamaná, protože mi celý děj přišel hrozně překombinovaný, místy celkem cringe a navíc tu byl milostný trojúhelník - zase. A já už myslela, že se tohle klišé konečně přestalo v YA používat. Škoda. I přes to všechno ale zajímavý svět a autorčina stylistika všechno nějak zachraňují.

AntikK
22.01.2021 5 z 5

Druhý díl byl ještě větší jízda než první! Zatímco první byl takový hodně vztahový a podle mě se dost točil kolem citů, tady už je to vyloženě jízda a milostná linka je spíše v pozadí. V této části se mě nejvíc získala Helena, Laia je čím dál otravnější... Ale jinak pecka.

Tery01
08.01.2021 4 z 5

O proti prvnímu dílu, který Vás vtáhne hned do děje, byl tento díl slabší. První polovina děje se táhne a nic moc se v ní neděje, druhá polovina knihy byla zajímavější a konečně se začalo něco dít. Doufám že třetí díl bude zas tak dobrý jako ten první.

groula
31.12.2020 5 z 5

Opět jízda od začátku až do konce. Skoro to vypadá, že ta kniha jsou prakticky další kapitoly prvního dílu.
Za mě super čtení....

Magie233
02.12.2020 4 z 5

Těšila jsem se na pokračování hlavních postav, které jsem si oblíbila. Kniha je čtivá a hned mě vtáhla do děje. Po první klidné a pohodové třetině děj konečně dostal spád, napětí, dobrodružnost a ke konci na mě čekalo několik dějových zvratů. Bavilo mě prožívat tento příběh.

SaraArang
09.11.2020 5 z 5

Druhý díl je ještě větší jízda, než ten první. Napínavé od začátku až téměř do samotného konce... Jinak jsem si definitivně oblíbila postavu Heleny, která je pro mě tahoun celé knihy a její linka je snad nejzajímavější. Tedy alespoň pro mě.

leník511
15.08.2020 5 z 5

Sice to nebylo tak moc dobré jako první díl a místy se to trošku táhlo, ale stejně si to pořád zaslouží 5*.

kikidok
05.08.2020 5 z 5

Tato trilogie je jedna z mých nejoblíbenějších. Miluju styl psaní autorky, kdy mě celých 500 stran dokáže udržet napnutou a i když příběh nemá moc hloubku, je to spíš jako pohlazení po duši. U této knihy jsem se prostě nedokázala odtrhnout.

Gauri
02.08.2020 4 z 5

Tak to byla pecka! Knížka je napínavá od začátku do konce! Díky tomu jsem neměla potřebu knihu odkládat, i když jsem spoustu důležitých věcí ohledně tohoto kouzelného světa zapomněla.
Je to drsný, ale i milý. Tajemný, dramatický a romantický tak akorát.
Moc jsem si užívala kapitoly z pohledu Heleny a Eliase. To u nich jsem trnula hrůzou, obdivovala jejich osobnosti a držela jim palce, když to s nimi vypadalo bledě. Oba jsem si vemi oblíbila. Laia mi jako postava sedí nejméně. Přijde mi nejvíce předvídatelná a nejméně zajímavá, nicméně Elias s Helenou to naštěstí dostatečně vyvažují.
Za mě jedna z nejlepších YA sérií, co se mi dostala pod ruku! :)

falcon9
20.07.2020 odpad!

Odpad. Rozhodoval jsem se mezi 1 a 2 a nakonec z toho nebude nic. Nemůžu si pomoct, ale autorka to totálně zazdila a celkem dobrý rozjezd z prvního dílu si sama pošlapala. Za 1. je vidět, že tohle psala žena a za 2. je vidět, že tohle hlavně dívky čtou, i podle komentářů. Autorka se asi nechala unést a příliš se začala ztotožňovat s hlavní 'hrdinkou' nebo spíš chudinkou Laiou. Ten její věčný vnitřní boj, jak je strašně slabá a nezvládne to, tečou jí slzy a za půl minuty už je zase hrozně silná a já nevim co. A pak je to zas naopak, a pak zase..a zase. A takhle je to celou knihu, já jsem to nedal. Je to jako když jdete s holkou na jídlo a ona přechází od McDonaldu ke KFC a neví, co si dá. Se nedá vydržet prostě. Proboha Laio, tak se prostě buď seber anebo se sesypej!! Chudák Elias se snaží to držet na nějaké čitelné úrovni, ale prostě na to nestačí

pro dospívající mládež (young adult)

Sabaa Tahir
americká, 1983
2016  91%Jiskra v popelu
2017  89%Plamen v temnotě
2019  83%Smrt před branami
2021  88%Nebe po bouři
2023  91%Všechen můj hněv

Kniha Plamen v temnotě je v