Jiskra v popelu

Jiskra v popelu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279674/mid_jiskra-v-popelu-yvd-279674.jpg 5 1240 281

Jiskra v popelu série

Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte. Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy, která se odehrává v brutálním světě připomínajícím Římskou říši. Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod krutou nadvládou válečnického Impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, odboj zachrání jejího bratra před popravou. Elias, nejlepší voják na akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se Zkoušek, nemilosrdné soutěže, z níž má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši. Když se Laiiny a Eliasovy cesty na Šerosrázu zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propletené víc, než by si kdy dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Host

An Ember in the Ashes , 2015

esussi
30.01.2017 4 z 5

Moc pěkně napsané. Líbily se mi charaktery postav, i popis zajímavého světa. A samozřejmě napětí na konci, které zaručí, že druhý díl si prostě musíte přečíst.

martina1199
28.01.2017 5 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila :) Nějakou chvilku jsem váhala, zda si ji koupit a přečíst, ale naštěstí jsem to udělala, protože tohle je příběh, který mě opravdu uchvátil :)

Ráda bych napsala, že vyprávění je úžasné a postavy jsou vynikající - barvité a zajímavé, protože přesně tak to je, ale trochu váhám vzhledem k prostředí a podmínkám, ve kterých žijí. Válečníci, kteří vládnou ostatním, mi přijdou svým zřízením a především způsobem výuky Masek velmi podobní režimu ve starověké Spartě. Příběh je dosti brutální a zkoušky, kterými musí hlavní hrdina Elias projít, naprosto šílené. Ani Laia, hlavní hrdinka, to nemá vůbec jednoduché a ačkoliv sama sebe považuje za zbabělce, je mnohem odvážnější, než se jí na první pohled zdá.

Příběh je dobře vystavěný, propletený a postavy rozhodně zaujmou. Budete toužit, zuřit, milovat i nenávidět, ale hlavně se po přečtení Jiskry budete modlit, aby JSTE MĚLI V RUKOU CO NEJDŘÍVE DALŠÍ DÍL !

Mischellin
27.01.2017 5 z 5

Velmi originální nápad, nejsem si jistá, jestli jsem v nějaké knize někdy viděla podobné prostředí. Skvěle vypracovaná psychologie postav, emočně vypjaté scény, úchvatné popisy soubojů, napětí, Masky...
Trochu mě naštvalo, že kniha byla tak čtivá, že jsem jí přečetla za necelé dva dny a pak jsem toho litovala, ale to je spíš můj problém než té knihy.
Rozhodně skvělý začátek série!!!

Géle B.
23.01.2017 5 z 5

Ani nevím čím bych měla začít. Knihu jsem teď dočetla již podruhé a pořád mě tak neskutečně baví. Je to opravdu famózní a jedinečná kniha. Dal by se srovnat s Rudou královnou a opravdu se mi líbí, že v tomhle žánru se spisovatele učí od svých chyb a přivádí děj téměř do dokonalosti. Laia je jednou z mála hlavních hrdinek, kterou jsem měla ráda od začátku. I když jsem tak urputně chtěla (bacha spoiler), aby skončila s Kenaanem, bylo nadmíru jasné do koho se nakonec zamiluje. Ale třeba mám ještě pořád šanci, vždyť nás čeká další dva díly. Doporučuji!

Guepp
16.01.2017 5 z 5

Nadherny pribeh! Nejradeji mam cast, kdy se sejdou na oslavach, kde spolecne tanci a bavi se jako uplne svobodni lide :) Moc se tesim na dalsi dil.

janyska13
12.01.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila opět něco trochu jiného, i když podobného jako Hunger games. Něco mi tam chybělo, nedokážu říct co. Štve mě konec, protože je to na pokračování, jak je otevřený.

Leome
04.01.2017 4 z 5

Původně jsem knihu kupovala s tím, že se jedná o jednodílný román - jaké bylo mé překvapení, když mi goodreads sdělilo, že se chystají celkem čtyři díly... :) No nevadí, další rozečtená série, ve které hodlám pokračovat a dočíst ji až do konce.

Příběh má spád, autorka rozhodně na nic nečekala a akci rozjela hned. Tahirová navíc umí psát moc dobře a napínavě. Její styl psaní mi rozhodně vyhovuje. Příběh není ani předvídatelný - snad až na ten podivný trojúhelník mezi Keenenem, Laiou a Eliasem. Co mě ale štve je inteligence hlavní hrdinky. Ne, že bych čekala něco převratného, v poslední době je to s přemýšlením hlavních hrdinek čím dál tím horší, ale opravdu mi přijde hloupá a naivní. Její emoční pohnutky docela chápu: pocit, že se nevyrovná matce a také otazníky nad tím, proč dala Lvice přednost odboji před vlastními dětmi... Nicméně, jak může nevidět očividné nesrovnalosti, nepochopím. Některé se dají přehlédnout, ale to, že jí nedojde, že jí odboj nehodlá pomoct se záchranou bratra je skutečně na úrovní demence. Nezbývá mi snad nic jiného, než doufat, že v dalších dílech to bude lepší - protože i přes všechny ty nedostatky, tahle kniha je úžasnou četbou pro všechny milovníky fantasy a nejen pro ně. Čtyři z pěti hvězdiček.

pecka02
28.12.2016 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se do ní začetla, ale pak už to šlo ráz na ráz. V knize se pořád něco děje. Je tu napětí, zvraty, intriky, smrt, ale i přátelství a oddanost. Velkým pozitivem pro mě bylo, že se zde neobjevuje žádný zásadní milostný vztah, nedejbože trojúhelník. Otevřený konec dává příslib pokračování a na to se těším.

Akemi4
12.12.2016 5 z 5

Celou dobu to byla pořádná jízda, všechno bylo promyšlené a ani na chvilku jsem se nenudila. Postavy na mě působily hrozně přirozeně a jejich chování jsem jim upřímně věřila.
Troufám si říct, že to byla ta nejlepší kniha, jakou jsem tento rok četla. Pokračování, prosím!

ElissAnn
16.11.2016 4 z 5

Další fantasy-future kniha, která mě nadchla. Díky moc!... Hold jsem ten typ člověka, který miluje akci a tady se jí rozhodně dočkáme. Nakopávání zadků je tu až, až. A dále jsem velký fanoušek fantasy a v knize se objeví ghůlové a přízraky (i když minimálně, tak přeci jen).
Osobně musím napsat, že jsem raději četla Eliase něž-li Lailu - ano máme zde dvě dějové linky (a obě hlavní postavy z duše nenávidí svůj život)... a znáte to, co se nestane, potkají se a začnou se bavit (typická romanťárna to, ale není - další velké plus). Nejraději bych se rozepsala a vykřičela do světa svůj názor - který obsahuje spoilery (a to samozřejmě nemůžu).
Takže si pěkně kupte knížku, poctivě přečtěte a čekejte na další díl. Jako já a jako miliony dalších. :)))
DOPORUČUJI přečíst si.

Aaron Lewis
09.11.2016 4 z 5

Ze začátku jsem se moc nechytala. Sice to mělo spád, ale moc mě to nezajímalo. Laia byla děsnej srab a nesympoš. Velitelka moc černobílá. A to násilí a ta brutalita těch výcviků a zkoušek? Nechápu, už je toho násilí podle mě moc. Mám ráda, když je to temné a špinavé, ale všeho moc škodí... Elias ok, byl jiný. Od půlky už to bylo lepší. Nechápu teda, jak mohly všude nastražit ty výbušniny, ale budiž... A milostný čtyřúhelník, no páni:P. Tak jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet a kdo s kým skončí:). Btw, Helenu jsem neměla ráda. Vadí mi, když někdo poslouchá rozkazy úplně do puntíku. Že to tak nějak skončí mě napadlo, ale já myslela, že Elias bude císař a Markus krkavec. Njn, takhle taky dobré.

ivakola
31.10.2016 3 z 5

Mě se knížka zase až tak nelíbila, ale to je opravdu jen můj problém. Kdyby jsem po ní sáhla tak před 20 lety byla bych nadšená a nedala ji z ruky, hýčkala bych si ji jako poklad a v mojí knihovně by byla na prvním místě. Jsem na ni asi už moc stará, je to knížka pro mladší generaci a hrozně moc mi připomínala i sérii Hunger Games a to taky nebylo nic pro mě, nedokážu to tedy až tak ocenit. Do čtení jsem se nutila.

mitko
27.10.2016 4 z 5

Knihe sa nedá uprieť jeho gradácia, kde je to postupne zaujímavejšie a zaujímavejšie a nemožno už ku koncu knihu nedočítať. Taktiež štylisticky aj obsahovo je dobre napísaná, v tomto ohľade nieje čo vytknúť. Ale je veľmi opäť veľmi vidieť, že to písala žena. Tých zamilovaní je tam požehnane a ich situácii som sa niekedy divil, že riešia akurát to. Taktiež prvé dve skúšky my prišli veľmi nezaujímavé a slabé, až som sa bál, že to čo malo byť ťahákom bude len tak odfláknuté, ale posledné 2 už ukázali väčšiu originalitu a prepletenosť s dejom. Posledná vec čo ma tam ešte iritovala bolo správanie Masiek celkovo. Na to aký mali ťažký a nemilosrdný výcvik sa vo veľa situáciach správali dosť sprosto a hlavne milosrdne. Ale inak som inak milo prekvapený ako rýchlo som to prečítal.

Pedruska01
26.10.2016 5 z 5

Asi bych se opakovala, kdybych tu napsala, že kniha je opravdu jedinečná a neskonale originální, neotřepaná, propracovaná, jednoduše výborná. Ale ono to tak prostě je. Čte se to dobře a velmi rychle. Oceňuju nápad vyprávět příběh ze dvou pohledů, ze dvou světů. Čtenář je snadno chycen a vtáhnut do děje, osobně jsem jen nerada knihu odkládala. Nejen samotní čtenáři viz. komentáře pode mnou, ale hlavně na zadní straně knihy se zmiňuje, že je to směs těch "nejlepších věcí" jako je Hunger Games, Hra o trůny, Harry Potter (???), atd. Možná v tom jsou lehké náznaky, ale rozhodně to není totéž ani obdobné. Rozhodně jsem v tom nic takového nehledala. Kniha mě prostě svým dějem dostala, překvapila a pohltila. Ta drzost - pokud to tak mohu nazvat, kterou autorka použila, mě rozhodně skopla na kolena. Dlouho jsem se nesetkala s knihou podobného rázu, která by byla tak brutální, tak nelidská, tak necitelná a šílená.
Ohledně hrdinů, člověk neměl moc šancí se někomu dostat pod kůži, až asi na ty dva hlavní, protože všechno bylo omotané tajemstvím, minulostí, strachem anebo jen čistou nenávistí a násilím. Laia mi padla do oka hned, nebyla přehnaná fňukna ani hrdinka, co háže rameny. Upřímně, jelikož byla první slova o ní, ze začátku mě bavila víc než Elias, ale tenhle stav trval jen opravdu chvilku. Elias byl jiný než jeho druhové, možná až výjimečný v tom prostředí, proto nebyl důvod si ho též hned neoblíbit. Chvíli jsme nevěděla koho mít radši a s kým víc soucítit. Samozřejmě mě napadají i další, kteří mi nedají pokoje a ráda bych se o nich dozvěděla víc jako např. samotná velitelka - i když to byla ta nejhorší hyena pod sluncem, Helena - kterou jsem litovala, pak jí fandila a zas mě nemile překvapila, ale za její poslední rozhodnutí, pomoc jsem byla moc ráda, Markus - byl asi jen malý odvar takové velitelky, přesto hyena č. 2 a je mi jasné, že s tou mocí, která mu připadla to bude ještě horší, kuchta - ta ženská je samý otazník, Keenan - chlapec, který dokázal překvapit, kterému jsem i začala ke konci věřit, že dokáže a chce pomoct a mít rád,... mohla bych pokračovat až bych neměla koho vypisovat.
Nechci a nebudu vyzrazovat děj, ale mám dojem, že nad ním budu ještě dlouho přemýšlet a lámat si hlavu. Každopádně, když jsem došla na konec a otočila poslední stránku, kde byly poslední řádky, netušila jsem, zda se rozčilovat anebo zoufat. Fakt, aby už bylo pokračování anebo puknu. :/ Taky tak trochu mám dojem - ale to bych řádně předbíhala, že se to žene do malinkého milostného trojúhelníku, což jedině vítám. :D Pak si jen budu, jako správná romantická duše, lámat hlavu ke kterému "týmu" se přidat. :D Ale zase na druhou stranu, pokud autorka bude pokračovat v takovém tempu a zvrácenosti jako nasadila v téhle knize - nechci raději vědět, co mě čeká dál.
Jediné, co nakonec mohu říct a zbývá je jedno velké doporučení, opravdu to stojí za to. :)

snilek.holka
20.10.2016 5 z 5

Jiskra v popelu není jen jedna z mnoha knih. Vyčnívá propracovaným dějem, zajímavými postavami a prosředí kde se příběh odehrává. Děj se odehrával ve dvou liniích a z pohledů dvou hrdinů, kteří jsou tolik odlišní a postupně se jejich světy střetávají. Nejprve pomalu a nakonec se srazí v jeden užasný celek.

Laia, tahle postava si mé sympatie pomalu osahávala a já propadla postupem času, jak se její postava pomalu měnila. Ze začátku mě její fňukání trošku otravovalo, ale jak jsem se do příběhu ponořovala hlouběji, soucítila jsem s ní.
Naproti tomu Elias si mě získal hned. Jeho přístupem, tím že mu nechyběl soucit a nebyl plný brutality. I když mu Laia měla problém věřit, já jsem mu věřila hned :)

Musím říct, že kniha byla opravdu skvěle napsaná a musím pochválit i překlad, protože ten udělá taky hodně. Každý řádek a slovo od oslava se do mě příběh ponořoval hlouběji až sem ho měla přímo před očima. Živě jsem si představovala prostředí impéri, vesnic, tržiště.
Čtenář v této knize nemá nouzi o nečekaných zvratech, plno akce a hlavně nepředvídatelnosti. Často jsem lapala po dechu a říkala si tak tohle jsem opravdu nečekala. Už tohle je známkou skvělé kvality knihy a proto, pokud máte rádi tento druh čtiva, jiskra v popelu je pro vás to pravé ořechové ....

Knihomolka77
15.10.2016 5 z 5

Skvělá knížka! Právě jsem ji dočetla a chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví, kdy by nakladatelství Host mělo přeložit druhý díl.
Děkuji ;)

Linsee
15.10.2016 5 z 5

Parádní kniha s rychlým dějem a spádem. Četla jsem jedním dechem, doporučuji :)

LadyMichelle
10.10.2016 5 z 5

Ta kniha má naprosto všechno - úžasné postavy, napínavý děj a naprosto šílený spád! Určitě doporučuji všem! :-)

miska98
28.09.2016 5 z 5

Vskutku kombinace Hunger Games, Hry o trůny a dalších profláknutých knih. Příběh ovšem funguje mimořádně dobře. V knize nenajdete jediné hluché místo, vše je ze zpětného pohledu naprosto logické, avšak děj není předvídatelný. Za mě moc pěkná kniha, těším se na další díl!

janka3673
28.09.2016 5 z 5

Knihe davam pat hviezdiciek, lebo som ju precitala na jeden zatah .. a to sa mi uz davno nestalo. Cita sa to dobre, ma to velmi zrozumitelnu zapletku a nijako extra vas to nenuti zamyslat sa nad tym. Vyborny spolocnik do postele, ked vas ochromi chripka :)