Jiskra v popelu

Jiskra v popelu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275091/bmid_jiskra-v-popelu-zph-275091.jpg 5 1238 281

Jiskra v popelu série

Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte. Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy, která se odehrává v brutálním světě připomínajícím Římskou říši. Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod krutou nadvládou válečnického Impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, odboj zachrání jejího bratra před popravou. Elias, nejlepší voják na šerosrázské akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se zkoušek, nemilosrdného klání, z něhož má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši. Když se Laiiny a Eliasovy cesty na Šerosrázu zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propletené víc, než by si kdy dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

An Ember in the Ashes , 2015

Nickky
04.08.2018 5 z 5

„Kde je život, tam je naděje.”
Tato kniha mě zpočátku moc nelákala, téměř jsem nepátrala po recenzích a rozečetla ji až po druhém vypůjčení z knihovny.
Jelikož jsem neměla dopředu žádná očekávání, byla jsem velmi příjemně překvapena. Autorka dávkuje nové informace postupně, takže mi od začátku všechno připadalo logické a přehledné.
Je sice pravda, že fantasy svět připomínající Římskou říši byl spíše letmo nastíněn, ale tato skutečnost byla vykompenzována napínavým a poutavě napsaným příběhem.
Jiskra v popelu je kniha o touze po svobodě, obětavosti, lásce k rodině a nelehkých rozhodnutích.
Název knihy je opravdu výstižný. Někdy i slabá jiskra naděje stačí k tomu, aby se rozhořel plamen odvahy.
Vřele doporučuji.

Knihomolkajá
04.08.2018 5 z 5

Luxus, luxus, luxus. :D
Co víc chcete slyšet?
No dobře, tak ze sebe vymáčknu i něco víc než jen tři slova.
Tohle je jedna z těch chvil, kdy nevím, co o knize napsat. A ne proto, že by byla natolik nezajímavá, že by prostě nebylo o čem psát, ale právě proto, že byla tak perfektní, že ani není co vytýkat, což já mám ve svých recenzích často ve zvyku a dělám to ráda.
Co mě asi nejvíce překvapilo, bylo, že i když se nám tam rýsoval milostný trojúhelník, který já tak nemám ráda, než jsem si stihla uvědomit, že mi vadí, byl konec knihy. Tak nenuceně napsaná milostná část příběhu je naprostý unikát.
Co tam chybělo v romantice, nahradilo násilí, kterým kniha přetéká. Od tělesných trestů velitelky, až po neuvěřitelně přísné výcvikové praktiky masek.
Už se těším, až si přečtu druhý díl. Jestli jste někdo stále váhal, zda si přečíst či ne, pak nechápu, proč tu ještě čtete moji recenzi a místo toho už nedržíte v ruce Jiskru v popelu. Přeji knize ještě více úspěchu, než měla doposud. Tohle si propagaci zaslouží.

Anastazie0810
30.07.2018 5 z 5

Tato kniha nemá tak velkou propagaci jako jiné fantasy, a to je obrovská chyba! Je totiž naprosto skvělá! Já jsem na ni narazila jen díky booktuberce "Molly v knize", jejíž nadšení pro příběh je nakažlivé, a to zcela oprávněně.
Je to velice čtivé, skvěle napsány charakteristiky postav i popis prostředí (mě osobně to připomíná starodávný Řím nebo Persii).
Napínavý příběh o dvou osudech , dvou rozdílných mladých lidí, kteří by se za normálních okolností ani nesetkali. A nakonec se propletou osudy všech.

Eliasovo dobré srdce v obklopující temnotě. Laiina odvaha v labyrintu strachu. Helena a její vnitřní boj mezi láskou a poviností. A mnoho nadpřirozena a tajemna, které Vás absolutně pohltí.

Osobně jsem z knihy nadšená, je to sice první díl chystané tetralogie, už teď však vím, že potřebuji další díly. A to opravdu nejen proto, že nemám ráda neúplné knižní série, ale hlavně musím vědět, co bude dál!
Vřele tuto knihu doporučuju!

Michalka98
17.07.2018 4 z 5

Upřímně musím říct, že si svým hodnocením nejsem příliš jistá. Kniha je čtivá a originální, ale srovnání s Harrym Potterem mi přijde opravdu přehnané. Kniha ani zdaleka nedosahuje takové kvality, svět není tak propracovaný. Postavy ve mně nevyvolávaly téměř žádné emoce, ale na druhou stranu si nejspíš další díly (někdy) přečtu, protože příběh je zajímavý. Z knihy nejsem tak nadšená jako většina recenzentů, ale nejsem ani zklamaná. Dávám 3,5 hvězdy.

Irimie
05.07.2018 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla tak dobrou fantasy. Chytlo mě to od 1. stránky a přečteno jedním dechem! :-)

Anyv
03.07.2018 5 z 5

Do této knihy jsem se pustila s velmi nízkým očekáváním, ale musím se přiznat, že mě velmi zaujala a rozhodla jsem se pustit do dalšího dílu. Elias si mě naprosto získal a Laia v sobě skrývá mnohem víc než bychom čekali. Knihu doporučuji :) skrývá mnoho záhad, zajímavých postav, intrik, tajemství ale i soucit a dobro v postavách, u kterých bychom to nečekali.

Nelmal
13.06.2018 2 z 5

Tak to je slabé, zatím přečtena větší polovina, nyní již plánuji jen rychločtení. Další díl si rozhodně nepřečtu, osud těch lidí mě nezajímá. Děj nudný, asi sem zmslaná naslouchačem a fajou.

RemiBlack
28.05.2018 5 z 5

2018/25
Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte. - A přesně tak to s touhle knihou mám. Byla skvělá, čtivá, zajímavá. A hlavně: měla úroveň, což se mnohdy o YA literatuře říct nedá. Získala si moje tělo a krev (jak poetické, že?), ale nějak to pořád není můj styl. Srdce si tedy nechávám pro další díl...

adelka7079
27.05.2018 5 z 5

Dokonalá kniha! Málo kdy mi hlavní postavy přirostou tolik k srdci, na nic si nehrajou, děj není tlačen do extrémů, řekla bych, že je opravdu uvěřitelný. Příběh miluju, naprosto mě učaroval!

kneslova
10.05.2018 5 z 5

Dějově super, co mi vadí v této knize je pro mne přílišné násilí, jinak ohromně čtivá kniha

Alee
19.04.2018 5 z 5

Za mě je to po nějaké době opět jedna z knih, která mi nedá spát a nití mě číst a číst a číst. Ano, možná nepatří mezi ty knihy, kde se řeší složitá politika a my sledujeme neuvěřitelně detailně propracovaný svět, ale lehkost a svižnost vyprávění navíc s barvitými postavami nám vše plně vynahrazuje. Protože tohle je příběh o přátelství, o obětování se, o svědomí, o svobodě, o odvaze a o lásce ve všech jejích podobách.

Dani3
16.04.2018 2 z 5

Jiskra v popelu mi moc nesedla. Začátek byl docela slibný, ale postupně mě to přestalo bavit. Autorka vypráví svůj příběh pouze z pohledů Laii a Eliase a to pro mě bylo bohužel málo. Vůbec nic jsem se nedozvěděla o okolním světě, proč je svět zrovna takový jaký je.

Přistihla jsem se, že čtu příběh, který se mě vlastně nijak nedotýká. Nemůžu říct, že by se tam nic nedělo, naopak o akci nebyla nouze, ale chyběla mi určitá propracovanost a hloubka. Na čem autorka zapracovala, byla brutalita, strach a utrpení. To je v podstatě jediná hybná síla celého příběhu.

Lenka40
08.04.2018 5 z 5

Tak opět kniha do které jsem se prostě zamilovala a moc potřebuju další díl ,který vyjde až v září . Příběh kde nebezpečí a smrt číhá na každém rohu mě prostě pohltil . Lainu a Elise jsem si prostě zamilovala . Už se těším na jejich dobrodružství v dalších dílech v sérii Jiskra v popelu.

Emikooo
26.03.2018 4 z 5

Velice originální a netradiční prostředí. Nápadité. :-) Líbila se mi.

Ailee
24.03.2018 4 z 5

Tuhle knihu jsem četla strašně dlouho, ale ne proto, že by byla špatná. Naopak. Pokaždé, když jsem ji vzala do rukou, tak jsem ji v danou chvíli nemohla odložit. Jen jsem prostě měla rozečteno spoustu dalších knih, a tahle nakonec skončila zahrabaná hluboko pod nima.
Každdopádně to byl skutečně originální a barvitý svět. Děj byl zajímavý a jedinečný, i když zpětně mi přijde, jako kdyby se toho na těch stránkách až tolik nestihlo stát. Ale bylo to psané tak lehce, že se to četlo samo. brzy se vrhnu na druhý díl.

Klarsik3
18.03.2018 5 z 5

Příběh mě okamžitě pohltil a jen těžko jsem se od něj odtrhávala.. Laia se mi moc líbila, protože o sobě celou dobu ví jaká je a nesnaží se ostatním namluvit opak.. Eliase jsem si také hned oblíbila.. Takže se nemůžu dočkat dalšího dílu..

Edlik
13.03.2018 5 z 5

Nářez od začátku až do konce. Ano, opět se jedná o YA literaturu, ale tady jsem se opravdu poprvé o hlavní postavu bál. Svět, který je zde vymyšlení je krutý, nic není zadarmo a vše je vykoupeno nějakou obětí. Svět je opravdu promyšlený a protože nám je vlastně jen trochu nastíněný tak zbývá spousta prostoru jak ho v dalších dílech rozvíjet. Líbí se mí i způsob psaní kapitol "na střídačku" mezi hlavními postavami. Hned začínám s Plamenem v temnotě.

sgjoli
04.03.2018 5 z 5

Tak tohle byla neskutečná jízda! Jedna z věcí, co rozhodně zaujmou, je multižánrovost. Tento román je kombinací fantasy, dramatu a historického románu, objevují se však i prvky thrilleru a špionážního románu. I přesto se Tahirové podařilo vše skloubit dohromady tak, aby příběh jako celek velmi dobře fungoval a nic během čtení rušivě nevybočovalo.

Kniha je od první strany doslova nabitá dějem, pořád jsme v pohybu a vůbec nevadí, že nemáte ani chvilku na rozjímání. Skvělý děj, skvěle propracovaný svět, skvěle propracované postavy. Z knihy jsem naprosto nadšená a jedině doporučuju. Snad se brzo dostanu ke čtení druhého dílu!

Audrina
14.02.2018 5 z 5

Knížky žánru YA moc nečtu. Přijde mi, že jsou všechny straně podobné a nepřináší mi extra čtenářský zážitek. Po Jiskře v popelu jsem sáhla ze dvou důvodů. Vydal ji Host, což je pro mě nakladatelství zaručující kvalitu a zároveň knihu doporučovalo spoustu lidí, se kterými se v knížkách často shodnu.
Příběh mi připadal výborně vymyšlený, svět byl propracovaný a hrdinové nebyli plošší, jak to u podobných příběhů bývá. Moc se těším na pokračování, pouze se u něj obávám, že lehce sklouzne ke klišoidnímu milostnému trojuhelníku

Arsinoe_06
12.02.2018 4 z 5

Jako nebylo to spatny, to vubec, na druhou stranu uz jsem cetla dost lepsich fantasy na podobne tema...Trosku me iritovalo to co uz tu zminoval nekdo podemnou, Mazen ocividne zaporna postava, proc je Laia tak naivni ze to nevidi? Obcas bych hlavnim postavam rada pridala trochu duvtipu a selskeho rozumu ;) ale rada si prectu pokracovani, preci jen mi zajima jak to dopadne :)

pro dospívající mládež (young adult) kasty, kastovní systém

Sabaa Tahir
americká, 1983
2016  91%Jiskra v popelu
2017  89%Plamen v temnotě
2019  83%Smrt před branami
2021  88%Nebe po bouři
2023  91%Všechen můj hněv

Kniha Jiskra v popelu je v

Přečtených1 550x