Jirkova zázračná medicína

Jirkova zázračná medicína https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336357/bmid_jirkova-zazracna-medicina-jEu-336357.jpg 4 204 40

Většina babiček jsou milé, laskavé a nápomocné staré dámy, jen ta Jirkova ne! Tráví každý den celý čas sezením v křesle u okna a stále si jen stěžuje, bručí, brblá, vrčí, remcá na to či ono. Jirku by v jednom kuse jen sekýrovala, ale vlídné slovo pro něj nemá, jen samá prapodivná moudra. Navíc má zahnědlé zuby a malá vrásčitá ústa, která připomínají psí zadek! Jirkova babička je zkrátka ta nejpříšernější babizna, jakou si dokážete představit. Jirka sní o tom, že babičku vyhodí do povětří, a když s ní jednou ráno zůstane doma sám, vymyslí pro ni zázračnou medicínu.... celý text

Literatura světová , Novely , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

George’s Marvellous Medicine , 1981

Sitting-Bull
25.05.2023 4 z 5

Pro cílovou skupinu super kniha. Mně tam sice ten začátek trochu skřípal, ale to je jen příliš "dospělým" pohledem. Skvěle jsme se celá rodina při knize bavili.

SSTknihy
16.12.2022 3 z 5

Já si pamatuju, že u Dahlových knížek jsem se vždycky skvěle bavila. Milovala jsem na nich nejvíc ten originální příběh, fantazii a (někdy až trochu černý) humor. Díky jeho příběhům jsem pak objevila i jeho tvorbu pro dospělé a dnes patří k mým nejoblíbenějším spisovatelům.

GaleW
21.11.2022 5 z 5

Naše rodina tohohle spisovatele prostě může, je to sice lehce sci-fi, ale sranda a dost chytlavé.

simon9946
16.03.2022 3 z 5

Zábavná a krátká kniha, konec byl pro babičku...... ne úplně nejhezčí, trošku mi jí bylo líto :D .

Pert
29.01.2022 5 z 5

Skvělé. Ale konec babičky děsivý.

veveropysk
20.01.2022 5 z 5

knížku jsem měla přečtenou hned, moc mě bavila :)

MaxíkD.
30.12.2021 5 z 5

Bylo to hezké a vtipné. Medicínu bych však radši nedělal.

smazenaryba
26.07.2021 4 z 5

Jedna z tých kratších a jednoduchších Dahlových detských kníh. Postavená na jednoduchej zápletke a jednom opakujúcom sa gagu. Funguje to dobre, hlavne vďaka overeným postavičkám a situáciám, len to skončí hneď, ako to začne. Aj decká boli sklamané, ako rýchlo sa kniha zatvorila. Aj preto, že sa bavili.

jana277
11.03.2021 4 z 5

Preložila som detektívky, sci-fi, poviedky touto milou detskou knižkou. Príjemná zmena, prečistenie hlavy, pousmiatia, pobavenie.

Mesačnica
18.07.2020 2 z 5

Hmm, po prečítaní som bola dosť na rozpakoch. Kde sa podela úcta k starším? Starká bola protivná, ale že by sa jej mal Juro odvďačiť zázračnou medicínou, obsahujúcu nemrznúcu zmes, farbu a krmivo pre zvieratá??? Ešte aj tie Jurove zlomyseľné komentáre počas miešania a pridávania ingrediencií mi neboli po chuti. Určite dávať čítať starším deťom a potom sa o knihe s deťmi porozprávať. Brať to ako úlet - dobre, ale aby ju mali deti za srdcovku, brrr, hrozné pomyslieť. Myslím, že na Dahlove klasiky to jednoducho nemá.

Monika1717
17.07.2020 5 z 5

U knihy jsem se zasmála. Ale proč Jirka namíchal babičce zázračnou medicínu? Protože na něj byla zlá. A tak dostala, co si zasloužila. Na začátku knihy zase někdo trápil dítě. Typický Dahlův motiv - v některých knížkách ztratí dítě rodiče, někde žije v chudobě. Nejdříve smutek, potom se to vylepší, konec zase zajímavý. Doporučuji hlavně babičkám.

rozina351
13.07.2020 4 z 5

Fantazijní "dahlovka", trochu praštěná, trochu děsivá, trochu nevýchovná, hodně ulítlá - zhltli jsme za jedno odpoledne, příběh je poutavý a humorný, ale není to věc, ke které bych se chtěla vracet na rozdíl od Obra Dobra nebo Čarodějnic.

Liteket
30.06.2020 5 z 5

Neskutečně vtipná kniha, která líčí syrový pohled dítěte na protivnou babku, která mu chce uškodit. Roald Dahl měl opravdu talent dívat se na svět očima dítěte v celé své naivitě i dospělácké inteligenci.

normalni_dite
10.06.2020

nejlepší kniha za mě je vážně super pro děti jako já je super

goldenr
07.06.2020 5 z 5

Vtipné, hezké, dobrodružné a nečekané. Knížky od Dahla miluji

aydam
30.05.2020 3 z 5

Dětem se to asi líbit bude, ale já z toho slovníku a příběhu obecně odvázaný teda nejsem.

š.m.i.k
14.02.2020 5 z 5

Zase jednou vtipná knížka, co baví děti i dospělé. Jen jako čtení před spaním – na dobrou noc – se neosvědčila, má opačný účinek. Takže určitě doporučuji, ale navečer pak počítejte s delším časem zklidňování rozesmátých dětí.

FejKýý
28.12.2019 4 z 5

Tak takový příběh jsem ale nečekala, víc k tomu nemám co dodat, snad jen že konec není zas tak úplně veselý ale je spravedlivý.

Cabiria
09.05.2019 4 z 5

Vtipná kniha pro děti a super oddechovka pro dospělé. Četla jsem ji v češtině i v originále a myslím, že v angličtině je ještě vtipnější.

petrzel
16.02.2019 5 z 5