Jiný svět

Lze vyměnit normální život za život ve virtuální realitě? Jeden z nejúspěšnějších titulů žánru LitRPG. Píší se třicátá léta jednadvacátého století a světem se šíří záhadný fenomén nazývaný vtažení. Hráčům online her se stále častěji stává, že se jejich vědomí oddělí od smrtelného těla a zůstane navždy uvězněno ve virtuální realitě. Dokážete si představit peklo, které čeká na nešťastníka vtaženého do hry Tetris? Nebo bezmoc, kterou cítí hráč, který uvízl v tankovém simulátoru a několikrát denně se musí smažit v rozžhaveném pancíři bitevního stroje? Hráčům her na hrdiny se ovšem vtažením otevírá vyhlídka na nekonečné dobrodružství v úchvatném světě meče a magie. Gleb neměl na výběr, nevyléčitelná nemoc ho donutila záměrně podstoupit vtažení, aby z náruče smrti vytrhl alespoň své vědomí. Ve hře ho čeká věčný život, noví přátelé, láska, spousta dobrodružství a také nemálo překvapení. To největší tkví v tom, že na první pohled odlišný herní svět má s tím skutečným mnoho společného…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351093/jiny-svet-jt1-351093.jpg 4.635

Hraju, abych žil (1.)

AlterWorld (2013)

Literatura světová, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)

martin6849

Hloupoučká kniha jak od puberťáka pro puberťáky, kde se hlavnímu hrdinovi všechno neuvěřitelně daří. Úvodní zápletka s nádorem na mozku byla vlastně úplně zbytečná, kdyby Gleb zakopnul a do virt kabiny spadnul omylem, mělo by to asi stejný význam. :-) Ne, že by se to četlo špatně, ale je to slabé, hodně slabé a to jsem pařan a ve Wowku strávil stovky a stovky hodin.

Navíc český překlad je docela peklo (což ovšem koresponduje s realitou, protože čeké překlady her na tom jsou většinou podobně :-D).

Takua

Super a přečteno skoro za den .Nejde přestat číst ,moc se mi kniha líbila.
Doufám že překlad zbylích dílů bude brzy ( sedmidílná série )

moira2912
30.12.2017

9.11.2016 - 5*
Oh my, loooove!
Pro hráče je to dokonalý kousek. Nevím, jak moc to bude bavit někoho, kdo nehraje, ale... já jsem zamilovaná. :))

Magdiczka
28.12.2017

Kniha se četla prakticky sama. Přesto, že tento typ her nehraji tak mi to tento herní svět přiblížilo. Jediné co bych vytkla je, že hlavní postava je tak trochu "Marty Stue" aneb všechny náhody, které se Laithovi dějí mu prostě hrají do karet a ze všeho vyjde jako vítěz.
Přesto se těším na další díl.

kaca3606
21.12.2017

tohle je zajímavá kniha, těším se na další díl, protože určitě postoupíme do dalších, zajímavějších levelů a questů -nebo jak to je správně :D asi jí koupím bráchovi k narozeninám. mně se moc líbila

Deaner
03.12.2017

Tuto knihu jsem přečetl na jeden dech, zhruba 8 hodin. Jako vášnivý hráč mmorpg a ostatní fantasy her a čtenář fantasy knih, mě tato kniha oslovila.
Děj byl záživný, rozmanitý a ukázal z toho světa maximum co se na 336 stran vejde.
Doporučuji hlavně hráčům mmorpg a čtenářům fantasy.
Těším se na druhý díl, který by měl vyjít na jaře 2018. Jinak tato série má dalších šest dílů, tak doufám že v češtině vydají všechny.

JosefSlechtic
26.11.2017

Výborná kniha má oblíbená. Čtu ji znovu a znovu.

Lilli94
21.11.2017

Zajímavý děj, kniha mě bavila, byla velice originální!

martinpet
16.11.2017

Kniha se mi moc líbila,dej byl zajímavý a rychle utíkal. Už nyní se těším na pokračování

Mortadelis
16.11.2017

Kniha bezvadna, precetla jsem ji na jeden nadech a uz nutne potrebuju dalsi dil :).

filip6916
05.11.2017

Super skvělý čtení

H.A.R.R.Y.
26.10.2017

Výborná kniha. Autor zkušeně kroutí pravidly fantasy literatury, když do klasického fantasy světa pošle sympatickou a chytře mazanou postavu, která o něm vše ví. Úplnou spokojenost mi zkazil poněkud nemastný a krátkozraký konec. I tak je to ale jedna z nejzábavnějších knih, jaké jsem četl, a druhý díl vyčkávám dychtivě!

Akainkan
17.10.2017

Kniha pro mně byla super. Až pro mně jako pro bývalého hráče WoW měla místy dost nostalgický nádech.
Velmi příjemné bylo že ústřední hrdina nebyl žádný trouba a už vůbec se nedržel zajetých standartů. I jeho velmi dobré logické uvažování z něj dělalo příjemného sympaťáka.
Děj dle mého názoru osdsýpal přesně podle potřeby, kde bylo potřeba tam jel svižně a naopak v určitých situacích byl dost podrobný.
Knihu rozhodně doporučuji a to nejen všem hráčům RPG. ;)

OndřejMergl
11.10.2017

Hlavní hrdina mi byl velice sympatický, nejen svým strategickým rozvažováním postupu ve hře, ale také kousavým humorem.

Kniha rovněž poměrně smysluplně pracovala s dynamikou děje. Rychlé získávání prvních levelů bylo podáváno podrobněji, zatímco pomalejší dosahování vyšších úrovní naopak ve zkratce.

Konec zůstává otevřený pokračování, na které se již teď těším. Všem nadšencům do RPG mohu jenom doporučit!

Semanji
01.10.2017

Velmi dobrá knížka! Těším se na další pokračování. :)