Jiný svět

Lze vyměnit normální život za život ve virtuální realitě? Jeden z nejúspěšnějších titulů žánru LitRPG. Píší se třicátá léta jednadvacátého století a světem se šíří záhadný fenomén nazývaný vtažení. Hráčům online her se stále častěji stává, že se jejich vědomí oddělí od smrtelného těla a zůstane navždy uvězněno ve virtuální realitě. Dokážete si představit peklo, které čeká na nešťastníka vtaženého do hry Tetris? Nebo bezmoc, kterou cítí hráč, který uvízl v tankovém simulátoru a několikrát denně se musí smažit v rozžhaveném pancíři bitevního stroje? Hráčům her na hrdiny se ovšem vtažením otevírá vyhlídka na nekonečné dobrodružství v úchvatném světě meče a magie. Gleb neměl na výběr, nevyléčitelná nemoc ho donutila záměrně podstoupit vtažení, aby z náruče smrti vytrhl alespoň své vědomí. Ve hře ho čeká věčný život, noví přátelé, láska, spousta dobrodružství a také nemálo překvapení. To největší tkví v tom, že na první pohled odlišný herní svět má s tím skutečným mnoho společného…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351093/jiny-svet-jt1-351093.jpg 4.714

Hraju, abych žil (1.)

AlterWorld (2013)

Literatura světová, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)

martinpet
16. listopadu

Kniha se mi moc líbila,dej byl zajímavý a rychle utíkal. Už nyní se těším na pokračování

Mortadelis
16. listopadu

Kniha bezvadna, precetla jsem ji na jeden nadech a uz nutne potrebuju dalsi dil :).

filip6916
05. listopadu

Super skvělý čtení

H.A.R.R.Y.

Výborná kniha. Autor zkušeně kroutí pravidly fantasy literatury, když do klasického fantasy světa pošle sympatickou a chytře mazanou postavu, která o něm vše ví. Úplnou spokojenost mi zkazil poněkud nemastný a krátkozraký konec. I tak je to ale jedna z nejzábavnějších knih, jaké jsem četl, a druhý díl vyčkávám dychtivě!

Akainkan

Kniha pro mně byla super. Až pro mně jako pro bývalého hráče WoW měla místy dost nostalgický nádech.
Velmi příjemné bylo že ústřední hrdina nebyl žádný trouba a už vůbec se nedržel zajetých standartů. I jeho velmi dobré logické uvažování z něj dělalo příjemného sympaťáka.
Děj dle mého názoru osdsýpal přesně podle potřeby, kde bylo potřeba tam jel svižně a naopak v určitých situacích byl dost podrobný.
Knihu rozhodně doporučuji a to nejen všem hráčům RPG. ;)

OndřejMergl

Hlavní hrdina mi byl velice sympatický, nejen svým strategickým rozvažováním postupu ve hře, ale také kousavým humorem.

Kniha rovněž poměrně smysluplně pracovala s dynamikou děje. Rychlé získávání prvních levelů bylo podáváno podrobněji, zatímco pomalejší dosahování vyšších úrovní naopak ve zkratce.

Konec zůstává otevřený pokračování, na které se již teď těším. Všem nadšencům do RPG mohu jenom doporučit!

Semanji

Velmi dobrá knížka! Těším se na další pokračování. :)