Jinozemě I - Město zlatého stínu 2

Jinozemě I - Město zlatého stínu 2

Tato první kniha obdivuhodného příběhu nás přivádí do blízké budoucnosti, kdy hrozí celé Zemi světová konspirace nejvyššího stupně pro příslib mnohem exkluzivnějšího místa - Jinozemě, kde se jakákoliv fantasie může stát skutečností, ovládaná nejbohatšími a nejbezohlednějšími lidmi, kteří si říkají Bratrstvo Grálu. Jinozemě. Je opředena rouškou tajemství a stala se domovem pro ty nejdivočejší sny a temné noční můry. Spolykala už neuvěřitelné množství peněz. Na jejím vzniku se podílely největší mozky posledních dvou generací. A z nějakého důvodu si tento výtvor žádá neobvyklou daň v podobě dětí. Jen několik málo jedinců si uvědomuje rostoucí nebezpečí. A ještě méně jich je ochotno nebo schopno vydat se do této nebezpečné a svůdné říše. Ale každá doba má své hrdiny, a neobvyklé časy si žádají neobvyklé šampiony. Druhá kniha ze dvou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28019/jinozeme-i-mesto-zlateho-stinu-28019.jpg 4.511

Jinozemě (1.)

Otherland I - City of Golden Shadow 2 (1996)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Návrat

trudoš
30.07.2017

V první řadě je třeba smeknout klobouk před autorovou imaginací. To co předvádí v úvodním svazku tetralogie Jinozemě, je hodné mistra vypravěče a osobně si myslím, že jde o jeho nepřiznané opus magnum. Naneštěstí k pochopení děje člověk potřebuje mysl otevřenou alespoň tak na sto metrů. A to já prostě nemám.
Začátek ještě dobrý, až na pár drobností, od kterých očekávám vyrozumění v následujících dílech. Tad Williams je zdatný fabulátor, takže změny prostředí a neznalost souvislostí mezi nimi sice dráždí, ale zároveň nutí k otočení další stránky. Jen těch postav je skutečně moc, obzvláště když víte, že se teprve formují. Jakmile se však děj přenese do virtuální reality (tedy převážná část druhé knihy), už to pro mě začalo být pekelně halucinogenní. Žádná pravidla, všechno je možné, pročež nápady jakoby pršely z nebe. Až to chvílemi působí dojmem Alenčiných dobrodružství, kdy v podstatě netušíte, co za šílenosti přinese příští kapitola. Proto mám z Řeky Modrého ohně už teď trochu strach.

gaspoda
05.12.2014

Opet silna zavislost
Presto nechapu proc mi silene dlouho trva precist poslednich 50stran.
Doporucuji.