Jiná Gabriela Koukalová

Jiná Gabriela Koukalová https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374758/bmid_jina-gabriela-koukalova-mMU-374758.jpg 3 752 218

Zažila slávu, úspěchy, medaile. Ale taky spoustu okamžiků, o kterých dosud nikomu neřekla. O některých proto, že se bála, o dalších proto, že se styděla. Teď je Gabriela Koukalová poprvé odhaluje ve své biografii. Vychází sportovní i osobní zpověď nejlepší biatlonistky naší historie. Mistryně světa, olympijské medailistky, vítězky Světového poháru. Kniha je psaná autenticky v první osobě a odhaluje zákulisí tréninkové dřiny, nejdůležitějších závodů i mysli vrcholové sportovkyně v těch nejvypjatějších momentech. Gabriela jde ve svých pocitech na dřeň. Popisuje nejen velké výhry, ale i to, co se skrývá za nimi. Třeba desítky probrečených nocí, spory s rodiči a trenéry, ne vždy ideální atmosféra v týmu nebo těžká nemoc, kterou před světem dlouho tajila… Součástí knihy jsou i dosud nezveřejněné fotografie.... celý text

Lemurka
28.02.2019 4 z 5

Biatlon patří k mým oblíbeným sportům, které sleduji. Proto jsem ráda, že jsem se tak mohla dozvědět o životě jednoho sportovce a o zákulisí sportu ... Gábině jsem vždy fandila.
Kniha se mi líbila, četla se dobře (překvapuje mě tak nízké hodnocení). Klidně mohla být i delší, víc rozvinutá, místy se mi zdála očesaná.
Obdivuji upřímnost a otevřenost.

veronika9700
16.02.2019 2 z 5

Gabrielu Koukalovou kterou jsem sledovala v televizi při přebírání cen na stupňích vítězů jsem měla vždy moc ráda. Věčně usměvavá a milá působila jako sluníčko. Se svým manželem tvoří velmi pěkný a příjemný pár. Po přečtení knihy nevím co si myselt asi jen - není všehno zlato co se třpytí.. dávám dvě hvězičky - Za autentičnost a odvahu jít s tímhle vším na světlo. Myslím že koho kniha a Gábina zajímá, měl by si jí přečíst a udělat si názor sám.

Katka81
15.02.2019 4 z 5

Jak zaznívá od ostatních, kniha mě mile překvapila. Nebyla vůbec špatná, sice od poloviny si Gabriela na mnoho věcí/lidí ztěžuje, ale to je hold život, je vidět, že to nebylo vždy sluníčkové.

Delitka
15.02.2019 5 z 5

Na začátku mně šokovala upřímnost autorky, ale dál to bylo čím dál lepší. Popsáno zákulisí sportu a všechny pocity dopodrobna. Velice pozitivně mě kniha překvapila. Určitě si zaslouží plný počet hvězd. Gabriely si po přečtení knihy velice vážím za její otevřenost a upřímnost.

kikies
10.02.2019 4 z 5

Příjemné, čtivé a obohacující o zasvěcený pohled do zákulisí sportu, který v posledních letech získal tolik na oblibě. Možná vás nějaké informace překvapí, možná nečekáte tak velkou otevřenost ohledně soukromých záležitostí, ale rozhodně bych si z toho nesedala na zadek. Nečekejte od knihy nějaké bombastické odhalení, bulvární nádech, prostě nic, co slibovala média a určitě si příjemně počtete. Tak asi tak...

Teresita
31.01.2019 4 z 5

Mám velice ráda biatlon, ale do této knihy se mi moc nechtělo, recenze nejsou nic moc a navíc všechen ten bulvár kolem… No, musím říct, že kniha se mi líbila, četla se velice dobře, zajímavé byly hlavně pasáže, kdy docela podrobně popisuje jednotlivé závody. Nechápu, proč je tato kniha tak kritizovaná, žadný skandál to není. V novinách vytrhli z kontextu pár vět a zbytečně to rozpitvávali, navíc mi ani nepřipadá, že by Gábina někoho nějak extra očerňovala.

Makkys
27.01.2019 5 z 5

Tak tohle bylo úžasný!! Gabci sem vzdycky fandila a fandím. Je pro mě pořad nejlepší. Byla jsem na stadionu když vyhrála hromadný start v Novém Městě na Moravě a byl to pro mě úžasný zážitek a ona o něm v knize tak pěkne píše.

Lethania
15.01.2019

Zajímavá kniha o královně biatlonu, ke které jsem se dlouho odhodlávala, protože jsem netušila o čem vlastně bude. Autobiografie moc nečtu, ale zde jsem udělala výjimku, protože mám ráda biatlon a pravidelně ho sleduji. Gábina vypráví o svém dětství, životní lásce, biatlonu a o lidech kolem něj. Kniha je napsána jednoduše, takže jsem ji přečetla za odpoledne, ale nenadchla mě. Průměr.

terezaki
15.01.2019

O této knize by se dalo říct leccos, ale určitě není skandální. Můžu o ní napsat, že byla velice čtivá. Nechtěla jsem ji číst, protože jsem se domnívala z médií, že paní Koukalová obviňuje celý svůj realizační tým a zároveň všechny své týmové kolegy/ně. Nic takového v knize nenajdete. Jedná se o zpověď sportovkyně, která je velice cílevědomá a po celou dobu své sportovní kariéry věděla čeho chce dosáhnout. Věřím, že paní Koukalová ještě neřekla ve své sportovní kariéře poslední slovo. A i kdyby ano, děkujeme Vám za vše, čeho jste dosáhla.

yanura
10.01.2019

Zajímavý pohled do světa sportu.

ecila13
04.01.2019 3 z 5

Knížka určitě není tak skandální, jak byla prezentována v médiích.

Jde o velmi otevřené nahlédnutí do soukromí sportovkyně - drsní rodiče, pochybnosti o svatbě, nemoci ...

Paní Koukalová udělala strašně moc pro český sport. Jsem zvědavá, kam povedou její další kroky. Škoda, že utekla od biatlonu, jako trenérka by přitáhla ke sportu spoustu dětí. Uvidíme.

cérka
30.12.2018 5 z 5

Paní Koukalová moc Vám děkuji za všechno co jste pro biatlon a Českou republiku udělala a obětovala. Vždycky si Vás pro to budu vážit a obdivovat Vás. Nejen, že jste vynikající sportovkyně, ale ještě k tomu jste moc pěkná a chytrá ženská. Při závodech mi moc chybíte :-(

K samotné knize musím říct WOW!
Nevím, jestli nebude autorka časem litovat, že se až tak moc citově a osobně otevřela. Český člověk je totiž ve své podstatě velmi nepřející tvor a dokáže využít (či zneužít) každou slabinu toho druhého.
Kniha se mi četla velmi dobře a myslím, že by si ji měl přečíst každý fanoušek a rodič závodně sportujícího dítěte. Jak by řekl klasik. Ať ví do čeho jde, či do čeho posílá své dítě.
K problémům, které se staly tak vděčným tématem všech médií, se paní Koukalová vyjadřuje velmi otevřeně, ale zdaleka ne tak široce, jak jsem z médií pochopila.
Teď už asi vím proč se nekonala olympiáda, ale stále doufám v návrat.

asanita
27.12.2018 3 z 5

Samotný námět knihy mě zaujal, a tak jsem ji během dlouhé chvíle přečetla. Je psána spíše jednoduchými větami a děj se kvůli tomu velmi rychle posouvá. Oceňuji také grafické zpracování knihy a přidané fotografie. Dětství Gabriely Koukalové mě bavilo, ale postupem času jsem se během čtení docela nudila, protože popis trenérů a soupeřek přeci jen není úplně to pravé ořechové. Poté přišla na scénu anorexie a další podobná témata a to bylo na jednu knihu už prostě příliš.

Miláček484
22.12.2018 5 z 5

Moc se knížka líbila, mám ke Gábině velké sympatie a dokážu pochopit čím si prošla a je dobře, že řekla svůj názor a sdělila věci, které jí potkaly v životě a ve spojení se sportem. Vůbec nerozumím kritice, která knihu provázela.

konicekbily
20.12.2018 4 z 5

Určitě je to zajímavé počtení zpovědi naší nejlepší biatlonistky,zatím! Beru to jako zpověď, hodně málo redigovanou, pouze stenograficky zapsanou. A jako u zpovědi je nutno se přiznat, tak to udělala i Gábina! A každý si zde může zahrát na faráře a rozhřešení si udělat! Mediální humbuk, který tu byl, neurčoval úroveň knihy, ale úroveň pisatelú "kritiky" této knihy. Literární zpracování je slabší, dalo se z toho materiálu napsat asi něco jinak a lépe.

myšpa
16.12.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, pohled do zákulisí sportu je zajímavý.

tereza_krizova
27.11.2018 5 z 5

Často negativně hodnocená knížka, ale pokud chcete znát příběh biatlonové hrdinky z jiného pohledu, rozhodně stojí za to knížku přečíst! Je zajímavé poznat po tolika vítězství, co za nimi stálo. Některé věci je třeba brát z nadhledem. Po přečtení jsem zjistila, že každý si musí udělat svůj názor a nesmí hodnotit knížku podle kritiky médií.

Ethys
24.11.2018

Vtipné a zajímavé.

Honza89
23.11.2018 5 z 5

Knihu jsem nechal na období, až pomine okolní humbuk a musím říct, že jsem s ní strávil velmi příjemné chvíle. Pro milovníky perliček jde o dokonalé dílo, na mě bylo některých Gábiných detailů ze soukromého a biatlonového života příliš, přesto autobiografii dávám nejvyšší hodnocení díky pěknému zpracování. Pracoval jsem jako sportovní novinář, takže vím, jak nemilosrdně funguje dnešní vrcholový sport a dokážu se vcítit do kůže Gabči. Tato křehká duše a mimořádně srdečná osoba z mého pohledu do tohoto světa nepatřila. Oceňuji, že se v knize za nic neschovávala, psala ji upřímně, a to i za cenu toho, že si u spousty lidí svůj obraz pošramotí. Nebýt některých zbytečných detailů na adresu lidí v biatlonu, které už mohla ve svých zpovědích spolknout, měl bych ji za hrdinku a vzor. Na druhou stranu kniha není špinící, jak vykreslila média a různí lidé. Výpovědi jsou v kontextu a převažují hezké věci, takže fakt nechápu averzi vůči Gabriele Koukalové, resp. její autobiografii.

KateTheBlogger
20.11.2018 5 z 5

Na knihu jsem se těšila, neboť znám Gábi jen z televizní obrazovky a neznám ji jako člověka. Upřímně po jejím dočtení nechápu proč se na Gabču strhla taková vlna kritiky. Myslím si, že nemá zapotřebí si něco vymýšlet a věřím tomu, že je napsaná od srdce a tak, jak to Gabča cítila. Líbí se mi že vypráví nejen o biatlonu, ale také o svém dětství, vztazích a pocitech. Za mě rozhodně skvělá četba. A malůvky Gabči na lyžích na skoro každé stránce byly rozhodně příjemným zpestřením, stejně tak jako číslování stránek :-)