Jiná Gabriela Koukalová

Jiná Gabriela Koukalová https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374758/bmid_jina-gabriela-koukalova-mMU-374758.jpg 3 753 220

Zažila slávu, úspěchy, medaile. Ale taky spoustu okamžiků, o kterých dosud nikomu neřekla. O některých proto, že se bála, o dalších proto, že se styděla. Teď je Gabriela Koukalová poprvé odhaluje ve své biografii. Vychází sportovní i osobní zpověď nejlepší biatlonistky naší historie. Mistryně světa, olympijské medailistky, vítězky Světového poháru. Kniha je psaná autenticky v první osobě a odhaluje zákulisí tréninkové dřiny, nejdůležitějších závodů i mysli vrcholové sportovkyně v těch nejvypjatějších momentech. Gabriela jde ve svých pocitech na dřeň. Popisuje nejen velké výhry, ale i to, co se skrývá za nimi. Třeba desítky probrečených nocí, spory s rodiči a trenéry, ne vždy ideální atmosféra v týmu nebo těžká nemoc, kterou před světem dlouho tajila… Součástí knihy jsou i dosud nezveřejněné fotografie.... celý text

blackoutzuzi
12.05.2020 4 z 5

Bavilo i zabolelo. Rozhodně nejsem jedna z těch, která by vůči Gábině Koukalové změnila postoj a to jen kvůli tomu, že otevřeně hovořila o ožehavých tématech. Já ji můžu jedině doporučit! Především těm, kteří si nedělají názor na věc pouze na základě toho, co prezentují média.

Simstr
29.04.2020 4 z 5

Čtivá kniha. Paní Koukalová je mi sympatická, kvůli ní vím, co je to biatlon. Její manžel Petr je obrovský manipulátor a sobec. Nic hezkého o něm po přečtení knihy napsat nemůžu :-) i když ho vůbec neznám. V některých kapitolách si protiřečí, ale nic co by nešlo zkousnout a trocha špíny v biatlonovém světě na závěr oukej. Je to její pohled na věc, někdo to může cítit jinak. A také nechápu humbuk kolem její osoby kvůli této knize...

Awča
28.04.2020 5 z 5

Když kniha vyšla, ani jsem jí nechtěla číst, ale oklikami se ke mě dostala, a nyní vidím, že téma bylo zbytečně nafouklé novináři.
Jde o osobní výpověď, samozřejmě subjektivní, ale zajímavou, je na čtenáři, jaký si z ní poskládá obrázek.
Mě velmi překvapilo chabé zdravotní zajištění biatlonového týmu, myslím, že více specialistů, sportovní psycholog či specialista na výživu by měli být součástí každého týmu.
Při čtení jsem si často vzpomněla na knihu Květy Jeriové Peckové, mimochodem je v ní zmiňována i Gábiny maminka.
Gábina udělala pro biatlon velmi moc, přeji jí v dalším životě hodně štěstí.

LinHan3
10.04.2020 5 z 5

Přečetla jsem až s odstupem - a musím říct, že vůbec nechápu všechno to, co se o knize psalo. Mám pocit, že ji kritizovali hlavně ti, co ji neotevřeli. O týmu je tam zlomek. Jinak je to velmi upřímný a čtivý pohled do duše a života vrcholové sportovkyně. Za mě deset bodů z deseti, Gábině držím do dalšího života palce a knížku doporučuji.

Vakalik
02.03.2020 5 z 5

Ke knize Gabriely Koukalové jsem se dostala až letos, ačkoliv jsem ji měla v hledáčku už od samotného vydání. Trochu jsem se jí bála, protože recenze nejsou moc pozitivní. Byla jsem ale mile překvapena. Kniha se mi četla hezky, Gabriela hezky a napínavě vypravuje třeba o závodech. Co se týče špíny na ostatní lidi, nic hrozného tam není. A že si s Veronikou nesedly je asi fakt, který potvrdí obě strany. Co se týče trenérů, Gabriela všude upozorňuje, že píše tak, jak to cítila a viděla ona. Jde o subjektivní zpověď. Přemýšlela jsem o recenzích a myslím, že si spousta lidí plete recenzi knihy s názorem na Gabrielu samotnou. Kniha se mi líbila moc. Co se týče Gabriely, mám na ní po přečtení autobiografie svůj názor. Jestli se třeba jen občas chovala tak, jak někdy popisuje různé situace, tak se nedivím, že nebyla oblíbená v kolektivu. Potvrdila jsem se také v dojmu na jejího muže. Stačilo si přečíst třeba to, že ho Gábina párkrát žádala, jestli svatbu neodloží, že to je na ni brzo. Ale Petr nechtěl ani slyšet A přijde mi, že tak trochu manipulátor ski vysvětlil gabi ně, že si vzít mají hned. Ale jak říkám, osobnost Gabriely není předmětem recenze. Za mě 5 hvězdiček za knihu.

ajulka2000
23.02.2020 5 z 5

Mě osobně se kniha líbila. Čekala jsem, že český biatlon pomluví mnohem víc, jak se o tom všude psalo. Ve výsledku to nebylo vůbec tak hrozné...myslím, tmě v novinách to dost zveličili. Neříkám, že ji věřím každé slovo, ale většinu ano. Byla jiná, ale to neznamená, že byla špatná...naopak, přinesla Česku tolik úspěchu, výbornou reprezentaci, byla úžasná...a to mi nikdo neveme. Kniha čtivá, bavila mě.

madem
17.02.2020 2 z 5

Moc jsem nepobrala, proč byla kniha napsaná. Když někdo říká, že měl hezké dětství, tak proč hází špínu na rodiče, to nepochopím. A tak nějak podobně.

i.stefany
11.02.2020 3 z 5

Tak já vlastně nevím, co k tomu říct. Kniha je čtivě napsaná, ale očekávala jsem spíše větší zaměření na biatlon jako celek. Na lidi kolem něj, zákulisí, přípravy, tréninky, závody. Mediální humbuk o tom, že se dozvíme, jak to ve vrcholovém sportu chodí se vlastně přetavil v Gábinin životopis okořeněný vyprávěním o první lásce, prvním sexu, pochybnostech o manželovi... Některé pasáže myslím byly pro nás čtenáře zbytečné.

michterhel
07.02.2020 2 z 5

Dotaz: "Milé Bravíčko, chovám se hnusně, ale okolí se chová ještě hnusněji. Mám o tom vydat knihu?"
Odpověď: " Tak určitě, naházená špína se dobře prodává, a každá kačka dobrá."

Háčko
31.01.2020 3 z 5

Velice subjektivně napsaná kniha, která sice asi měla dojmout, jak Gabriele všichni ubližovali a byli na ni zlí, ale na mě to nějak nezapůsobilo. Ano, je pravda, že se k ní občas mohli chovat lépe, ale na druhou stranu, jak se chovala ona sama? Občas mi na mysli vyplynulo slovo fracek. Ale na druhou stranu, kniha nebyla napsaná špatně, celkem dobře se četla. A i přes můj osobní názor nutno přiznat, že Koukalová udělala pro český biatlon, potažmo český sport, hodně.

Parwana
16.01.2020 5 z 5

Čekala jsem to mnohem horší - mnohem víc špíny na konkrétní závodníky, potažmo kolegyně z týmu. Nakonec to nebylo tak zlé. Knížka se dobře četla a nevylučuju, že se k ní jednou vrátím. Gabča je moje asi nejoblíbenější sportovkyně a jsem moc ráda, že mám její autobiografii ve své knihovničce. Po přečtení knížky se budu na trenéry a některé závodníky (ale spíše závodnice) dívat úplně jinýma očima. Spousta lidí některé uvedené informace popírá, já ale Gábině ve všem věřím. Bez příkras vypráví o svém dětství pod dohledem přísných rodičů - trenérů. O tréninkových drilech. O všem, co musela vydržet a vytrpět, než se dostala na vrchol. O nevraživosti v týmu. O dopingu. O problémech a jak se k nim kdo postavil. O svém vztahu a následně manželství s Petrem Koukalem (snad jí to vydrží). Ať už byla a je jakákoliv, pro biatlon udělala hodně. Za velký boom, jeho všeobecnou popularitu a přísun talentovaných dětí do řad sportovců vděčíme jí. Během čtení si mě získala. Kéž bychom měli takových originálních, otevřených, milých a úspěšných sportovců víc.

máchal73
13.01.2020 5 z 5

Tato kniha se mi líbila.Autorka v ní popisuje svou kariéru od začátku,až po vrchol,oceněný ziskem medailí z olympiády a mistrovství světa.Ukazuje však také dřinu a také vnitřní vztahy mezi biatlonisty v reprezentačním týmu,které, asi nejen mě, překvapily.Stinnou stránkou vrcholových sportovců jsou však různá zranění,ale také psychická zátěž,kterou si i autorka musela projít.Toto vše je zřejmě příčinou ukončení její velmi úspěšné kariéry.
Rozhodně je nesporné,že nejen její zásluhou,se stal biatlon velmi populárním sportem.Gábina se stala vzorem a inspirací pro děti,aby se věnovaly sportu, a za to jí patří velký dík.

martineden
12.01.2020 odpad!

K tomu není co dodat. Paní Koukalová píše svůj životopis, koho zajímá, kdy měla první styk, jak zlá na ni byla Verča snad už v pěti letech, toho to bude bavit. Mě ale fakt ne.

Hvězdinka
27.12.2019 3 z 5

Taková čtivá jednohubka na dvě odpoledne. Vše bylo propírané v tisku, takže ničím překvapivé, ale nelituji přečtení.

adela2035
26.12.2019 4 z 5

Dlouho jsem uvažovala o tom, jaké hodnocení knize dám.
Pokud bych knihu hodnotila bez emocí a sympatií (či nesympatií) ke Gabine, tak je to vcelku čtivé, poutavý lidský příběh. Knihu hodnotím poměrně kladně, jako odpocinkove nenáročné čtení.

Na druhé straně je ale fakt, že kniha je napsána velmi subjektivně (není se ale co divit, kniha ani nic jiného neslibovala), některé informace v jedné kapitole nezapadaji k informacím z kapitoly další, rozhodně bych nenazyvala literaturou faktu.
Ke knize se vracet znovu nepotřebuji, ale jako oddychova jednorazovka uspokojivé.

Kuci12
05.12.2019 4 z 5

Knížka o které bylo napsáno snad více než je napsáno v té knížce. Všichni ji hodnotili a vlastně skoro všichni ji četli jen z novinových titulků. Biatlon miluju, Gábina s ním bude už navždy spojena, protože takový úspěch těžko někdo překoná. Jsem asi jedna z mála, která v dobách její největší slávy ji nezbožňovala a spíš moc nevěděla, co si o té holce myslet. Díky knížce, jsem jí vlastně začala mít svým způsobem ráda - ne, že bych jí o nějak moc více rozuměla :-) Nepřijde mi, že by v knížce házela jen špínu na ostatní. Vyprávěla svůj příběh, jak ho vidí ona. Nešetřila sebe a ani ostatní. Troufám si tvrdit, že kdyby kniha vyšla, tak, jak bylo původně plánováno - po olympiádě i se stejným obsahem, nikdy by nerozpoutala, takovou vlnu negace a nenávisti. V tom jsme holt dobří milujeme ty kterým se daří a ty ostatní kritizujeme.

Artep5244
25.11.2019 4 z 5

Ke knize mohu říct asi jen tolik, že jsem skrz ní měla možnost Gábinu trochu více poznat. Její knihu jsem si koupila na veletrhu "Svět knihy" a následně se zúčastnila besedy s autorkou. I přesto, že se s některými jejími názory v knize neztotožňuji, obdivuji její odvahu takto otevřeně promluvit o svých zdravotních problémech a o vztazích v týmu.

monika4684
20.11.2019 4 z 5

Gábino, asi nebylo nutné psát úplně všechno, co vám přijde na mysl, ale zase PROČ NE?
Tuto knihu jsem hltala, dovolila mi nahlédnout pod pokličku vrcholového sportu a jejího života. Gábině jsem víceméně většinu zbaštila a asi to nehodlám vyvracet, protože jsem si v ní našla i něco svého, které si s sebou ponesu dál. Za mě čtyři hvězdy ne proto, že by to byla vrcholná literatura, ale z pocitu, který si odnáším.

Greenfingers
14.11.2019 3 z 5

Gabriela Koukalová se především zasloužila o sportovní propagaci České republiky ve světě a má nemalou zásluhu na popularizaci biatlonu u nás. Pokud se týká jejich mimosportovních aktivit, mé hodnocení už není tak jednoznačné. Myslím si, že vydáním knihy, ve které se kromě jiného rozhodla "prát špinavé prádlo českého biatlonu", si tak trochu popudila některé své příznivce, mne nevyjímaje.

beruska
12.10.2019 5 z 5

Gabka to neměla opravdu lehké... Už od malička tvrdá disciplína pod vedením rodičů, sport ji tehdy vůbec nebavil.. Teprve později, když získala první medaili, si biatlon zamilovala.. Ale co tyto úspěchy provázelo, z toho opravdu mrazí... Trenér, který ji zesměšňoval, spolužáci ve škole, kteří ji záviděli individuální učební plán, deprese, úzkosti. To vše vyústilo v ničivou anorexii. Do pořádku ji dala až její láska Petr, za kterého se později i provdala.
Přeji Ti hodně štěstí v životě, Gabko, ať už jsi jenom šťastná a spokojená :) ...