Jiná Gabriela Koukalová

Jiná Gabriela Koukalová https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374758/bmid_jina-gabriela-koukalova-mMU-374758.jpg 3 753 220

Zažila slávu, úspěchy, medaile. Ale taky spoustu okamžiků, o kterých dosud nikomu neřekla. O některých proto, že se bála, o dalších proto, že se styděla. Teď je Gabriela Koukalová poprvé odhaluje ve své biografii. Vychází sportovní i osobní zpověď nejlepší biatlonistky naší historie. Mistryně světa, olympijské medailistky, vítězky Světového poháru. Kniha je psaná autenticky v první osobě a odhaluje zákulisí tréninkové dřiny, nejdůležitějších závodů i mysli vrcholové sportovkyně v těch nejvypjatějších momentech. Gabriela jde ve svých pocitech na dřeň. Popisuje nejen velké výhry, ale i to, co se skrývá za nimi. Třeba desítky probrečených nocí, spory s rodiči a trenéry, ne vždy ideální atmosféra v týmu nebo těžká nemoc, kterou před světem dlouho tajila… Součástí knihy jsou i dosud nezveřejněné fotografie.... celý text

bigbabe
29.09.2021 2 z 5

Ze začátku to bylo zajímavé, pak už moc opakujících se informací o každém závodě. Pro velkého fanouška asi dobré, pro běžného čtenáře životopisů moc detailní.

novina
10.09.2021 3 z 5

Gábinu mám ráda. Ale tuhle knihu jsem dočetla pouze ze setrvačnosti. Za dva dny si ji vůbec nebudu pamatovat.

Sam33
06.09.2021 3 z 5

Za mě je kniha bezesporu zajímavá. Velmi oceňuji Gábininu upřímnost, protože některé pasáže bych já nikdy do knihy, kterou si může koupit a přečíst každý, nenapsala. Co se týče jejího pohledu na biatlon, přišlo mi to až neuvěřitelné, jak ho nesnášela a velmi se dokopávala k tomu, aby sportovala. Pohled do profesionálního světa sportu mě rozesmutněl, protože mi přijde, že člověk je na všechno sám i přesto, že je kolem spousta lidí a hlavně hodně lidí (trenérů) ho hlídá.
Co se týče osobních vztahů Gábiny s Petrem Koukalem, myslím, že právě časem kniha nabrala ještě zajímavější směr, protože se rozvedla a ukázalo se, že všichni ti lidé, kteří ji varovali před vztahem s ním, chtěli jen chránit.

kutavi
13.07.2021 1 z 5

Prilis nezaujalo

Sirael440
06.07.2021 5 z 5

Knížka mě velmi potěšila svou upřímností a odvahou autorky. Vážila a vážím si ji jako úžasné sportovkyně, Češky, aktivistky proti dopingu. Silná žena s mnoha osobními problémy, které ven neventilovala. Až mě z toho mrazí, co vše je ve vrcholovém sportu pod povrchem.

Hanulka25
09.05.2021 2 z 5

Gabrielu jsem jako sportovkyni měla moc ráda. Kniha ve mě zanechala dost podivný pocit. Říkala jsem si, jak takový uzlíček nervů, může něco vyhrát.

todilka
07.05.2021 4 z 5

Kdybych měla knihu shrnout jedním slovem, řekla bych: zajímavá!
Gabču jsem vždy obdivovala a vždycky jí budu vděčná za to, co udělala pro tak krásný sport, jako je biatlon, který již léta sleduji. Dlouho jsem váhala, jestli knihu číst, zejména proto, co napsala média, když vyšla. Ale po Příbězích biatlonového šílenství (super čtení), jsem musela, a rozhodně toho nelituji. Bála jsem se, že mi zkazí dojem i názor na Gábi, ale to se nestalo. Věty vytržené z kontextu mě odrazovaly zbytečně. Bylo opravdu zajímavé číst, jak ona vnímala ten sportovní kolotoč, také o jejích začátcích a nesportovním životě, zejména o jejím vztahu s Petrem Koukalem, když dnes už víme, jak dopadl. Hlodá mě malinký červíček, nakolik měl ve vydání knihy i jejím obsahu prsty on, ale co už.
Přeji Gabče na její další cestě životem jen to nejlepší, aby našla klid a štěstí, které si nepochybně zaslouží, nejen kvůli biatlonu, ale i proto, jak přistupuje k životu, k lidem i k sobě samé.
*čtenářská výzva 2021: Kniha, jejíž název se skládá z 21 písmen

Terezaazeret
28.04.2021 4 z 5

Jako ukazka PR bizaru mi to pripada jako kvalitni dilo. Hvezdicku ubiram jen proto, ze bych tomu nerikala literatura, ale pamflet.

tabaluga
26.03.2021 4 z 5

Kniha na mne působila zmateným dojmem.. Ani po docteni z ní nejsem moudřejší. Líbil se mi pohled do zákulisí jednoho ze sportů, který jsem si oblíbila v období, kdy Gábina jezdila. Biatlonem jsme v té době opravdu žili a je až neskutečné, co všechno dokázala. Byla takový český fenomén a myslím si, že se nemá, za co stydět i kdyby dokázala o polovinu méně. Vztahy v týmu mne opravdu překvapily a divím se, že se takové dusno neodráželo na výsledcích. Holt profesionálové:-) jedine, co mne překvapilo, byly její pochyby o svatbě s Petrem Koukalem, když se podíváme dnes, jak se věci mají, možná měla dát na první pocity. Ale tak každá věc v životě nás posila nějakým směrem a já Gabině přeji, aby se jí v životě dařilo at uz jako vrcholové sportovkyni, matce, přítelkyni, dceři nebo obyčejné ženě...

martineknatasa
16.03.2021 4 z 5

Stále mi Gabča v biatlonu chybí. Je to Sportovec, s velkým S. Se zájmem jsem si přečetla pozadí - jak ho vnímala ona. Knihu doporučuji.

LuckyZ
01.03.2021 4 z 5

Rozhodně stojí za přečtení. Moje první kniha o životě sportovce v dospělosti. Upřímná, svérázná, překvapivá a důležitá.

LeHor
26.02.2021 4 z 5

Zajímavá kniha. I mne Gábina přivedla k biatlonu a stále mi tam chybí, byla to nádhera, sledovat jak se pere a teď si přečtu, čím vším procházela. I když teď už je to zase trochu jinak( v manželství) . Přeji jí hodně štěstí a děkuji za skvělé zážitky s biatlonem.

Cami.lla
19.02.2021 3 z 5

Zajímavý vhled do světa vrcholového sportu.

Kara28
28.01.2021 4 z 5

Jedna z knih o sportovních hvězdách, která ukazuje i soukromí a to všechno ostatní, co bylo doposud před diváky skryto. Kniha se mi líbila (asi kvůli tomu, že jsem se dozvěděla ty negativa slávy), ale občas to bylo všechno zamotané. Samozřejmě si nemyslím, že je vše na 100 % pravda...

DědaMráz
25.01.2021 2 z 5

Nevím, co knihou chtěla říct, skok se, skok tam. Moje největší výtka směřuje na pana vydavatele a spoluautora. Naprosto otřesná editorská práce, nekvalitní fotopříloha, nekvalitvní vazba, která se rozpadá, ale zejména je to všechno sloh jako od žáka základní školy. To není kniha, to je jeden velký chaos. Navíc mediálně probírané téma "anorexie" a "bulimie" je tak povrchně odbyto, že se obávám, že kniha nikomu s poruchou příjmu potravy nepomůže, a bohužel se musím přiklonit k názoru, že šlo jen o mediální prezentaci knihy, nikoliv o reálný vážný problém - nebo prostě nebylo řečeno vše - pak ale nemělo vůbec smysl takové téma otevírat.

yettojedno
25.01.2021 4 z 5

Jedna z nejzajímavější knih o sportovcích, neprávem považovaná za bulvární. GK se rozhodla zveřejnit svůj pohled na vlastní život a na biatlon, který autor zpracoval poměrně zajímavě, stylisticky bych měl trochu výhrady, ale knihu doporučuji.

annatenta
25.01.2021 4 z 5

Upřímnost se moc nenosí, takže tady za jedna. Ovšem je otázka, co je už fabulace a tak trochu přepjaté nervy a tím pádem otázka, jestli Gábina nelže a někomu záměrně neškodí. A to mi vadí.

pejty
23.01.2021 4 z 5

Vcelku zajímavá kniha o asi největší hvězdě českého biatlonu. Musím přiznat, že díky ní jsem tento sport začal sledovat, a tak jsem se chtěl o ni dozvědět něco víc. Je skvělé, že lidem dovolila tímto nahlédnout do svého soukromí a je neskutečně číst o tom, co stojí za tím být na špici a také o tom co se může dít v zákulisí, kam televizní obrazovky nevidí.

Kniha je psaná celkem jednoduchou a pro čtenáře příjemnou formou a stránky opravdu rychle při čtení ubývají, až nakonec žádná další už k přečtení nezbývá.

Nicole_picole
22.01.2021 3 z 5

Dost překvapivý život známé biatlonistky. Dost negativně to změnilo můj pohled na ní. Nikdo nepopírá její jedinečnost v daném sportu, ale jako člověk je dost labilní..

hapac
11.01.2021 5 z 5

Kniha, kterou jsem si vyhlídla a vůbec mne nezklamala. Mám obrovský respekt k jejímu sportovnímu výkonu a to, jak toho dosáhla nebylo jistě vůbec jednoduché. Kniha to je víc než upřímná. Její vyprávění může a nemusí být pravda, ale je to její výpověď o svém životě. Často z jejího vyprávění čiší cílevědomost a občas zase naivita - možná se projevuje nějaká nevyrovnanost. Vzhledem k tomu, v jakém prostředí se celý život pohybuje - doma nároční rodiče a pak sport, tak se není čemu divit. Sport tam je určitě tvrdé a drsné prostředí, ve kterém se udržet a něco dokázat není jednoduché. Takže opravdu má můj respekt.