Vyvrhel

Vyvrhel https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406828/bmid_vyvrhel-1fT-406828.jpg 3 214 71

Jim Clemo série

< 2. díl

Gilly Macmillanová po bestselleru Spálená obloha přichází s dalším temným thrillerem: Nejlepší kamarádi Noah a Abdi se od sebe nehnou ani na krok. Jenže když je v bristolském Feeder Canalu nalezen Noah v bezvědomí, Abdi nechce – nebo nemůže – říct, co se stalo. Detektiv Jim Clemo si odbyl povinné volno, které mu šéfová naordinovala po posledním případu, a vrací se do práce. Má prošetřit tuhle nešťastnou nehodu. Jenomže nic není, jak se zdá, a to, co vypadalo jako klukovina, která se zvrhla, se mění ve veřejnou bitvu. Noah je Brit, Abdi do Bristolu s rodinou přišel ze Somálska. A napětí mezi místními a uprchlíky prudce narůstá. Na pozadí strachu a nenávisti bojují dvě rodiny o své syny. A hlavně: chtějí znát pravdu. Nikdo z nich nemá tušení, jak daleko budou muset zajít, jakým démonům budou muset čelit a jakou bolest si vytrpět. Protože pravda bolí.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Odd Child Out , 2017

veronika9143
veronika9143
25.04.2020 4 z 5

Sice to není taková ta kniha, kde soustředěně čekáte, co se kde stane. Ale děj ubíhal rychle, pěkně se to četlo a všechno zapadalo hezky do sebe. Není to žádný propadák. Když srovnám Spálenou oblohu, tak ta, ale byla lepší, bylo tam víc napětí. Takhle to považuju za oddychovou četbu, kde se krásně předvídá co bude dál.

111moni
111moni
13.04.2020 4 z 5

Autorka opět překvapila,i když se vývoj dál předvīdat,kniha se četla velmi dobře. Postavy se svými traumaty a charaktery,jejich chování a dūvody tohoto chování. Kdo čeká krev,násilí, se nedočká ve velké mīře.Možná mohla autorka přīběh Nos na vīce rozpeacocat,nechat čtenáři možnost udělat si ucelený obrázek o jeho povaze,nicméně i z toho,co v příběhu je,si čtenář uvědomuje souvislosti.
Za mně dobrá kniha i bez násilí.

Jaruš7
Jaruš7
03.04.2020 4 z 5

Název je zavádějící, a snad záměrně, aby představa byla po částech konfrontovaná s dějem, který vše postupně převrací na ruby.
Příběh je z multikulturní společnosti a díky citovosti v citlivostech je jakýmsi zobrazením rasové problematiky z pohledu smířlivého pochopení v krutých skutečnostech.
Vetknout do příběhu somálský prvek je hodně silný argument pro pochyby z naturelu.
V příběhu je vše na hraně a vše konfrontační, i když bez krve, má to sílu v přesvědčování.
Tu zlatou pečeť má kniha asi za nápad i ztvárnění, ale má představa se mi bez vrásek nedaří.
Citace :" Chci se proměnit v dým a vzduch, abych mohl být na všech místech najednou." (přání 12)

Leniiis
Leniiis
02.04.2020 4 z 5

Díky hodnocení této knížky zde na databázi jsem nečekala nic moc, ale byla jsem překvapená. Zajímavé téma, čtivost knížce nechyběla, napětí tam bylo o trochu míň než mám ráda. Příběh na mě působil trochu překombinovaně a za mě až moc náhod najednou. Nicméně i tak hodnotím knížku kladně :-)

sabca
sabca
30.03.2020 4 z 5

Knihu Spálené oblohy jsem nečetla protože jsem nevěděla, že je to první díl k této knize. Nevím jestli to bylo ke škodě, ale mě se Vyvrhel četl celkem dobře. Přátelství dvou chlapců tak rozlišného původu bylo celkem zajímavé. Příběh matky Abdyho ze Somálska mě velmi zasáhl. Doporučuji knihu k přečtení.

Turmee
Turmee
30.03.2020 3 z 5

Nevím, nevím... styl psaní mi nějak neseděl, příběh mi přišel moc násilně smíchaný dohromady, postavy mi nebyly moc sympatické.
Napětí žádné, přesto se knížka četla rychle a jednoduše. Některé odstavce byly příliš popisné a pro mě nudné.

Kamilajznik
Kamilajznik
29.03.2020 3 z 5

Mě se kniha bohužel moc nelíbila. Špatně se mi četla a uprchlická tématika není nic pro mě. Čekala jsem něco jiného. Tohle bylo za mě vleklé až místy nudné :-(

Šánka
Šánka
28.03.2020 4 z 5

Vůbec to nebylo špatné, jak jsem podle zdejšího hodnocení spíše očekávala, mně se kniha líbila. Vyvrhel je pokračováním autorčiny vynikající prvotiny Spálené oblohy.
Nějaké větší napětí tady ale nečekejte, je to příběh spíše k zamyšlení s aktuálním uprchlickým tématem a tématem vážné nemoci. Příběh o silném přátelství dvou chlapců s úplně odlišným původem. A i když napětí si opravdu moc neužijeme, toho překvapení pro nás Gilly nachystala celkem dost.

kikies
kikies
27.03.2020 2 z 5

Zvláštní kniha. Asi jsem od ní očekávala více. Zajímavé, aktuální a zatím nepříliš profláklé téma slibovalo čtenářský zážitek s nádechem originality. Ale děj se vlekl a celé mi to přišlo spíše podivné než čtenářsky atraktivní. Průšvih to nebyl, ale v paměti to dlouho neuvízne.

Lucie846
Lucie846
06.03.2020 3 z 5

Celkem zajímavá kniha i když sem předvídala jak to dopadne.

JessieEx
JessieEx
29.02.2020 3 z 5

2,5*
Beletrii s tématem uprchlictví se většinou vyhýbám a po Vyvrhelovi jsem sáhla jen proto, že už jsem od autorky četla Spálenou oblohu, která byla perfektní (už je to pár let zpět) a taky jsem byla zvědavá, jak si Gilly s tím tématem poradí.
Bohužel zde vždycky hrozí, že se autor postaví buď na jednu či druhou stranu (multikulturní/rasistickou), proto mě překvapilo, že to autorka nevidí tak černobíle. Vlastně skoro až do konce se jí daří zůstávat nestranná a popisuje věci tak, jak by se opravdu mohly stát.
Akorát si teda nemyslím, že by se případu, kdy se dva kluci pošťuchují u vody a jeden z nich spadne a málem se utopí, v reálu věnovalo takové množství policistů, prostředků, času i úsilí, jako v knize.

Celkově se příběh docela vleče, vyústění je velmi předvídatelné; jen je škoda, že druhá linka, Abdiho příběh, nakonec vyzní až skoro zbytečně, protože se s hlavní linkou nijak neprotne, jak jsem doufala...
Na konci se ukáže, že se autorka přece jen na jednu stranu kloní, ono se to samozřejmě dalo čekat, ale mě to vadilo.
Kniha celkově není špatná, spíš úplný průměr, řekla bych. Chybí tu napětí či nějaká akce, i když se nečte špatně a je naštěstí krátká, ubíjí ji ta nuda. Škoda. Určitě se ale chystám na Chůvu od této autorky.

Léňa2510
Léňa2510
20.02.2020 4 z 5

keď som si pozrela kolko procent ma tato kniha, trochu ma to odradilo... ale vrhla som sa do toho a kniha sa mi hrozne páčila ... za mna super

Bonbonierka
Bonbonierka
17.02.2020 1 z 5

Kniha me zklamala, mam vsechny autorciny knihy, ale tahle me nebavila, dej se tahl a nebyl napinavy, pro me bohuzel podprumer

Theresa.2679
Theresa.2679
17.02.2020 4 z 5

Zajímavý nápad na děj. Kniha se mi skvěle četla.

radus
radus
09.02.2020 3 z 5

Nevím co ke knížce napsat. Slušný začátek, pak se to chvíli slibně vyvíjelo, potom dobu o ničem a konec předvídatelný. Za mě knížka průměrná.

Annkag
Annkag
03.02.2020 2 z 5

Celkem se to dalo čítať.I když konec nebol nějakou překvapivý.Tak trocha jsem to čekala.

Toňula
Toňula
27.01.2020 4 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale příběh mě postupně vtahoval jemným napětím, postupným odkrýváním událostí nejen současných, ale hlavně z minulosti, která ovlivnila život hrdinů..Hodně závažných témat - vážná nemoc, síla přátelství, odlišnost kultur, novinářská etika, osamění , bolest ze ztráty dítěte i obyčejná slušnost, v neposlední řadě láska..vše citlivě namícháno do čtivého koktejlu.

Ticiana
Ticiana
26.01.2020 4 z 5

Tahle kniha se mi líbila vic než Spalena obloha. I kdyz musim říct, ze mi vadí nedokončené dějově linie a části bez vysvětlení. Prijde mi to pak neuceleny. Hlavní hrdinové me začínají stvát. Clemo je ubreceny, Emma bezpaterni svině a Woodley je asi jedinej, který jeste jakž takz zůstal. I kdyz kdoví... v každým pripade si určitě prectu další dil jestli bude k mání.

Mandlevest
Mandlevest
23.12.2019 5 z 5

Křehký příběh o přátelství, naději, a neposlední řadě o předsudcích, které v mnohých z nás jsou. Žiju v Praze, nádherném, kosmopolitním městě, ve kterém potkávám každý den lidi různých náboženství a kultur. Myslím, že nemám právo je soudit za to, že věří něčemu jinému než já. Jsou jen dobří a špatní lidé, tak to bylo, je a bude. Autorka je moje srdeční záležitost. Umí skvěle popsat pocity , donutí Vás přemýšlet. Kdo čeká napínavý thriller, bude zklamán, ale za mě to bylo nádherné čtení.

SilvieSisinka
SilvieSisinka
20.12.2019 3 z 5

Pro mě průměr. Číst se to dalo. Ale čekala jsem od knihy trochu více.

2016  79%Spálená obloha
2019  80%Chůva