Jihlavský zlý duch

Jihlavský zlý duch https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218387/bmid_jihlavsky-zly-duch-lRP-218387.jpg 4 80 15

Detektivní román z doby vlády Václava IV. V královském městě Jihlava se děje cosi tajemného. Zdejší opuštěné doly prý v noci obcházejí přízraky. Purkmistr Ekhart to považuje za babské tlachy, ovšem pouze do chvíle, než je u opuštěného dolu zavražděn královský písař Přibík. Na místo je povolán pomocník královského sudího Jakub Protiva z Protivce, kterému se do toho města, jehož šatlavu dobře zná, příliš nechce…... celý text

Misabi
20.01.2024 5 z 5

Příjemná oddechovka na sobotní večer. Příběh je zamotaný a plný různých vtipných/smutných situací, mrtvých je dost. Příběh nemá slabá místa. Krásně plynul až ke zdárnému vyřešení. Tato série se mi líbí čím dál víc. Moc se mi líbila "bitka" mezi Magdalenou a tou číšnicí.

Tassman
21.11.2022 4 z 5

Příjemná oddechovka. Šmodrchanci a náhodami autor nešetří, ale text plyne jak bystřina, tak jsem se čtenářsky nenudil. Mé první setkání s p.Bauerem tak nejspíš nebude poslední.

Ignis
11.08.2020 3 z 5

Zatím nejlepší z této série, co jsem četla, ale četla jsem asi 3, takže to zase tolik nevypovídá. Ale vcelku to dává smysl, chvílemi i trochu napínavé a nenudí to. Jen - malý spoiler - proč na Jihlavu padouch upozorňoval?

wooloong
25.01.2020 4 z 5

Zase Jihlava a zase šatlava. Ještě že tentokrát není na radnici tolik zabedněnců, a tak se z ní naši přátelé dostanou celkem rychle. A pak jsou tady ty padělané mince. Kdo za tím stojí, je tentokrát naznačeno poměrně záhy. Bauerovská klasika, dobře a rychle se čte, pobaví a zase se na ni dá snadno zapomenout. Jen mě čím dál víc irituje to množství chyb a překlepů. To to po sobě autor nečte? Dělá se ještě vůbec korektura?

Kerberos
13.02.2019 4 z 5

Příběhy Protivce a Blasia mám ráda,tento díl o falešných mincích je přivede opět do Jihlavy, kde už měli problémy v minulosti.

čef
11.11.2018 5 z 5

Nenáročná historická detektivka, kde jde vše kupředu svým pomalým tempem k předvídatelnému konci. Příjemný příběh z období Václava IV. o falešných stříbrňácích a ještě falešnějších lidičkách, kteří to mají vždycky všechno dobře ošéfované, aby to za ně odnesl někdo jiný,samozřejmě níže postavený a hloupější. Nadšením nehořím, ale spokojen jsem.

Danuše7
20.10.2018 4 z 5

Knihy pana Bauera mám ráda, a tato mne nezklamala.

babystar
31.08.2018 5 z 5

Zábavné čtení, i když náznak pachatele byl už skoro na začátku. Jen jsem čekala, jak se to vyvine a kdy Blasius a Protiva dojdou ke stejnému výsledku jako já. Myslím, že si četbu zvláště užívají čtenáři z Jihlavy. Já jsem knihu přečetla za jeden den a už se těším na další, i když mne mrzí, že se už děj netočí kolem historických událostí ze života Václav IV. (možná ale, že nějaká padělatelská aféra v Jihlavě opravdu byla).

druzickaster
26.07.2018 4 z 5

Nebylo to špatné, akce a problémů přehršel, jen mám pocit, že si autor řešení některých zapeklitých situací až moc nápadně ulehčuje díky šťastným náhodám, které se stávají maximálně jednou za 100let ;). Takže pro dnešek 4* a mrknem se na další díl.

mr.Zdenek
01.07.2018 5 z 5

Pokud máte rádi historické detektivky, pak Vás kniha určitě zaujme a pobaví

angelika29
21.05.2018 5 z 5

další velmi hezká detektivka

ivoiro
13.05.2017 4 z 5

Série s Jakubem Protivou mne velice baví. Jde o nenáročné čtení, které zaujme.

lucie.8
17.07.2015 4 z 5

Pěkná středověká detektivka, která potěší hlavně Jihlaváky :)

elizabeth_ba
16.02.2015 3 z 5

Mnich Blasius měl zůstat na Rožmberku, kde měl své povinnosti, protože (SPOILER pro ty co nečetli předchozí díly) se smrtí Jindřicha z Rožmberka ta série zase začala jít do kytek ...

Zdenda20
26.11.2014 4 z 5

Detektivní román moc pěkně napsaný. Kniha je poutavá a určitě osloví všechny čtenáře, co mají rádi knihy s dějem a s historickým podtextem. Osobně jsem porovnával knihu s knihami pana Vondrušky a dle mého názoru jsou podobně napsané. Fajn čtení.