Jídlo na prvním místě

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Jídlo na prvním místě není řadová kniha o paleodietě, tohle je Melvilem pečlivě zvolený vstupní titul nabízející skutečnou životní změnu. Že nemáte tušení, co to je paleodieta? Všichni víme, že jídlo ovlivňuje kvalitu našeho života – ale jak velkou moc vlastně má? Melissa a Dallas vás přesvědčí, že mimořádnou! Jídlo na prvním místě je přehledný, čtivý a srozumitelný návod, díky kterému konečně pochopíte vzájemné reakce inzulínu, leptinu, kortizolu a glukagonu. Autoři vám na podkladě vědeckých výzkumů vysvětlí fakt, proč sacharidy v naší stravě nejsou tím nejpříznivějším palivem a že paleodieta je nejlepší způsob, jak je nahradit. Autoři tvrdí, že už během 30 dnů po změně stravovacího plánu sestaveného podle jejich instrukcí dochází ke zlepšení stavu mnoha chronických, obtížně léčitelných onemocnění, jako jsou cukrovka, lupénka, Crohnova choroba, endometriáza, ekzémy a dalších. Množství receptů a tipů je doplněno vysvětlením, co jak na jednotlivá jídla reaguje naše tělo. Sympatičtí autoři vás postupně a s humorem převedou k zdravým návykům, díky nimž dochází ke zlepšení stavu celého těla, hormonální rovnováze, ústupu zažívacích obtíží a redukci zánětlivých procesů. Hartwigovi jsou tvrďáci. 30 dní jejich kůry je velmi náročný měsíc, ale jak sami říkají, je to pro vaše dobro: "Neodvažujte se namítat, že je to těžké. Skoncovat s heroinem je těžké. Porazit rakovinu je těžké. Pít kávu bez mléka NENÍ TĚŽKÉ!"...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322560/jidlo-na-prvnim-miste-fG3-322560.jpg 4.2267
Literatura světová, Literatura naučná, Zdraví
Vydáno, Jan Melvil

Kniha Jídlo na prvním místě

Lusik88
07.12.2020

Amici jedou ve velkem fast foody, pro ne je kniha primarne urcena. Je pravda, ze tem, kteri trpi alergii na laktozu, lepek nebo na mykozy vseho druhu, nabizi i par dobrych tipu. Ale lidi, neverte vsemu, co je psano. Napriklad odmitani cukru ve strave je hloupost! Proste vseho s mirou!

Dyrmon
12.08.2020

Za mne bezpochyby nejlepší kniha o stravě. Intuitivně jsem již předtím k takové stravě inklinoval, nebo alespoň mi tělo říkalo že to je ta správná cesta kudy se vydat. Takže tato publikace mi přesně padla do noty.
Kniha je psána poutavou formou, nese se v pozitivním duchu, že vás to kromě jiného i motivuje něco dělat. Především vám ale vysvětlí přesně vše co potřebujete vědět pro změnu stravovacích návyků. Pro mne je to bible o zdravém způsobu stravování, které má prokazatelné výsledky. Zkuste sami a uvidíte.

Verpax
03.07.2020

Super kniha. Po jejím přečtení jsem zase o něco chytřejší :) Čtenář akorát musí počítat s tim, že je to psané Američany pro Američany.

Florindela
29.06.2020

Moc dobře a poučně napsaná kniha. Já jedu paleo už pět let, nemůžu lepek ani laktózu, a co si budeme povídat, bezlepkové náhražky chleba a pečiva nestojí za to. Ovšem spoustu tvrzení z knihy můžu sama na sobě potvrdit. Za mně super.

Kvítek84
17.05.2020

Nevěřila bych, že jde napsat knihu o zdravé stravě tak vtipně a svěže! Autoři předkládají svůj způsob stravování tak vábivě, že máte hned chuť naskočit do změny stravovacích návyků. Udělat pápá cukru, obilovinám a dalším zánětlivým potravinám se s Dallasem a Melissou v zádech zdá jako výzva, co se dá zmáknout a co má smysl na cestě k lepšímu zdraví. Zeleninu jsem měla vždycky moc ráda a po přečtení knihy jimám ještě o něco raději :-) Klenot mezi mými knihami o jídle, ke kterému se budu rozhodně často vracet. Tak s chutí do toho!

HanaMalina
09.03.2020

Na začátku knihy je obsáhlá teorie, která mě však ne vždy zcela přesvědčila. Zajímavý program stravování, který zkusilo hodně lidí a nejspíš jim to i zlepšilo zdraví. Pokud beru to, že v Americe se stravují vesměs z polotovarů, tak to pro ně mohla být pecka. Pro běžné lidi, kteří jí zdravě a dost se hýbou, tak je to spíš na zkoušku. Neříkám, že není dobré zkusit něco nového, možná to sama vyzkouším :-) Kdo tento způsob stravování vydrží do konce života tomu vzdávám hold :-) Jídlo má být požitkem a není dobré se takhle svazovat, žijeme pouze jednou :-)

JezinkaJ
02.03.2020

Jídlo u mě na prvním místě vážně je. Jsem mlsná, nejsem líná a už vím, co je dobré.
V principu souhlasím se Salamandrinou. Základní pravdy, v knížce uváděné, platí, ALE osobně si myslím, že jde víc o dietu než o dlouhodobě udržitelný životní styl. A s dietou kamarádit fakt nemůžu. Pro mě jsou určitě lepší a udržitelnější principy než WHOLE30. :-) Byla jsem holt zvědavá, co je to zač. :-)
Recepty zde uvedené inspirativní jsou.
A kávy se nevzdám. :-) A rozdělení snídaně, oběď, večeře, neopustím. :-)
PS. (na mě je to trochu moc americký)

HonzaBohm
16.11.2019

Výborně zpracovaná knížky, která se nedá nazvat kuchařkou.
Je to naučně zajímavé čtení, kdy se dozvíte co je dobré ve smyslu jídla. Určitě bych to doporučil, spoustu nových věcí se člověk dozví a ve velkém ho knížka namotivuje jíst zdravěji.