Jidiše kop

Jidiše kop https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66908/jidise-kop-66908.jpg 4 14 4

Židé, kteří byli pronásledováni po staletí, mají v hledání východisek ze zdánlivě bezvýchodných situací dlouholetou praxi. Ty nejobtížnější problémy Židé řeší také pomocí tradičních způsobů interpretace a rozumového chápání posvátných spisů. Vznikl tak důvtipný způsob myšlení, který se v jidiš nazývá jidiše kop – doslova: „židovská hlava“. Rabi Nilton Bonder nás v této knize seznamuje se základními principy tohoto přístupu k myšlení, který umožňuje zvládat „neřešitelné“ situace, v nichž se – ať již v obchodě nebo životě – občas ocitáme. Prostřednictvím židovského humoru, folklóru a vyprávění slavných rabínů nám ukazuje, jak dospět k „bláznivé moudrosti“, díky níž budeme schopni prohlédnout zdánlivé „pravdy“ a uchopit jádro každého problému.... celý text

LaciJan
19.10.2020 5 z 5

A6 144 stran, ale nepřečtete to naráz. A pokud ano, rozhodně to nepochopíte. Ono asi ani napodruhé, napotřetí, ale není to ostuda. Tahle kniha má tu výhodu, že díky tomu, že je krátká, tak Vás nemusí trápit její nepochopení a můžete si ji přečíst znovu :).

Dá Vám na softskills více než 5 školení a 3 workshopy :).

Atanone
16.09.2020 5 z 5

Trošku jsem si naběhla, protože jsem očekávala knihu židovských moudrostí, ale tady se toho na mě navalilo tolik, že moje "kop" dostala pořádně zabrat.
Vřele doporučuji

Strnady095
16.10.2018 5 z 5

Když chcete řešit neřešitelné ... doporučuji managerům pro řešení "podnikových záhad"...skvělá :-))

decemlineata
19.01.2016 5 z 5

Koupila jsem si tuhle knížku v domnění,že to bude legrace a klasický židovský humor.
Byl,ale až v druhém plánu.Jako pomůcka pro pochopení toho hlavního a to je židovské myšlení.
Chtěla bych umět takhle přemýšlet,ale jsem vděčná za pomůcky v knize obsažené,protože to neumím i když se moc snažím.
Není to kniha pro každého,ale rozhodně ji prolistujte až ji někde uvidíte.Možná vás osloví tak jako mne.

Židé jidiš moudrost

Nilton Bonder