Jídelníček kojenců a malých dětí

Jídelníček kojenců a malých dětí https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133653/bmid_jidelnicek-kojencu-a-malych-deti-Vzk-133653.jpg 3 18 5

Klasická i bezmasá jídla, alergie na kravské mléko, recepty pro obézní děti, odpovědi na otázky. 110 jedinečných receptů. Dotazy na výživu dítěte patří k nejčastějším otázkám, které dětští lékaři a sestry v ordinacích a poradnách zodpovídají. Publikace MUDr. Martina Gregory a Ing. arch. Dany Zákostelecké vám proto přináší nejen množství praktických rad, ale také výčet pravidel pro přípravu zdravé racionální dětské stravy, základní informace o jednotlivých druzích potravin a samozřejmě i receptář polévek, zeleninových, masozeleninových a ovocných příkrmů a kaší pro kojence, a především pro batolata. Vynikající, přehledná a srozumitelná příručka poradí všem maminkám co a kdy svému děťátku podívat k jídlu od narození do tří let.... celý text

madem
madem
21.10.2021 3 z 5

Kniha se hodně věnuji kojení, problémy s kojením a podobné teorii. Pak je kapitolka o výživě všeobecně. Výhodou je kapitola pro vegetariány a jak vařit takto pro děti. To jsem nikde jinde nenašla. Pak jsou tu další problémy s krmením, které mohou nastat s jídlem. Nakonec je kapitolka otázek od maminek a odpovědi. Já sama jsem se v několika otázkách našla. Na druhou stranu, recepty v knize mě nenadchly a nijak jsem je nevyužila.

L_Into
L_Into
18.01.2020 3 z 5

Recepty mi nepřišly úplně využitelné, obsahovaly spoustu ingrediencí, které bych do příkrmu zařazovala spíše opatrně - nadýmavý květák, alergenní rajčata... ale odborná část je praktická. Jen jsem narazila na nesrovnalost v doporučené gramáži masa podle věku, jinak jsem se dozvěděla užitečné věci. Psáno příjemným jazykem.

IvonaK
IvonaK
03.09.2019 4 z 5

Myslím že se Martin Gregora vynasnažil sepsat jídelníček a gramáže jak nejlíp mohl. Akorát je škoda že se více nevěnoval dotazům kojících matek.

Adelix
Adelix
11.09.2016 4 z 5

Mám první dítě a potřebovala jsem nějaký ucelený přehled, co by mělo jíst, a tento požadavek kniha splnila.

oolinkaa
oolinkaa
21.07.2016 4 z 5

Super kniha pojednavajici o zavádění prikrmu az po jidelnicek deti starsich 1 rok..vse krasne vysvetleno pro zacatecniky, nepřeberné množství tipů co vařit. Jen některé jídla mi prijdou špatně zarazena do veku ditete, protoze se v nich pouzivaji napr.dost nadymave suroviny..jinak super

vaření kojenci výživa dětí batolata zdravá výživa

Autoři knihy

Martin Gregora
česká, 1965

Kniha Jídelníček kojenců a malých dětí je v