Jidáš líbal skvěle

Jidáš líbal skvěle https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97208/jidas-libal-skvele-97208.jpg 4 84 10

Současný příběh moderní athénské ženy, jejíž manželství prochází vleklou krizí. Děj se začíná odvíjet přibližně ve chvíli, kdy tato krize kulminuje odchodem manžela z domova. Kromě několika retrospektiv, které v podstatě pouze objasňují a doplňují stávající situaci, se děj románu odehrává v rozmezí několika měsíců. Ovšem díky skvělé fabulační schopnosti autorky a její mírně humorné, až ironické nadsázce se stává toto krátké časové období vícerozměrným a bohatým na události. Nejrůznější peripetie, které velmi zajímavě ozvláštňují na první pohled běžný a obyčejný manželský rozkol, činí příběh natolik čtivým a strhujícím, že se doslova čte jedním dechem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

O Youdas Silouse Yperocha , 1997

nefernefer
27.04.2016 4 z 5

Svižná, čtivá pohodovka na dva večery. Téma staré jako lidstvo samo psané velmi lehkou rukou. Občas i vtipné momenty a hlavně vás celou dobu drží v napětí, protože opravdu až do poslední stránky netušíte, jak se hrdinka vlastně nakonec rozhodne. Jako oddechovka ideální. Doporučuju.

Danka1975
28.02.2016 4 z 5

Tak díky Magnolii viz níže, jsem si na knihu vzpomněla a musím jen souhlasit!!! :-)

I po těch letech si jí vybavuji, její čtivost, popsání příběhů a jak se hlavní hrdinka cítila. Tuším, že jsem viděla i filmové zpracování, ale pro mnohé to bude film z kategorie "pro pamětníky" (nehrál tam filmový Nikolas od Angeliky? :-)):-)). . nicméně milé, ženské a hlavně krásně řecké :-)), ideálné nejen na dovolené!!!

magnolia
26.02.2016 3 z 5

Přečtená už dosti dávno, ale vím, že byla dobrá a čtivá. Takže se k ní budu muset vrátit a osvěžit si příběh. Už kvůli národnosti a jménu autorky - řeckých autorek není mnoho.

Briv
04.02.2016 5 z 5

Četla jsem ji před odjezdem do Řecka a bylo to příjemné oddechové čtení, zabývající se sice klasickým tématem, které však bylo podáno velmi dobře. Oslovila mě síla emocí, která na mě dýchla a přetrvala až do samého závěru knihy. Ráda se k ní někdy vrátím a zkusím i další autorčiny knihy.

Sosovica
05.02.2014 4 z 5

Príjemná oddychovka, ale nič také, čo by ma chytilo a nútilo premýšľať o prečítanom dlhšiu dobu.

Zorro
23.02.2013 2 z 5

Není to špatná knížka, ale neskákala jsem z ní dva metry vysoko. Jako oddychovka celkem dobrá.

kika 13
14.11.2012 3 z 5

Klasický příběh oddechová literatura.

kroftik
12.07.2012 4 z 5

Téma, které bylo zpracované nespočetněkrát - vztahy manželské a milenecké, kamarádské, vztahy mezi rodiči a dětmi... V tomto případě však příjemně a originálně okořeněné prostředím Řecka a řeckých reálií, které jsou pro nás Středoevropany, ať chceme či ne, jiné a zajímavé. Kniha se moc příjemně čte a v okruhu "holčičí" literatury za pozornost rozhodně stojí.

myskula
14.06.2012 5 z 5

Já jsem byla nadšená.Je to autorčina nejlepší knížka.

-Lenicka-
16.05.2011 1 z 5

Musím říct, že tato kniha mne naprosto zklamala ... :-/ Příběh o ničem, skoro jsem to nedočetla .. :-/