Ježišovými očami I.

Ježišovými očami I. https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292458/bmid_jezisovymi-ocami-i-UMd-292458.jpg 5 3 2

Ježišovými očami série

Autor Alan Ames v tomto trojdielnom diele ponecháva slovo Ježišovi Kristovi, ktorý opisuje svoje účinkovanie niekoľko mesiacov pred svojím posledným príchodom do Jeruzalema. Pán Ježiš, sprevádzaný učeníkmi, vlastnými slovami rozpráva o svojom účinkovaní, modlitbe, riešení rôznych situácií, o apoštoloch, ich vlastnostiach, charaktere, ako ich Ježišovo učenie a skutky pretvárali na ľudí schopných prevziať štafetu v ohlasovaní Dobrej zvesti vtedajšiemu svetu. Občas sa zasmejeme na spachtošovi Bartolomejovi, žasneme nad láskou, ktorú Ježiš mal k svojmu zradcovi, potešíme sa nad mladším Jakubom i Jánom... Vyučovanie, ktoré Ježiš podáva, nás posúva do väčších hĺbok vo vzťahu k Nemu, Otcovi i k blížnym. Lebo o tom to je, o Láske Boha a o láske k Nemu, k sebe a k blížnym.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Vydavateľstvo sv. Bystríka

Through the Eyes of Jesus. Volume I.

Achillesaželva
03.10.2023 5 z 5

Tato kniha, lépe řečeno toto soukromé zjevení, které Alan Ames zapsal je naprostý klenot! Velmi čtivé, jednoduché, a přitom hluboké. Vedle ostatních vynikajících mystiků, kteří podobně zapsali Ježíšův život (Emmeich, Valtorta..) obohacuje čtenáře nově o vnitřní vhled do Ježíšových pocitů a tím nás ještě více vtahuje do děje, ale hlavně přímo do Božího Srdce. Kdo se obecně zdráhá sáhnout po soukromých zjeveních, v tomto případě nemusí mít strach, kniha je opravdu bezpečným a spolehlivým ukazatelem cesty. Mohu jen a jen doporučit!!

archandelka
07.05.2021 5 z 5

Docela dlouho jsem této knize odolávala, možná proto, že všichni kolem mě ji četli a vychvalovali. A pak mi ji můj duchovní otec "nařídil." A musím uznat, že je to fakt krásná kniha, zcela netradiční pohled Ježíše na události, které prožívá, na učedníky, ale i na všechny lidi, s kterými se setkává. A jednoznačně nejvíc top je Jidáš, bavila jsem se, i když při hlubším zamyšlení se přesně takto chováme my dnes v tomto světě.
Jednoznačně doporučuju a těším se na další díly.
Pár myšlenek, které jsem si vypsala:
"Nikdy nesúďte druhých. Vy sa starajte len o to, ako im pomôcť a ako ich priviesť bližšie k Bohu. Čokoľvek iné robíte, nekonáte podľa mojej vôle, ale podľa svojej vôle."
"Byť prehnane opatrný je rovnako zlé ako nebyť opatrný vôbec. Múdrosť je poznanie rovnováhy."
"Nebojte sa smrti, je to len krok do nového života s Bohom."
"Veriť v Boha znamená úplne sa Mu odovzdať a nestarať sa, čo sa stane. Ak vy rozdávate z lásky k Bohu, Boh vás bude chrániť. Veríte tomu?"

Alan Ames
anglická, 1953
2015  100%Ježišovými očami III.
2012  100%Ježišovými očami I.
2014  100%Ježišovými očami II.

Kniha Ježišovými očami I. je v