Ježíšku, já chci plamenomet 9

Ježíšku, já chci plamenomet je literární soutěž, jejímž krédem je: KREV, POT, SLZY, SPERMA A HNIS – čím odporněji, tím lépe a radostněji. V rukou držíte výsledky již 14. a 15. ročníku.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127400/jezisku-ja-chci-plamenomet-9-127400.jpg 3.38
Povídky, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Netopejr

Kniha Ježíšku, já chci plamenomet 9

eraserhead
07.07.2015

Po mém prvním, ne zrovna slavném a pro mě příjemném, setkání se sborníky soutěže Ježíšku, já chchi plamenomet, mi tohle docela spravilo chuť. Pořád mi tam ve velké míře chybí to, co soutěž přímo ve svém mottu provolává, tedy "Krev, pot, slzy, sperma a hnis", prakticky to v této antologii zastupují snad jen 3-4 povídky, ale alespoň ty povídky už mají mnohem lepší úroveň než ty z toho rošníku, co jsem četl minule. Hodně mě pobavily retrospektivní náhledy do úvodníků a doslovů starších sborníků, které se hezky věnují celé soutěži a jejímu poslání, což je vzhledem k tomu, že tohle je úplně poslední sborník dnes již (naneštěstí) uzavřené soutěže, docela fajn. Povídky kolísají žánrově, kvalitativně i hrubozrností. Vyzdvihl bych určitě pro mě nejlepší, silně popkulturní, povídku sborníku DUCH VÁNOC, ZKURVYSYNA a KRVAVÉ STMÍVÁNÍ. Najednou jsem dostal chu i na ty další sborníky, co se mi válí v knihovně.

vlkodlaq
01.08.2014

Již tradiční výběr hnusu a nevkusu. Mohly by to být vynikající povídky, nebýt tak.. detailní a barvitě prokreslené. Nicméně krédo knihy a řady je více než výstižné - KREV, POT, SLZY, SPERMA A HNIS – čím odporněji, tím lépe a radostněji, a je jen má chyba, že jsem si varování nevzal k srdci. Kdo však toto zvládne, bude nejspíš spokojen.

Autoři knihy

* antologie