Ježíšek

Ježíšek https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174369/jezisek-174369.jpg 4 38 11

V dnešní záplavě Santa Clausů, vánočních skřítků a sobů české děti pomalu, ale jistě zapomínají na Ježíška. Právě proto vznikla tato kniha vyprávějící ve 12 kapitolách o vánočních zvycích, které narození Jezulátka provázejí. Nejen děti, ale i rodiče se dozvědí jistě spoustu zajímavostí, o nichž dosud netušili. Součástí knihy jsou i povídky renomovaných českých autorů a Galerie Ježíšků obrázky známých i neznámých ilustrátorů představující Ježíška při nadělování dárků.... celý text

JuliSimeckova
03.02.2023 2 z 5

Očekávala jsem zimní pohádky, ale bylo to jen povídání o Vánocích...

Lucissia
19.12.2022 5 z 5

Dopředčítáno. A líbilo se moc. Rozumně vysvětleté tradice prokládané hříčkami a úkoly a opravdu pěkné vánoční povídky. Knížka nám krásně zpříjemnila předvánoční čas. :-)

Knihomolka506
04.05.2022 5 z 5

Ach ano asi mi jak se říká straší ve věži :) Vánoce, sníh a dárky. Tohle nás všechny sice čeká za více než půl roku, ale nejkrásnější svátky v roce si můžete připomenout v obsáhlé knize. Kromě čtyř povídek s vánoční tématikou nakouknete do jiných států jak to mají s Ježíškem nebo se naučíte básničky. Také rebusy a hádanky čekají na své čtenáře.

KatyM.
27.11.2021 5 z 5

Krásná kniha o Vánocích, zvycích nejen u nás.

maminkoutek
28.12.2020

Kniha se zaměřuje nejen na Vánoce, ale také na adventní období. Snaží se podporovat hlavně české pojetí svátků, ale vysvětluje také některé světové způsoby. Přináší vysvětlení jednotlivých událostí a zvyků, obsahuje obrázkové návody na tvoření (adventní věnec, andělská křídla, ořechové lodičky, domácí betlém aj.), zábavné úkoly (hledání na obrázku, spojování) a nechybí ani 4 příběhy.

3193
18.11.2020 5 z 5

Vánoční klasika pro děti. Čteme každé Vánoce :)

kristeen
28.12.2019 4 z 5

Milá (před) vánoční knížka se zajímavými staro-novými ilustracemi. Děti potěší čtyři pohádky, které mají hlavu a patu a jsou psané srozumitelným jazykem, stejně jako několik úkolů, které v knížce najdou. Menší posluchače zatím povídání o tradicích moc nebaví, ale přece ta pohádka musí být taky trochu za odměnu:-) Na druhé čtení hodnotím kladně i ilustrace na téma "jak vypadá Ježíšek" - jsou pro rodiče vděčnou odpovědí na tuto stále kladenou otázku...

MartinaF
03.01.2019 4 z 5

Zajímavě řešena kniha, která se týká Vánoc. Vysvětluje, co je betlém, kde se vzal vánoční stromeček, tradice. Nabízí také různé úkoly a především čtyři povídky o Ježíškovi. Určena spíše pro děti mladšího školního věku.

GaleW
25.12.2018 4 z 5

Čteme s dětmi současně s Čekání na Vánoce a Ježíšek je určitě lepší pro starší děti, spousta užitečných informací, hezké ilustrace, hodící se povídky

Andvejka
22.12.2018 5 z 5

Krásná knížka, četla jsem společně s dětmi ve školce a moc se nám všem líbila :-)

Kiki22
04.10.2017 5 z 5

Výborné a originální vánoční příběhy, které jsou dobře napsané a čtivé. Jeden z nich jsem využila i na vánočním čtení pro děti v knihovně a mohu doporučit :)