Ježíš

Ježíš https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48578/jezis-48578.jpg 3 7 4

Mimořádná kniha Deepaka Chopry, známého autora a lékaře, který se rozhodl představit svůj pohled na „ztracené“ roky Ježíšova života – tedy na léta, o nichž v Novém zákoně není zmínka. Představuje nám svůj pohled na cestu Ježíše Krista, který se z člověka plného pochyb duchovně probudil, stal se osvíceným a konal zázraky. Autor připojuje v závěru Průvodce pro čtenáře. kde popisuje Ježíšovu cestu k osvícení v termínech východních nauk.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Knižní klub

Jesus

Metroušek
12.07.2017 3 z 5

Křesťanské církve (roz. úspěšné sekty) a křesťanské sekty (roz. neúspěšné církve) předstírají, že mají patent na výklad učení Božího Syna, a někdy dokonce na jeho cenzurování (sic)! Domnívám se, že je spousta prostoru pro jiné výklady, a že by se každý věřící měl vynasnažit udělat si svůj vlastní výklad sám. Gnostický výklad, který nám zde Chopra předkládá, má své nepopiratelné místo, a podobnost Ježíšovy cesty s cestou osvícení není vůbec náhodná. Ti, které tato podobnost zajímá, si mohou přečíst nejen Tomášovo evangelium, které však není lehké bez jistého pokročení na spirituální cestě pochopit, ale zejména buddhistické, taoistické či jogínské spisy o pouti na duchovní horu. Pak budou číst Nový zákon i další křesťanská díla s větším porozuměním a s větším nadhledem, a nebudou se muset spoléhat na značně ořezaný výklad, který nejmenované církve a sekty přinášejí. Nicméně od Chopry bych očekával, že tak důležitou knihu zvládne daleko lépe. Jenže ani tento vskutku osvícený autor zřejmě často nedokáže pochopit, že méně je někdy více, a píše jako na běžícím pásu. Škoda. Gnostický pohled na Ježíše je stále velkou výzvou a nabízí mnoho možností, jak jednu z nejdůležitějších postav historie uchopit.

Thebookman
14.06.2015 5 z 5

Knížka má spád a čte se jedním dechem. :-) Je to poutavě napsáno a děj zaujme. :-) Mohu jedině doporučit. :-)

tonda0
26.05.2013 2 z 5

Velké zklamání. Několikrát jsem se musel přemáhat, abych knihu neodložil a dočteno s vypětím sil. Špatně odvyprávěno, příběh je mdlý, útržkovitý, úplně bez napětí. Postava se skoro nevyvíjí. Příběz začíná i končí jakoby uprostřed ničeho. Hodně slabé.

Eryl
01.11.2012 5 z 5

Naprosto perfektně zpracované. Nejdřív jsem se bála, že postava Ježíše bude vykreslována jako něco nedosažitelné, ale byla jsem naprosto vyvedena z míry. Díky této knížce jsem si dokázala konečně udělat obrázek o Ježíšovi jako člověku. Děj je plný silných momentů a ukrývá se v něm spousta pravdy.