Ježek v zahradě

Chcete se dozvědět vše podstatné o způsobu života tohoto roztomilého živočicha? Uměli byste se postarat o zraněného ježka či osiřelé mládě tak, aby se na jaře mohlo vrátit do přírody? Znáte ježčí jídelníček, uměli byste ježka nakrmit, zbavit parazitů, vybudovat mu vhodný příbytek, dodržovat hygienu tak, aby neonemocněl? A nebaví vás hledat všechny potřebné informace pracně na internetu, posílat dotazy a čekat na odpovědi? Pak si kupte tuto knížku, protože v ní máte všechny odpovědi na své dotazy hned po ruce a pěkně ucelené. Její autorka se už více než 40 let věnuje odchovu ježků a jejich biologii zná v teorii i praxi do nejmenšího detailu, rady od ní proto jsou, jak už je z výčtu patrné, přímo od pramene, neocenitelné a srozumitelné. Navíc kniha je plná informativních fotografií, které vám hodně napoví....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262436/jezek-v-zahrade-262436.jpg 4.84
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno, Grada

Igel im Garten. Helfen, pflegen, beobachten, 1996

Kniha Ježek v zahradě

zelena_zabicka
25.11.2019

Také vykrmujeme malého bodlináče, abychom ho snad už za týden mohli zazimovat v zahradě. V této útlé knize, která je mimochodem plná barevných fotek a obrázků, jsme našli mnoho rad, jak s ježky nakládat, čím jim pomoci, jak pro ně udělat na zahradě přátelský prostor, i jak je to s tím odebráním z přírody, ošetřováním a návratem. Kniha se mi moc líbí a za nízkou cenu, kterou jsem za ni zaplatila, mě velmi mile překvapila.

efka.saf
13.05.2019

Před dvěma lety jsme se na konci mrazivého listopadu ujali jednoho malého bodlinatého lumpa a úspěšně ho přezimovali až do jara. A když jsme ho našli - přesně jak píše kniha - jsme obrátili internet naruby, abychom získali informace, co s takovým troubou a jak ho zazimovat. Kdybych tehdy věděla o této knize, věřím, že by mi v našem prahnutí po informacích hodně pomohla. Je v ní vše podstatné; kde se ježkovi daří, jak ho přilákat na zahradu i informace k zimování či jakékoli pomoci jedincům, co lidskou pomoc potřebují. Doufám, že kniha bude přínosem i pro jiné dobré lidi, protože až při tak blízkém kontaktu s ježkem jsem si uvědomila, jak kouzelné a antistresové zvířátko to je a zasluží si určitě víc, než být rozšmelcovaným flekem na silnici.

zahrady ježci ochrana zvířat

Autor knihy

Kniha Ježek v zahradě je v

dalších seznamech1x