Jezdec ze severu

Jezdec ze severu https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62459/jezdec-ze-severu-62459.jpg 3 2 1

Turlogh
19.10.2018 2 z 5

Průměrná, ničím zvláštním nepřekvapující kovbojka z divokého západu, tentokráte z pera Miloše Kosiny. Jeden z hlavních hrdinů je zákeřně připraven o svého otce a ranč. Vrací se po dvouletém výkonu trestu z vězení a šlápne jak se říká rovnou do vosího hnízda... Opět se ho hlavní padouch, úlisný a kluzký bankéř chce zbavit proradným způsobem. Naštěstí starý šerif, který se zdá býti nepříliš schopným, má ve skutečnosti za ušima a navíc, tři kamarádi hlavního hrdiny Jacka, především tlusťoch Tom, se ukáží být tou rozhodující veličinou v celé hře. Osobně mi v celém rádoby westernu chybělo větší zapojení hlavního hrdiny do akcí a přestřelek a vůbec byl celý takový nemastný, neslaný. Kdo si chce přečíst pořádnou kovbojku, ať sáhne raději pro nějakou Ungerovku či knihu od L´Amoura anebo z naších autorů, po některé z kovbojek od Boba Hurikána. (Třeba Arizonští jezdci, Toronto či Pobožný střelec. ) A pan Kosina se měl raději držet dobrodružných románů pro děti, to je dle mého, jeho parketa.

Miloš Kosina
česká, 1905 - 1966
1969  87%Hoši z Modré zátoky
2000  85%Bílý kaňon
1992  82%Poklady dobrodruhů
1994  60%Zálesákova kořist
1970  78%Ahoj, velrybáři!

Kniha Jezdec ze severu je v