Jezdci z purpurových stepí

Jezdci z purpurových stepí

Příběh dobrodružství a lásky z pohraniční oblasti jižního Utahu se odehrává v roce 1871. Jejich dogmatismus, fanatismus a nesnášenlivost vůči cizincům a jinověrcům předznamenává všechny zápletky. Mladá dívka je pronásledována a téměř zničena a to proto, že má přítele, který není mormon a ona sama se pokouší převychovat profesionálního nepřítele mormonů a zabránit mu v pomstě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23527/jezdci-z-purpurovych-stepi-23527.jpg 4.352

Jezdci purpurových stepí (1.)

Riders of the Purple Sage (1912)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Návrat

Jaruš7
11.06.2017

Sáhla jsem si po jedné z nej dle všeobecného hodnocení. Nevím jak, ale nechtěně a znovu opětovně narážím v poslední době ve výběru knih na víru a tady na mormonskou.
Jak je zřejmé každá má cíl, vůli člověka si podrobit.
V příběhu se ještě neuplatňují zákony spravedlnosti jen krevní msty. Vše co mladá, hezká Jane zdědila , bohatý ranč, stáda dobytka, koní, půdu, pramen vody i zlato, to je v očích " kazatele mormonské víry " důvod proč je jeho vyhlédnutou obětí (nevěstou), neboť jako členka mormonské osady by si měla i přes svůj vzdor k této víře, kde muž má manželek kolik chce, svůj majetek povinně ochránit jen s dalším sňatkem s kazatelem, který vládne nad osadou pomocí zlodějských band.
Jde i o výdrž vztahu čisté naivní nevinnosti k mstiteli s krvavými stopami skutků.
Cennost příběhu je ve stylu psaní. Drsná doba, ale bez brutality, s citovým ostychem, s vodopádem naivity, s okovy víry a okouzlením přírodních krás.

haki34
18.11.2016

Pre cteni jsem snila o salvejovych polich nazivo, cvalat po nich, kdyz se letnu slunce ubira k zapadu ;) romantikaaa !!!

HankaS.
08.04.2016

Pro mě knihy Zane Greye mají neopakovatelné kouzlo. Tahle je jedna z těch, která mi výrazně uvízla v paměti. Kdo by si nepřál mít takové skryté údolí :-)

Luccy78
20.11.2015

Napínavý, romantický, dobrodružný.. Pěkný příběh sledující část života starostlivé mormonky Jane Withersteenové a jezdce Lassitera, který přijel najít svou sestru Milly. A příběh Berna Venterse a maskovaného jezdce, ze kterého se vyklube dívka Bess. Pokračování příběhu najdete v knize Tajemství arizonské divočiny.

Finskej
09.02.2014

Nejznámější román autora vůbec. Naše babičky a maminky jej zbožňovaly. V rámci žánru jistě nezanedbatelné. A přesto... osobně bych řekl, že napsal i lepší věci. Se vším respektem vůči žánru jako takovému.

Martin1974
30.12.2012

Samá šalvia, kam sa len pozrieš...takmer som ju cítil pri čítaní...môžem potvrdiť, naozaj najlepší román od Greya

fes
08.02.2011

Gray je skutečně původní jméno Z. Greye

Francoa

Poznámka:V knize Ve stínu neviditelné ruky je autor psán GRAY.

Francoa

Román Jezdci z purpurových stepí je dodnes znalci považován za nejlepší romantický western,jaký kdy byl napsán.Jsou v něm všechny atributy romantické literatury a patří
k základním pilířům westernového žánru.Nádherná a dosud nepřekonaná část knihy,
kdy Venters pronásleduje na koni Wrangle ukradené vraníky. stojí za několikateré přečtení.Je to Greyův nejpopulárnější a nejvydávanější román.Jen v U S A se kniha
dočkala 93 vydání a31krát vyšla jako audiokniha(kazeta,CD-ROM,CD a CD MP3).A první Kindle vydání v USA je z roku 1990, druhé 1995 a do konce roku 2013 již vyšlo 45 vydání od různých nakladatelství.V rozhlas 4 se v roce 1993 vysílala 3dílná dramatizace románu.Zfilmováno 5krát, 1918,hl.r.William Farnum a Mary Mersch;1925,hl.r.Tom Mix a
Beatrice Burnham(promítáno s velkým úspěchem v 30tých letech minulého století i u nás,
pod názvem Postrach Mormonů);1931,hl.r.George O' Brien a Marguerite Churchill,vše
studio FOX;1941,st.20th.Century Fox,hl.r.George Montgomery a Mary Howard
a r.1996,st. TNT,hl.r.Ed Harris a Amy Madigan.Nakladatelství Thordike Press vydalo 8.3. 2006 necezurovanou verzi podle původního rukopisu Z.G. pod stejným názvem!"Tento nádherný klasický román byl napsán v roce 1911,ale přes 90 let existoval jen v hluboce cenzurované verzi, která podkopávala pravdu postav a integritu mistrovství Zane Greye.
V tomto obnoveném vydání původního textu podle vlastnoručního rukopisu Z.G.,
reálné Jezdci z purpurových stepí můžou být konečně pochopeny,tak,jak je autor
napsal."Zajímalo by mě i toto vydání.Poznámka:V tomto roce 2014 vyšla kniha v USA v
různých nakladatelstvých - 1vydání v tvrdých deskách, 7 brožované vydání a 10x kindle
vydání.

stepi zfilmováno