Jestřábi a holubice

Jestřábi jsou ve finanční hantýrce centrální bankéři, kteří obezřetně hlídají inflaci, a to i za cenu vyšších úrokových sazeb a dražších peněz. Holubice se pak říká těm, co preferují rozkvět, ekonomický růst, nízkou nezaměstnanost a levné peníze. Kniha Aleše Michla, člena bankovní rady České národní banky, vychází z autorových sloupků a glos publikovaných v Mladé frontě Dnes. Texty o ekonomických tématech jsou určená pro širokou veřejnost i z neekonomického prostředí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424611/jestrabi-a-holubice-hGa-424611.jpg 3.25
Literatura naučná, Ekonomie a obchod
Vydáno, Pragma

Kniha Jestřábi a holubice

MalemNectenar
19.05.2020

V půli mě sice na čas omrzela, ale celkový dojem je poměrně dobrý. Je deklarováno, že je kniha složena z novinových textů a tomu myslím obsahově odpovídá. Jako podměty k zamyšlení lze použít poměrně úspěšně.

Majka525
20.01.2020

Kniha, pojatá jako soubor krátkých úvah, je sice napsaná čtivě, ale po stránce obsahově pluje až příliš po povrchu. Zhruba za polovinou už navíc začne být neustále se opakující heslo "Vše řeší dostatek podnikatelského ducha." opravdu otravné, zvlášť když není doprovázeno žádnou hlubší myšlenkou, nápadem či konkrétním doporučením. Na novináře, kterému byla přidělena ekonomická rubrika, by to byl výkon vcelku dobrý, na ekonoma a člena bankovní rady ČNB podprůměrný. O stržení třetí hvězdičky rozhodly "nenápadné" vsuvky pochlebující současné vládě a usilovně hanící tu dřívější.