Jestřáb & Rybářka

1. kniha série Jestřáb & Rybářka. Jsou to dva nelítostní pronásledovatelé zločinců, zjizvení nikdy nekončící válkou, která zuří v ulicích města. Jestřáb vládne ulicím svou ostrou sekerou. Rybářka dokáže bleskově zaútočit mečem a dýkou, které mistrně ovládá. Jejich bojištěm je drsné město, nazývané Haven – temné a prohnilé místo plné zaklínačů, démonů a zlodějů. Za peníze je tu možné koupit všechno… Všechno, kromě spravedlnosti. A proto jsou tu oni…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11604/jestrab-a-rybarka-mTZ-11604.jpg 4114

Jestřáb & Rybářka 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Polaris

No Haven for the Guilty, 1990

Kniha Jestřáb & Rybářka

pavlina1611
09.07.2019odpad!

Stačil mi začátek. Nedalo se to číst.

tartan
09.11.2018

Dobrá séria. Je to taká fantasy detektívka s prímesou politického thrilleru. Knižky nie sú príliš tučné a dej celkom odsýpa, takže nestihnú nudiť. Hlavní hrdinovia sú k tomu charizmatická dvojka a nemožno si ich neobľúbiť. Ďalším hlavným hrdinom je tu vlastne aj ono mesto Haven, kde sa všetky príbehy odohrávajú. To trochu pripomína zeměplošský Ank-Morpork („Na světe sú najruznejší prohnilá města, města ještě horší a pak Haven.“). Samozrejme, výrazným plusom sú parádne obálky L. Roya.

KillHurt
14.09.2018

Milá detektivní jednohubka zasazena do kulis fantasy města Haven. Samotné město je největším plusem knihy, protože je opravdu živoucím městem, které je plné politického pletichaření, lidské bídy a utrpení. Ústřední dvojice, na to jak je v úvodu popsaná a jaké o ní kolují legendy, se místy jeví až neschopně, ale možná se jedná o záměr autora, který se snaží poukázat na to, že vyprávěné městské legendy nejsou totéž jako samotný člověk. Děj není moc složitý a podává dostatek indícií, které leccos napoví už před velkým odhalením. Celkově je kniha zajímavým počinem, i když se jedná opravdu jen o odpočinkovou literaturu, a jsem velmi zvědav na pokračování.

jockel
25.06.2018odpad!

Zklamání. Od autora jsem četl Kasino Infernale a z toho důvodu jsem četl i tuto. Z knihy mám pocit, že jde o první autorův pokus o detektivku. Knihu doporučuji dětem do 12-ti let. Od poloviny knihy jsem začal přemýšlet, proč jsou kapitáni tak zabednění. Na obálce knihy je napsáno „že jejich bojištěm je drsné město, … plné zaklínačů, démonů a …“. Ovšem to si kapitáni odmítají připustit a až do posledních stránek vytrvale pátrají po obyčejném člověku, který vraždí. Jsou vykresleni jako elita Městské hlídky, ale po přečtení knihy si říkám, že ostatní v hlídce musí být pěkní bl… .

ala.mihalikova
10.10.2017

Úžasný příběh. Strašně mě bavil. Byl napínavý i vtipný. Líbí se mi ten nápad fantasy detektivky. Hlavní hrdiny jsem si zamilovala. Bylo fajn, že to nebyl žádný zamilovaný párek a fungovali spolu bez problémů. Příběh mě dost zaujal a hltala jsem ho fofrem. Rozhodně doporučuji a jdu se vrhnout na další díly.

Teron
15.06.2017

Snad jediný mě známý případ fungujícího spojení fantasy a detektivky, který obě složky dobře proplétá, aniž by jedna byla jen doplňkem druhé - tady jsou to rovnocenné partnerky.

AnetK
03.08.2016

Mám zrovna za sebou pár skvělých fantasy a o to hůř na mě tahle kniha působila. Logické díry, že by jimi bez újmy projel opilý slepec řídící kombajn. V nějaký vývoj postav ani nedoufejte. Z drsného, temného a prohnilého města uvidíte jednu vylidněnou ulici. Jedna hvězdička za propojenost začátku a konce.

JohnyR
02.06.2016

Fantasy verze detektivky zamčeného pokoje, zajímavé, částečně předvídatelné.