Poselství žlutého kvítku

Poselství žlutého kvítku https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105647/bmid_jestrab-knihy-o-foglarovi-poselstvi-h2N-105647.jpg 4 4 2

Podnázev: s dvojicí Foglar-Bureš nezvykle otevřeně o věcech čtenářského zájmu, o lidech a životě vůbec. Publikace charakterizuje působení J. Foglara v časopisech Mladý hlasatel, Junák a Vpřed a jeho spolupráci s dr. K. Burešem. Autor knihy, publicista, popisuje jak došlo ke vzniku dvojice Foglar - Bureš, hodnotí jejich spolupráci, seznamuje s jejich osudy po zániku časopisů. Líčí jejich setkání téměř po padesáti letech (čtenáři mohli sledovat v televizním pořadu Na vlastní oči). Opírá se především o otevřené rozhovory s oběma představiteli. Doplněno fotografiemi. Zaujme především znalce a obdivovatele Foglarova díla.... celý text

Péťa1950
Péťa1950
14.07.2021 3 z 5

Náročné čtení. Část o spolupráci při vydávání časopisů Mladý hlasatel a Vpřed charakterizuje podíl na formě časopisů, každý má svůj specifický podíl. Rozhovory s tvůrci časopisů působí velice odlišně, podle sdílnosti a povah obou zpovídaných. Komplikované životy, kdo má o tématiku zájem, přečtěte si a utvořte vlastní názor. Knihy J. Foglara a oba časopisy měly velký vliv na dospívající mládež, v dobrém slova smyslu.

Nočnípták
Nočnípták
01.09.2018 3 z 5

Nějak nevím, jak napsat komentář k této knize. Většinu informací jsem již znala. Snad jenom ne všechno o začátku spolupráce Jestřába s Dr. Burešem. Ovšem nemohu autorovi upřít snahu o zachování objektivity a nestrannosti, ať už se týkalo kteréhokoliv z této dvojice. Kniha se dobře četla a jsem ráda, že ji mám v knihovně, protože bratra Jestřába si velice vážím. Jako spisovatele i jako skauta.

skauting skauti Jaroslav Foglar, 1907-1999

Jiří Polák
česká, 1947
1999  95%Vánoční pohlednice vyprávějí (Pohlednice 1895 - 1925)
2003  80%Poselství žlutého kvítku
2009  60%Uhni se, topí se!
2004  80%Trpaslík a jeho svět
2006  80%Když králem byl swing

Kniha Poselství žlutého kvítku je v