Píseň úplňku

Kniha vyšla „poloilegálně” (první vydání Českého svazu ochránců přírody jako doplněk besedy s ochráncem přírody Jaroslavem Foglarem a druhé jako Účelová publikace a doplněk ke sportovně brannému závodu Sluneční zátoka a k besedě Využití volného času dětí a mládeže uspořádané ve dnech 27. a 28.října 1986 v Praze vydané ČSTV, Tělovýchovná jednota Sokol Troja) v roce kdy J. Foglar, zvaný „Jestřáb”, oslavil 80. narozeniny. Hlavní dík patří autorovi, kterým je MUDr. J. Hanzel, který nás díky ní seznámil se životem spisovatele, o němž jsme tehdy nevěděli zda žije či nežije. Od roku 1969 do listopadu 1989 nesmělo dílo J. Foglara vycházet, i když těsně před změnou režimu se měnil pomalu i postoj k autorovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57792/jestrab-knihy-o-foglarovi-pisen-upl-z58-57792.jpg 4.713

Jestřáb (knihy o Foglarovi)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Český svaz ochránců přírody (ČSOP) Brno

Kniha Píseň úplňku

marek1137
13.11.2020

Není pravda , že Foglarovo dílo nesmělo vycházet 1969-89. Pokud je mi známo, vyšlo něco ještě počátkem 70-tých let. Potom přišla náhlá odmlka, knihy zmizely i z knihoven . Ale v roce 1987 vyšli v Olympii Hoši od Bobří řeky, po té v r.1988 a 89 Chata v Jezerní kotlině, komixově Modrá rokle ( Svobodné slovo a Kometa), časopisecky v Naší rodině Strach nad Bobří řekou atd.
Některé tituly vyšlé v r.1990 např.Dobrodružství v temných uličkách v Olympii nebo Tajemná Řásnovka v Bloku byly připravovány před listopadem 89.

WEIL
10.08.2011

Až ilegální vydání knihy, za níž stojí MUDr. J. Hanzel, díky němuž bylo připomenuto, že "Jestřábovi" bylo osmdesát. V knize jsou i názory tehdy oficiálních autorů.

Jaroslav Foglar, 1907-1999 Rychlé šípy

Autoři knihy