Kam jsi odešla

Kam jsi odešla https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242836/bmid_kam-jsi-odesla-SSk-242836.jpg 4 587 123

Od tragické nehody, kdy Mia navždy zmizela z Adamova života uplnuly tři roky. Nyní každý z nich žije na opačném konci země. Miina hvězda na New Yorském Julliardu závratně stoupá a Adam díky novému statusu rockové hvězdy a slavné přítelkyni plní stránky Los Angelských bulvárů. Jednoho dne se však ocitne v New Yorku sám. Náhoda jej svede dohromady s Miou na jednu noc, která může změnit jejich životy. Jak prozkoumávají město, které se stalo Miiným novým domovem, vzpomínají na společnou minulost a otevřou své srdce nejen jeden druhému, ale i budoucnosti. Příběh o devastaci žalem, příslibu nové naděje a znovuzažehnutí plamene lásky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Where She Went , 2011

teri1003
28.07.2017 5 z 5

Nemůžu ani vyjádřit své pocity na oba díly, ale vím že jsou jen kladné. Do obou knížek jsem se naprosto zamilovala a určitě jsem je nečetla naposled. Od začátku jsem si k Adamovi a k Mie udělala pevné pouto a pokoušela se vžít do děje. Knížky 100% doporučuji k přečtení, hodně mi toho nechala.

Lely
18.07.2017 3 z 5

Musím říct, že mi chvíli trvalo než jsem se začetla a vžila do děje. Některé pasáže mi přišly zbytečně zdlouhavé. Takové průměrné oddechové čtení.

ivca3710
17.07.2017 4 z 5

Čteno v angličtině-přišlo mi to jako docela lehké čtení. Žádná fantasy, takže v poho. (Anglická obálka je hezčí:D)
Ze zacatku jsem si myslela, ze je to z pohledu Mii:D(no coment,ok?:D) a potom jsem se dozvedela, ze je to z pohledu Adama. Prisel mi takovy strasne zdrceny a nekdy jsem si rikala, jestli se nezabije. Libily se mi ty jeho deep myslenky a taky jak videl z minulosti ruzne veci ohledne Mii (nechci spoilerovat) prvni dil byl slabsi, ale tenhle byl o dost lepsi.

Veronika33
25.06.2017 3 z 5

Príbeh bol o niečo pútavejší ako prvý diel, ale stále je to pre mňa len priemerná kniha. Od autorky mám ešte dve knihy (jen jeden den, jen jeden rok) a popravde mám obavy sa do nich pustiť. Štýl písania autorky asi nie je moja parketa.

Jass
21.06.2017 3 z 5

Po dokonalém prvním díle byl tenhle spíš zklamáním. Při čtení jsem se bavila, ale... očekávání byla příliš vysoká a ukončení prvního dílu bylo skvělé. Když jsem se doslechla o pokračování byla jsem nadšená, ale taky překvapená, protože pokračování podle mě prostě nebylo potřeba. V tom jsem se možná trochu pletla, protože situace a otázky, které knížka rozvíjela byly rozhodně na místě. Jen mám pocit, že úplně nenaplnila svůj potenciál, mohlo to prostě být lepší...

Tofinka
01.06.2017 3 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem si myslela, že Mia s Adamem zůstala. Když jsem se dozvěděla o druhém dílu, který se odehráva o tři roky později v době, kdy už Mia a Adam nejsou pár, musela jsem se dozvědět, jak to dopadlo. Upřímně, mě kniha začala zajímat asi až od druhé třetiny. Ale i přesto se mi příběh z pohledu Adama celkem líbil ;).

Dee.Grusova
28.03.2017 5 z 5

Kniha z pohledu Adama mě rozhodně nezklamala, dokonce jsem byla překvapená několika zvraty, první díl se mi ale přece jen líbil maličko víc.. rozdíl ale važně malý.. příjemné oddychové čtení, za večer přečteno. :)

luciefeix
16.03.2017 odpad!

absolutně o ničem

TheMelorry
12.03.2017 4 z 5

Tentokrát je kniha vyprávěná z pohledu Adama. Ocitáme se 3 roky po Miině autonehodě, kdy už jsou oba dva slavní hudebníci. Bohužel už nejsou spolu a každý se s tím popral po svém. Kniha je opět proložena vzpomínkami z minulosti, tentokrát všechny z pohledu Adama, což je zajímavé - spoustu situací viděl naprosto jinak než Mia. Mě se kniha moc líbila, ale první díl byl myslím o dost lepší. Přišlo mi jako by v tomhle dílu něco chybělo... Ale jsem ráda, že autorka popsala dobu po nehodě, která mi v prvním díle chyběla.

kkristynaa
23.01.2017 2 z 5

Kniha mě upřímně velmi nenadchla. Čekala jsem po prvním díle nějaký pořádný zvrat, něco napínavého. Ale v podstatě jsem se skoro celou knihu nudila a nakonec jsem i byla ráda, že je konec.

AyameAkamatsu
20.11.2016 5 z 5

Možná se mi to dokonce líbilo více jak první díl. Líbilo se mi jak se Adam s Miou vyvinuli. A obzvlášť se mi začal líbit Adam

lenkaabooks
27.10.2016 4 z 5

Nezklamala. Líbil se mi první díl z pohledu Mii a stejně i tento druhý díl z pohledu Adama. Jeho ztráta lásky, vnitřní rozervanost, vztek na celý svět. Ač dávno nejsem cílená věková skupina, párkrát jsem měla slzy v očích.

tynka65
24.10.2016 4 z 5

Zajímavý náhled z pohledu Adama, kdy s ním člověk naprosto soucítí a je Vám jako postava ještě sympatičtější než v prvním díle ... :)

dzejn187
02.10.2016 4 z 5

Tahle kniha mě velmi mile překvapila a moc hezky se četla. Adamův pohled mi byl velmi sympatický a bylo fajn vidět věci z jeho perspektivy. Tento díl byl podle mě lepší, než první a tak dávám čtyři hvězdičky.

Barbra06
29.09.2016 4 z 5

Zanechalo to ve mně určitě lepší pocit, než první díl, ale stejně to pořád nebylo úplně ono. Jak to skončí bylo tak nějak jasné, jen co jsem knihu vzala do ruky.

Půca4
08.09.2016 3 z 5

Já nevím ... po prvním díle velké zklamání..

lneste.giovans
29.08.2016 5 z 5

Bolest a láska. Smekám před paní spisovatelkou. Nemám nejmenší páru jak se ji povedlo tak dokonale zachytit bolest, ztrátu, nehynoucí lásku a krizi existence, ale zvládla to a vešla se do 300 stran. Poprvé po opravdu dlouhé době jsem chtěla aby příběh nekončil, aby byl nekonečný. Je docela sporné zda se na 224 stran vejde kvalitní příběh, ale na těhlech 224 stran se v tomto případě vešel. Nemyslím si, že kniha je dojnou krávou. Nevím, kde se v autorech bere to něco, co je vybičuje aby zvládli napsat něco takového - knihu, která má duši. Přiznávám, že jsem se v tomhle příběhu lásky trochu zhlédla, a proto má pro mě nejspíše takovou nostalgií políbenou hodnotu. Myšlenka toho, že někomu z naší minulosti dlužíme vysvětlení nebo omluvu, či snad to od někoho očekáváme, ale víme, že už je příliš pozdě a ubíjí nás to.

Pedruska01
27.08.2016 4 z 5

Druhý díl musím hodnotit velmi kladně oproti prvnímu, protože jednička pro mě byla spíš zklamání a následně poté jsem nechápala, proč to vlastně všichni tak opěvují. Bála jsem se do toho jít, když jsem se tak "spálila", ale zařekla jsem se, už jen proto, že to není zas taková bible.
Hrozně se mi líbil pohled Adama a jeho zdeptané, vysílené, unavené a nešťastné já. Autorka dokázala vytvořit knihu, která je takovým spíš jen myšlenkovým pochodem a náhledem do minulosti v jednom. Adamův osud mě dokázal polapit a já s ním začala soucítit, byla jsem zvědavá na zakončení, protože jsem si to moc dobře nedokázala představit. Nebo spíš dokázala, ale zcela odlišně, než to doopravdy skončilo.
Upřímně, Miu - tu "opěvovanou" Miu, jsem měla sto chutí něčím přetáhnout - a nejednou, bohužel. Absolutně jsem nepochopila to její chování k Adamovi, na tom mostě/molu nebo kde to byli. Nejspíš ho musela tvrdě čapnout drápy, rozcupovat do krve a ještě ho rozťat vedví a nakonec nahodit poloúsměv, krokodýlí slzy a láskyplná slůvka. Ta holka mě naštvala - hodně.
Za konec jsem ráda, ale... prostě nevím. Kniha se mi i celkem četla dobře, především v popisech Adamova aktuálního stavu. Nebyl to zas takovej trhák, že by si to zasloužilo snad 4 hvězdy (oproti jiným knihám, které si je náležitě zaslouží - celkově tohle hodnocení, tohohle dílka je zvláštní!), ale chci prezentovat, že tohle pokračování bylo o mnoho lepší než první díl.

warca
13.08.2016 3 z 5

Druhý díl byl trochu nuda. Začátek vypadal slibně, ale pak tam začali míchat historii a právě ta mě nebavila. Knihu jsem spíš jen tak přelétla. Ale pro nadšence prvního dílu asi doporučuji .

Glimmer
03.08.2016 5 z 5

Pokračování Zůstaň se mnou mě opravdu mile překvapilo. Hned po vydání jsem věděla, že si chci knížku přečíst, ale trochu jsem se obávala, aby mi druhý díl nezkazil mou představu o první knize a hlavně o její konci. Naštěstí bylo pokračování minimálně stejně dobré jako předchozí díl, jestli nebylo lepší. U prvního dílu jsem díky filmu věděla, co přesně se stane a díky tomu se mi asi trošku víc líbil druhý díl, u kterého jsem jenom napjatě očekávala, co se stane. Děj byl opět velmi zajímavý a byla jsem ráda, že se můžu na nehodu, která se stala Mie, podívat i z pohledu někoho jiného. Celkově byl příběh velmi čtivý a emotivní a dobře jsem se u něj bavila. Rozhodně doporučuji přečíst oba díly.
Hodnocení: 89 %