Jestli zůstanu

Jestli zůstanu https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74704/bmid_jestli-zustanu-iXv-74704.jpg 4 1630 351

Sedmnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče – a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství, poznáváme její rodinu i jejího kluka Adama, se kterým sdílela lásku k hudbě. Pohnutý příběh citlivě mapuje duši dospívající dívky, která je nakonec postavena před těžké rozhodnutí – odejít, anebo zůstat.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

If I Stay , 2009

_Žanet_
16.06.2018 3 z 5

Zůstaň se mnou je zvláštní příběh. Autorka se snažila o něco originálního a myslím si, že jí to i v tomhle ohledu vcelku vyšlo. Bohužel mě osobně zrovna tahle kniha nesedla. Moc se mi nelíbilo jak autorka zničehonic skočila do minulosti a přiznám se, že kdybych neviděla film, mám v tom od začátku docela guláš. V knize se vše podstatné stalo v podstatě hned na začátku a potom to bylo jen horší a horší. Po knize Byla jsem tu, jsem očekávala něco víc. Druhému dílu ale šanci dám, i když se přiznám, že kdybych ho nedostala, nejspíš bych ho nečetla.

Simona02
11.06.2018 4 z 5

Krásny príbeh i keď smutný. Povedala by som že nijako zvlášť mi nepokazil dojem u knihy otvorený koniec, avšak, ak by to bolo na mne, knižku by som sa snažila dokončiť tak, aby sa uzavrela jedna kapitola v živote hlavnej hrdinky. To je asi jediný detail, ktorý by som zmenila. Každopádne autorka spracovala veľmi pekný príbeh o mladej láske. Taktiež zobrazenie tragédie ktorá postihla hlavnú hrdinku príbehu.

Sisinka05
06.06.2018 4 z 5

Jo - kniha byla hezká.
Začátek se mi opravdu líbil, super uvedení do děje. Ale ten konec? Posledních 30 stránek mě to opravdu nebavilo, a modlila jsem se, ať to skončí. A ten otevřený konec to naprosto pokazil.
K téhle knize se opravdu nehodí.

june.flower
30.05.2018 4 z 5

Krásný a dojemný příběh. Asi nikdo z nás si neumí představit co by dělal v takové situaci. Některé pasáže byly trochu nudné a zbytečné, ale to je na každém z nás. Hrozně moc se mi líbílo, že byl příběh propojený s hudbou. Díky tomu se tento příběh stal něčím speciální.

Kikuse13
30.04.2018 5 z 5

Knížka i film mě dojaly

EleanorJane
11.04.2018 5 z 5

Prostě boží....

Vališa
27.03.2018 2 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila, ale jak už tady bylo řečeno, čekala jsem více. Některé pasáže z minulosti mi přišly zbytečně dlouhé a nezajímavé. Přečtu i druhý díl, ať vím, jak to "dopadne", ale znovu číst už asi nebudu.

J.x
23.03.2018 4 z 5

Smutná knížka, viděla jsem podle ní film a líbil se mi snad víc, než knížka.

Evka3814
26.01.2018 3 z 5

Bylo to depresivní téma, přeskakovala jsem minulost a konec knihy byl useklej. Doufám že 2 díl bude lepší

Misspullinn
25.12.2017 5 z 5

Nádherná knížka, opravdu velice poutavé čtení, bohužel mě blízké, takze i slza ukápla, a ne jedna.
A co mě jeste víc nadchlo, že film je knize tak podobný

TerezaMondeková
24.12.2017 3 z 5

Nejdřív jsem viděla film, který se mi moc líbil. Až později jsem zjistila, že je i kniha a chtěla jsem si ji přečíst, protože jsme byla zvědavá, jak to bude v ní. A upřímně se mi víc líbil film. Kniha nebyla špatná, ale nebavila mě, nenadchla mě. Možná to bylo kvůli tomu, že už jsem příběh znala, takže jsem věděla, jak dopadne. Ale kniha taky nebyla špatná. Pěkná knížka o střední škole, vztazích, budoucnosti, životě, lásce, přátelství a rodině.
Mia se mi hned líbila. Líbí se mi, že to není taková ta nejoblíbenější holka na škole, roztleskávačka, že je to holka, co nevybočuje moc z davu, má ráda svoje soukromí a klid a hlavně svůj hudební nástroj, přátelé a rodinu.
A Adama... ten se mi hned líbil. Hlavně to, že to není ten kluk, co jede jenom po těch oblíbených. A i když byli úplný protiklady, tak je to k sobě táhlo, jak se říká... Protiklady se někdy přitahují.

avalonek
26.11.2017 4 z 5

Už mi dávno není 17,ale i přes to mě příběh Mii a její rodiny a první lásky chytl a byla jsem smutná,když se stalo,to co se stalo..Život je někdy pěknej hajzl a hlavně k lidem,kteří si to vůbec nezaslouží..

Petra024
26.10.2017 5 z 5

Knížku jsem přečetla za tři dny. Byla velmi dojemná a zajímavá jak to s Miou všechno dopadne a jak to bude s ní a Adamem. Jestli odejde nebo ne? Už se nemůžu dočkat až si přečtu pokračování. Užasná doporučuji!!!

PandaGirl
19.10.2017 4 z 5

Přemýšlela jsem, zda dát knize tři nebo čtyři hvězdičky. Nakonec jsem se rozhodla pro čtyři, vzhledem k tomu, že tři hvězdičky jsem udělila i mnohem horším knihám. Tím neříkám, že kniha je špatná (proto čtyři hvězdičky). Jen celkově se mi zdála dost průměrná bez nějakého napětí. Ale něco tenhle příběh dokázal na jedničku a to hraní na city. Vážně celá kniha byla sepsána tak citlivě, až mě to dokázalo několikrát dojmout. Tohle téma je strašně těžké a i přesto si dokázal příběh zachovat naivitu a nevinnost hlavní hrdinky. Za to to má ode mě ohromný plus.

Kim64
06.10.2017 5 z 5

Táto kniha je úžasná! Dojala ma.

Peťule159
26.09.2017 5 z 5

Boží knížka ..místy mě dojímala ..Taky mi naháněla husí kůži..ale jinak úžasný a zajímavý příběh :) Těším se na druhý díl :)

dominishka
23.09.2017 4 z 5

Dlouho jsem váhala, zda knihu číst nebo ne, nakonec jsem byla mile překvapená. Dávám 4 hvězdičky z 5, jelikož některé pasáže byly až příliš nudné a musela jsem je přeskakovat (minulost ke které se stále hlavní hrdinka vracela). Nicméně příběh ze současnosti byl opravdu zajímavý.

HáTa94
20.09.2017 3 z 5

Tak jo, teď mám hodně rozporuplné pocity. Knížku jsem si vybrala kvůli jediné věci - violoncellu. No dobře, jako druhá mě zaujala obálka. Ale…ano přesně tak, má to velké ale. Myslím si, že autorka plně nevyužila potenciál námětu. Určitě by šlo postavy více propracovat, dát příběhu větší hloubku. Mně osobně nejvíc zaujal konec, až když se Mia rozhodovala, jestli zůstat nebo ne a pasáže, kdy mluvila o hudbě. Přijde mi, že na dnešní dobu je knížka docela "útlá" a pár stránek navíc by jí prospělo. Vždycky, když už mě něco zaujalo, tak jak rychle to začalo, tak to i skončilo. Možná by mi také vyhovovalo, kdyby byli Mia s Adamem o něco starší. Po přečtení jsem si musela pustit i film, abych to mohla srovnat, a musím říct, že se mi film možná líbil o chloupek víc než kniha. I když byl v některých místech trochu upraven. Ale jo, nakonec…myslím si, že pokud se knize (nebo i filmu) podaří v člověku vyvolat nějaké emoce, tak splnila svůj účel.
Ani nevím, kolik mám dát hvězdiček, tak to neberte nikterak vážně, protože balancuju mezi 3 a 4, ale proč, to se těžko vysvětluje :D. Dávám 3, protože pořád tam vidím rezervu, něco mi chybí a o kousek to asi převažuje to, co se mi na knize líbí.

Ďumbierka
15.09.2017 3 z 5

Čakala som trošku viac, trošku viac hĺbky a proste trošku viac. Príbeh to bol pekný, bola tam láska k hudbe, otázka voľby... No to bolo tak všetko.
Viem, že aj druhý diel, ale ten som si nekupovala...

Natali692000
14.09.2017 3 z 5

Od knížky jsem čekala něco víc. Přišla mi dost kostrbatě napsaná a málo rozvinutá. Podle mého názoru je opravdu málo procítěná a hodně věcí se tam neustále opakuje dokola. Film se mi líbil více.