Jestli zůstanu

Jestli zůstanu https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74704/bmid_jestli-zustanu-iXv-74704.jpg 4 1630 351

Sedmnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče – a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství, poznáváme její rodinu i jejího kluka Adama, se kterým sdílela lásku k hudbě. Pohnutý příběh citlivě mapuje duši dospívající dívky, která je nakonec postavena před těžké rozhodnutí – odejít, anebo zůstat.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

If I Stay , 2009

Zlá-Ňufie
01.09.2020 4 z 5

Tohle bylo intenzivní. Dobře se to četlo, bylo to smutný, ale hezký. Líbí se mi nápad. Ale asi moc ponuré na opěrovné čtení

JitulHa
21.08.2020 3 z 5

Kniha předkládá poměrně dramatický příběh náctileté dívky, která v jednom okamžiku ztratila všechno drahé. A možná právě proto, aby autorka příběhu přidala na dramatičnosti, přechází ihned k oné osudné chvíli. Postupně pak poznáváme hlavní hrdinku Miu, její rodinu a přátele, včetně Adama už jenom prostřednictvím vzpomínek... (více v záložce recenze).

123719
10.08.2020 1 z 5

Kniha nebyla špatná, ale zklamala mé očekávaní.

Pulp_catastroph
25.07.2020 3 z 5

Trochu neobyčejnou rodinu srazí auto, přežije jen mladá dívčina, která se rozhoduje, zda umře nebo přežije. Přišla o celou rodinu ale... ALE! Má před sebou slibnou budoucnost jako hráčka na cello, její ex-přítel se k ní vrátil, protože o ní nechce přijít a pořád má lidi, kteří ji mají rádi, tak v čem je problém?

Monika1717
19.07.2020 3 z 5

Knihu jsem přečetla, ale moc mě neoslovila. Asi nebudu mít potřebu se k ní vracet. Na druhou stranu knize nelze upřít zajímavý námět, čtivost a absenci filozofických úvah nad životem a smrtí.

blackoutzuzi
11.05.2020 4 z 5

Tento příběh mě velmi mile překvapil a dokonale vtáhl do děje, společně s Miou jsem zažívala dilema.. Zda to vzdát nebo zůstat a bojovat za své sny, i když věděla, že by to bylo nesmírně těžké.

meda2007
25.04.2020 4 z 5

Zajimavy pribeh, pekne napsany a krasne vytvoreny postavy. Ale bohuzel me to zase tak moc nebavilo. Kazdopadne si prectu dalsi dil. Potrebuju vedet, tak to bude dal.

Walris
24.04.2020 4 z 5

Přiznám se, že nejdříve jsem viděla film, který se mi moc líbil, a to i prestože byl podle mě točen primárně pro cílovou skupinu cca 13 až 18 let :)
Příběh je zajímavý, prolínají se krásně dvě časové linky, děj hezky rychle plyne, moc mě bavily scény z minulosti a kniha celkově na mě asi zanechala jiný dojem právě proto, že byla čtena až po shlédnutí filmu, který mi samozřejmě vše podstatné prozradil. Každopádně to nic nemění na tom, že kniha stojí za to a už se těším až si přečtu i druhý díl.

_anetkaa_
09.04.2020 3 z 5

Kniha je velmi oddechová a četla se rychle, ale přesto musím přiznat, že jsem čekala trochu víc. Nápad je moc pěkný, ale i tak mi tam chybí více dotažený konec a více rozvinout tu dějovou linku po autonehodě. Více zapřemýšlet o tom tématu, dotáhnout myšlenku autorky až do konce, trochu lépe ji zpracovat ...
I tak je to krásný, i když smutný příběh a rozhodně stojí za přečtení.

Ann98
29.03.2020 5 z 5

Kniha je nádherná, četla se mi dobře i přesto, že hlavní hrdinka je tak mlaďoučká a já sama už dávno do této kategorie nespadám. Co se týče dějové linky, ta je naprosto úžasná - Mia je osobnost, má nádherný dar, na druhou stranu se jí stane ta nejstrašnější věc, která může člověka potkat. Z "možnosti", že se duše ocitne mimo tělo mě celou dobu mrazilo. Na začátku příběhu jsem se zhluboka nadechla a pustila se do čtení, během toho mi ukápla nějaká ta slza, až po posledním slově jsem mohla teprve vydechnout. Neuvěřitelně silný příběh plný ztráty, smutku a naděje. A ten konec? Na jednu stranu chci ihned sáhnout po druhém dílu, na druhou stranu se děsím, co mě bude čekat a že budu zklamaná.

PS. Alespoň si každý čtenář uvědomí, jak je život pomíjivý a jak je jednoduché vše na čem nám záleželo ztratit.

Meggie7
29.02.2020

super příběh z okruhu co bude po životě.. a je vlastně život po životě ? četla jsem několik krát a moc doporučuji.

Linzzy
26.01.2020 5 z 5

Knížku jsem vyhledala po shlédnutí filmu a rozhodně nezklamala. Vyvolává spoustu emocí, jsem zvědavá na pokračování.

Lucik100
29.12.2019 5 z 5

Jednoduché čtení, které ve mě vyvolalo spoustu pocitů.

viki77
21.12.2019 5 z 5

Hezká kniha plná emocí

Kacennnka
04.11.2019 4 z 5

Čtení jsem si užila. Byl to sice emoční nářez a někdy jsem měla opravdu na krajíčku, ale stejně jsem si to užila. Jestli zůstanu je silná kniha, která toho má za úkol sdělit hrozně moc na málo stránkách a ono se to opravdu docela vydařilo. Opravdu docela dost.

Potolu
04.11.2019 3 z 5

Oddychovka přečtená za dva dny. Na jednu stranu bylo hezké, jak hlavní hrdinka vzpomínala na svoje rodiče, přátele, na druhou stranu jsem očekávala asi více filosofie nad životem a smrtí.

NicoletH9
02.11.2019 5 z 5

Děj knihy mě velice bavil, knihu jsem přečetla na dva dechy. :-)

Ronnie68
18.10.2019 5 z 5

Mě se kniha líbila ... četla se rychle .. a chvílemi jsem měla na krajíčku se slzami ....

pejty
14.10.2019 4 z 5

Tak tato kniha měla velice zajímavý námět. Myslím si však, že plně nevyužila jeho potenciálu. U knihy jsem se celkem bavil, ale pravda je, že kdybych měl před sebou o pár set stran více, tak bych jí měl problém dočíst.

ela1972
01.09.2019 3 z 5

Asi zajímavé téma, ale pro mě nic moc.