Jestli se probudí

Jestli se probudí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406381/bmid_jestli-se-probudi-mo8-406381.jpg 4 154 45

Své nejlepší přítelkyni můžete vždycky věřit… nebo ne? Rachel náhodou narazí na twitterovou zprávu, v níž si někdo domlouvá romantickou schůzku, a ihned si domyslí, že má její manžel poměr. Rozhodne se ho sledovat, ale to, co vidí, je ještě horší – jeho auto srazí chodce a od nehody ujede. Její manžel ale tvrdí, že byl tou dobou pracovně mimo město… Mezitím má její kamarádka Suzie obavy o svého snoubence, který se jí už několik dní neozval. A pak zjistí, že si jejím jménem půjčil peníze, a někdo jí začne po telefonu vyhrožovat. Při prohledávání jeho notebooku navíc objeví podezřelé fotky mladých dívek… Co před ní její snoubenec tají a kam zmizel? Rachel a Suzie se stále více zaplétají do svých paranoidních představ a najednou si nejsou jisté ničím kolem sebe, ani společným přátelstvím… a pravda, která nakonec vyjde najevo, je ještě víc šokující, než si dokázaly představit.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Motto

If He Wakes , 2018

Jingle
18.07.2020 3 z 5

Zajímavý námět, nicméně pasáže se Suzie postupem čím dál víc nudily. Neustálé omílání její naivity, možná až hlouposti, aby se trochu natáhl děj, knížce dost ubraly. Šokující závěr se bohužel nekonal, spíš připomínal béčkový americký rodinný film.

Miro67
13.07.2020 4 z 5

Anotace nás vůbec nepřipraví,na to, co přijde. Příběh se odehrává během pouhých čtyř dnů. Úterý a středa dává tušit, co nás čeká. Ale ve čtvrtek vybuchne bomba, která děj vrhne úplně jiným směrem. Dobrá zápletka, napínavě zpracovaná.

jeny-v
18.06.2020 5 z 5

Napínavý děj této knihy mě doslova vtáhnul do každé kapitoly.
Příběh Rachel, která má fungující rodinu s dvěma dcerami Jessicou a Katie, najde na twitteru soukromou zprávu a podezírá svého manžela Phila, že má milenku. Při jeho sledování je účastnicí nehody, kdy před jejíma očima auto srazí chodce. Od té doby si v myšlenkách pohrává s různými alternativami a pochybnostmi. Její přítelkyně Suzie zase přišla díky nesplácené půjčce v bance na to, že její snoubenec Adam zmizel i se společnými úsporami. Snaží se ho všemožně najít a tím přichází na jeho "tajný život". Obě hledají u sebe chyby a jak nalézt řešení. Konec je parádní spisovatelský um Zoi Lea a právem patří mezi psychologické thrillery. Doporučuji přečíst.

pavlinka0250
06.06.2020 5 z 5

Nooooo páni, tak tohle bylo velice zdařilé.
Kniha se těžko odkládá, protože už chcete vědět jak vše dopadne.
A když vám je vše jasné, zjistíte že to je úplně jinak.
Skvělé, skvělé, skvělé.
*****

Misa.K1
23.02.2020 4 z 5

Zajimavy pribeh, obe hlavni postavy se sice chovaly dost otravne :), ale knizka se cetla dobre.

sabca
22.02.2020 5 z 5

Kniha mě od samého začátku chytila. Střídání kapitol s pohledu dvou kamarádek Rachel a Suzie bylo zajímavé. Děj který vypadal jednoznačný nakonec nabral na obrátkách a vyústil v zajímavý konec. Doporučuji

ArwenAragorn
04.11.2019 4 z 5

Na prvotinu překvapivě dobrý psychologický thriller. Zápletka se mi nejdřív zdála příliš otřepaná a po půlce knihy jsem si myslela, že už vím všechno. Jenže autorka k závěru víc šokuje, jde víc do hloubky a nutí vás přemýšlet. Co byste udělali vy?
Knížka se čte sama, postavy jsou hezky barevné, příběh je docela uvěřitelný ( i když je pravda, že naivita hlavních hrdinek, hlavně Suzie mě vytáčela). Pro milovníky psychologických thrillerů můžu doporučit.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rachel:
Budu si jenom vážit každé chvíle, každé vteřiny, protože teď už vím, že co bude zítra, je ve hvězdách. A že se může stát všechno. Úplně všechno.

Šánka
18.10.2019 5 z 5

Vážně dobrá kniha, přitom se to zpočátku jeví jako takový jasný neoriginální příběh, to už tady přece bylo ! Měla jsem i představu, jak bude příběh vyústěný. Jenže autorka ji nejen úplně vyvrátila, ale po zásadním zvratu byla její představa naprosto odlišná od té mé, a to bylo jen dobře :-).
A líbil se mně dokonale zvládnutý, neošizený závěr v podobě epilogu, nad kterým se dá i přemýšlet....., jak byste se zachovali vy ?

Pája699
30.09.2019 3 z 5

Bohužel budu asi jedna z mála, kterou kniha moc nebavila, nezaujala, ve své podstatě i nudila. Prakticky od začátku víte co se stalo. 300 stránek pro mě o ničem. Byla jsem ráda, když jsem otočila poslední list. Ale je to jenom můj názor, každý ať si udělá ten svůj :-)

Ivulka432
15.09.2019 5 z 5

Mně se příběh líbil. Žádná hluchá místa, svižný děj. Vypravováno z pohledu Rachel a Suzie a na konci kniha nutila k zamyšlení, kdo má pravdu, kdo kde udělal chybu. Jak bych se zachoval/a já ve stejné situaci? 5*

zuzana2599
10.09.2019 4 z 5

Budu si jenom vážit každé chvíle, každé vteřiny, protože teď už chápu, že co bude zítra, je ve hvězdách. A že se může stát všechno. Úplně všechno.

Tyto pravdivá a tak skutečná slova ukončila thriller Jestli se probudí. Ano, konec se mi líbil hodně. Trochu poopravil celkový dojem z knihy, byl spravedlivý i poučný. Velmi dobrý autorčin debut !

Janča089
04.09.2019 5 z 5

Originální příběh!
Četlo se dobře, jen mě zpočátku trochu rušilo, že Rachel vyprávěla v 1. osobě, v ich formě a kapitoly z pohledu Suzie byly ve 3. osobě.
Je pravda, že obě hrdinky mi také přišly trochu naivní, ale procitnutí na konci příběhu a zase trochu promluvení do duše čtenáře to pak vyrovnalo.
Doporučuji.

alnahu
22.08.2019 5 z 5

Opravdu nečekaný thriller, který vás překvapí -je napínavý až do konce i když od začàtku víte co se děje ,tak konec je opravdu šokující.

Ossinky
31.07.2019 5 z 5

Napínavý příběh který má spád hned od první stránky, trošku mi lezla na nervy Suzie a její neskutečná naivita, ale když "procitla" dokázala si vynadat a nafackovat. Přečteno za tři dny.

Liduka
21.07.2019 4 z 5

Kniha byla psaná z pohledu Suzie a z pohledu Rachel. Vůbec jsem netušila jakým směrem se bude děj ubírat a překvapilo mě to. Byla jsem dost zvědavá, jak se se svou situací Rachel s Philem vypořádají a udělali to jak nejlépe mohli. MALÝ SPOILER: Znovu se ukazuje, že čím více své děti od něčeho odrazujete, tím více je to láká.

RADOST
18.07.2019 4 z 5

V první polovině knihy mi vadila sebestřednost i naivita hlavních hrdinek. Odhalení důvodu jednání jejich partnerů dalo knize konečně nějaký smysl . Je dobré se zamyslet nad myšlením mladých dívek a nástrahami, se kterými se mnohá neumí vypořádat. Za to dávám tu čtvrtou hvězdičku.

plamínek21
15.07.2019 3 z 5

Knížka, která mne bavila číst do doby než bylo zřejmé, jak se věci mají. Což bylo bohužel dost brzy.

evonra
15.07.2019 4 z 5

Tématem si kniha získá především čtenářky.
Příběhy z více pohledů jsou vždy takové zajímavější, i tady se dvě linie pozvolna potkávají a proplétají. Závěr je opravdu hutný a bohužel i reálný.

Dela111
15.06.2019 5 z 5

Tato kniha nemá jediné hluché místo, je nabitá dějem, který uhání jako závodní koně. Pokud máte čas, přečtete na jeden zátah, nedá se od ní odejít.
Já bych tento příběh zařadila spíš do psychologických románů než jako thriller. Nemůžu napsat o čem příběh je, nemůžu psát o hlavním tématu ani nad čím se čtenář zamyslí, to bych prozradila moc, ale můžu napsat, že je ze života, je reálný a uvěřitelný je i konec. Doporučuji přečíst.
Váhám mezi 4 a 5 hvězdičkami, za tu maximální čtivost dám nejvyšší hodnocení.

kneslova
10.06.2019 5 z 5

Opravdu povedená, napínavá kniha psaná po kapitolách vždy z pohledu jedné kamarádky, není co vytknout-5 hvězdiček

zneužívání lhaní, lži kamarádky podvody thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Zoe Lea
anglická
2019  80%Jestli se probudí

Kniha Jestli se probudí je v