Jestli se probudí

Jestli se probudí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406381/bmid_jestli-se-probudi-mo8-406381.jpg 4 154 45

Své nejlepší přítelkyni můžete vždycky věřit… nebo ne? Rachel náhodou narazí na twitterovou zprávu, v níž si někdo domlouvá romantickou schůzku, a ihned si domyslí, že má její manžel poměr. Rozhodne se ho sledovat, ale to, co vidí, je ještě horší – jeho auto srazí chodce a od nehody ujede. Její manžel ale tvrdí, že byl tou dobou pracovně mimo město… Mezitím má její kamarádka Suzie obavy o svého snoubence, který se jí už několik dní neozval. A pak zjistí, že si jejím jménem půjčil peníze, a někdo jí začne po telefonu vyhrožovat. Při prohledávání jeho notebooku navíc objeví podezřelé fotky mladých dívek… Co před ní její snoubenec tají a kam zmizel? Rachel a Suzie se stále více zaplétají do svých paranoidních představ a najednou si nejsou jisté ničím kolem sebe, ani společným přátelstvím… a pravda, která nakonec vyjde najevo, je ještě víc šokující, než si dokázaly představit.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

If He Wakes , 2018

DominaCZ
18.04.2024 1 z 5

Nudný ženský plkání, který se dalo krouhnout na polovinu.
Co bych dělala já? Rozhodně fakanovi co se nabízí neříkala, že to není její chyba. Jistěže byla čili dostala by fest za vyučenou. Pruda.

playada
01.08.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila, konec mě zklamal. Měla jsem v hlavě jiné rozuzlení, docela geniální. To se bohužel nekonalo. Škoda. Nechci se chlubit, ale muj konec by byl býval lepší. No jo,asi začnu psát, nebo co....

Kerberos
09.07.2023 4 z 5

Dvě kamarádky ,jedna vdaná dvě dospívající dcery ,druhá svobodná ,bezdětná co mají společného kromě podnikání a nesmírné naivity ? Zlo které jim oběma zničí život.

Ivka14
13.06.2023 4 z 5

Na této knize se mi opravdu líbilo, že hned na začátku upoutala moji pozornost. Je dobře napsaná a vezme vás na jízdu na horské dráze a provede vás několika zvraty. Určitě bych tuto knihu doporučila ostatním.

Jediná věc, která se mi příliš nelíbila, byl konec. Rozuzlení (které jsem z části tušila) bylo prozrazeno asi ve 3/4 knihy, což je škoda. Autorka mohla velké odhalení nechat až o pár kapitol dál.

genduna
29.12.2022 4 z 5

Kniha pěkná, napínavá. Čtivá.

Kenan
08.08.2022 3 z 5

Mně se to líbilo. Bylo to napínavé a rozuzlení jsem neodhalila. Přitom, když jej autorka prozradila, tak jsem si říkala, že to bylo jasný :). Dvě kamarádky, kdy se každá z nich dostane do zpočátku naprosto neřešitelného problému, který jim způsobí jejich muži.
Příběh postupně graduje a je opravdu čtivý, ale je to taková ta kniha, na kterou hned zapomenu.

Lexie321
26.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Je pravda, že obe postavy zažívali naozaj hrozne chvíle ale predsa len sa mi zdalo že Suzie na tom bola zo začiatku horšie a súcitila som s ňou viac aj keď potom prišiel ten šokujúci zvrat a všetkých mi bolo úprimne ľúto. Príbeh je pútavý a postavy reálne a ľudské. Páčilo sa mi ako sa pomaly odhaľovali veci aj keď kniha je skôr drama s prvkami záhady/krimi. Jednoznačne som cítila zadosťučinenie s Adamovim koncom! A som rada že záver ponúkol pohľad do budúcnosti postáv po tom všetkom. Maximálne odporúčam.

JointlieKat94
18.04.2022 3 z 5

Naprostý souhlas s FoxFox, na začátku jsem myslela, že knihu odložím, protože se obě chovaly na facku. Naivní malý holky.
Druhá polovina už měla děj lepší, ale stejně mě to úplně nechytlo.
Čtení mi trvalo opravdu dlouho.

Nemůžu hodnotit kladně ačkoliv v tom vidím něco k poučení.. ale i kdyby to přišlo, nikdo tomu nezabrání.

FoxFox
13.04.2022 3 z 5

Kniha Jestli se probudí je psaná z pohledu dvou hrdinek - kamarádek Suzie a Rachel, které se střídají ve vyprávění svých příběhů. Musím říct, že v první polovině mě obě hrdinky neskutečně vytáčely, jejich chování mi přišlo velice naivní a neracionální. V druhé půlce už se děj více rozběhl a čtení mě bavilo o něco více. Jinak na to, že má kniha méně než 300 stran, jsem ji četla hrozně dlouho. Hodnotím jako průměr, neurazí, nenadchne.

Danago
05.02.2022 5 z 5

Mě knížka chytla od první stránky, dlouho jsem se nechala autorkou zmást. Ale jak se příběh začíná rozplétat tak jsem byla velice překvapená a v šoku. Moc mě to bavilo. Kniha podle mě má velký přesah. Autorce se povedlo mě šokovat a překvapit. Rozhodně závěr je dobře vymyšlený . Mám tento typ knih ráda. Za mě to oddechovka určitě nebyla . Thriller pro ženy nebo rodinné drama. Za mě můžu doporučit.

Parwana
28.08.2021 2 z 5

Kniha z kategorie thrillerů pro ženy, nenadchne, neurazí. Obě hrdinky mě od začátku štvaly,zejména Suzie svým naivním přístupem k mužům a životu všeobecně, nedivím se, že stále ztroskotávala... Konec byl jakž takž realistický vzhledem k celému ději. Dočítala jsem ji v angličtině. Oddechovka na víkend, nenadchne, neurazí.

ivousekk
04.08.2021 4 z 5

Musím přiznat, že jsem po tak vysokém hodnocení čekala ještě o trochu víc. Bylo to fajn, ale opravdu napínavé až ke konci, kdy se odhalilo, kdo a proč. Už ve 1/4 mi bylo jasné, kdo je ta sražená osoba.
Ale co mi vadilo a ubíralo to pro mne na dynamice, bylo příliš mnoho myšlenek. Obzvlášť kapitoly Rachel tím byly úplně prošpikované. A mně to přišlo jako nějaký zpomalovač.

veronika9761
12.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Obe hlavni hrdinky me vytacely od zacatku. Nez sem prisla na to, ze je vsechno jinak, bez se zdalo. Velmi ctivy kousek, na muj vkus na poslednich stránkách prilis velky moralni pouceni, ktery se do knizky prilis nehodi.

tanecnica
07.02.2021 4 z 5

Na začátku to vypadá jako tuctovka, navíc zbytečně překombinovaná. Ale zdání klame. Příběh je dobře vymyšlený, vtáhne Vás do děje, a až do konce nepustí. Konec je úplně jiný, než celou dobu čekáte, donutí Vás zpětně nad knihou přemýšlet. Určitě doporučuji po knize sáhnout!

kofola33
20.11.2020 4 z 5

Dobry psychologicky thriller o vine a trestu. Do poloviny knihy se mi to zdalo jako otrepane tema podvedenych a podvadenych zen, pak to nabralo uplne jiny smer a rychlost...a byl konec. Urcite stoji za precteni, ale u mne to na 5* proste nema.

i.stefany
16.10.2020 5 z 5

Tak tohle se opravdu povedlo. Na prvotinu je to velice zdařilá kniha. Má šikovně promyšlený děj, uvěřitelnou psychologii obou hlavních postav Suzan i Rachel a každá z nich vypráví svůj složitý osobní příběh. Je to nečekané, napínavé a čtivé a ten závěr... ten vás donutí k zamyšlení nad vlastním životem. Doporučuji.

NelaMaty
11.09.2020 5 z 5

Kniha můžu jedině doporučit. Perfektní :-)

Marbla2004
15.08.2020 4 z 5

Velké překvapení! Od knihy jsem nic moc neočekávala, ale zaujala mě anotace, tak jsem se do ní pustila. Kniha ubíhala, nebylo to něco z čeho bych si sedla na zadek (a konec už se teda dost táhl), ale celkově to nebylo špatné. Ve srovnání s dalšími thrillery je lehce nadprůměrná, ale znám lepší. 4*

L.Helena
08.08.2020 4 z 5

Tak tahle prvotina se autorce opravdu povedla. Hodně dobře se čte, postavy vcelku reálné, až na to, jak je Suzie zaslepená láskou natolik, že jí dlouho nedochází pravý stav věcí. Na druhou stranu se mi na ní líbilo, že i přes své problémy se dokázala zajímat o situaci kamarádky. Naštěstí jsem si předem nepřečetla anotaci, takže pro mě bylo překvapením i to, co se stalo až dlouho za polovinou knihy (a co ten, kdo tu anotaci psal, vyžvanil bez ohledu na to, že vlastně spoileruje).
Spoiler: Závěr je hodně spravedlivý ve smyslu dodržování zákona, s příslibem dobrých vyhlídek do budoucna. Klidně bych snesla i něco trochu drsnějšího, nebo nějaký šok na závěr.
Jestli autorce vyjdou i další knihy, určitě si je přečtu.

DK197
20.07.2020 4 z 5

E-KNIHA: Musím se přiznat, že čtvrtá hvězda je za hlavní zápletku. Vážně to byla nečekaná bomba (nejspíš také proto, že jsem si před čtením anotaci připomněla jen tak jedním okem). A od toho momentu přibyla i dobrá práce s věrnou psychologií postav... Ale problém mám s tempem i dějem předtím. Je to sice vše čtivě napsané, ale do toho hlavního momentu se tam vlastně neděje nic nového, co by nepsala anotace - jedna objevuje, kdo byl a kolik si půjčil její snoubenec, druhá lavíruje, zda má, nebo nemá manžel milenku a proč ujel od nehody... Pořád dokola. A když se konečně dít něco nového začne, zjišťujete, že bylo načase, neboť knížka se kloní k závěru. A od té doby se řítí rychle k poslední stránce. Škoda, že první část autorka neproložila i jinými zápletkami a konec trochu nenatáhla... Protože kdyby pro mě všechno nebylo tak nečekané a zápletka byla poněkud fádnější, určitě to na čtvrtou hvězdu nemá. Takhle musím hodnotit hodně kladně a znovu vyzdvihnout i čtivost a práci s psychologií postav.

zneužívání lhaní, lži kamarádky podvody thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Zoe Lea
anglická
2019  80%Jestli se probudí

Kniha Jestli se probudí je v