Ještě jednou o delfínech

Výbor sci-fi povídek bulharského autora ze sbírek Da nachraniš orela (1977) a Dvojnata zvezda (1979).

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57135/jeste-jednou-o-delfinech-2ZR-57135.jpg 3.610
Literatura světová, Povídky, Sci-fi
Vydáno, Lidové nakladatelství

Da nachraniš orela, Dvojnata zvezda, 1977

Kniha Ještě jednou o delfínech

Petrstik
18.08.2019

Soubor celkem čtivých a nenáročních sci-fi povídek.

ludek.n
15.07.2019

Bulharská sci-fi je v celosvětovém měřítku spíše bludičkou než čarokrásným motýlem s pestrými křídly, přesto jméno spisovatele Ljubena Dilova není příznivcům žánru (především tedy starší generace) tak úplně neznámé. V Česku vyšlo několik jeho románů a kniha Ještě jednou o delfínech představuje výběr jeho klasických fantastických povídek. Asi bych o této sbírce neřekl, že je reprezentativním výběrem toho nejlepšího, co v Bulharsku vzniklo, na druhou stranu si ale Dilov drží jistou úroveň a občas se dokonce blýskne zajímavým motivem, jako například v Krásné Heleně, Na zpívající planetě nebo v Nakrmit orla. Zápletky jeho povídek nejsou konfrontační, výbušné nebo kdovíjak ohromující, rezonují spíše s poklidnou, pohodovou atmosférou, která nezřídka dokáže vykouzlit úsměv na tváři.

Magrata15
19.02.2019

Jsem překvapená, jaké skvělé sci-fi povídky vznikly v roce 1977. Moc se mi kniha líbila.

bulharská literatura

Ljuben Dilov
bulharská, 1927 - 2008

všech 8 knih autora

Kniha Ještě jednou o delfínech je v