Ještě jednou jaro

Ještě jednou jaro https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49219/jeste-jednou-jaro-49219.jpg 5 11 1

Svazek přináší nejkrásnější Seifertovy verše, které vybral a vzpomínkovou esejí uvádí Fr.Hrubín.

Pablo70
26.03.2021 5 z 5

„V devatenácti letech jsme byli oblouzeni poezií prokletých básníků. Vzdávali jsme se vlnám rimbaudovských moří. Z Baudelaira, kterému jsme mnoho nerozuměli, vnímali jsme jen morbidní obrazy a scény… Ve vlastních pokusech jsme třeli slovo o slovo, přimýšlejíce si k tomu jiskry. Jednoho dne jsme otevřeli jakýsi časopis; verš -
ALKOHOL MĚSÍCE SE VZŇAL…
jako blesk přivedl k výbuchu náklad vteřin – všedních, ach, tak všedních… Tím veršem jsme se po prvé setkali s poezií Jaroslava Seiferta.“
Svazek základní řady Klubu přátel poezie Ještě jednou jaro (1961) uspořádal básník František Hrubín, autor předešlých slov. Jaká vzácná příležitost! Pokud seženete takové knihy, kde jsou autentická svědectví současníků, původní fotografie (které později byly cenzurovány už jen proto, že připomínaly 1.republiku!), a jsou třeba uspořádány a komentovány někým, kdo byl stejně skvělý básník, neváhejte ani vteřinu! Roky plynou a autenticita komentátorů druhé a další generace rychle klesá. Tak to chodí.
V této knize najdete třeba i Seifertův horoskop zrození, svědectví současníků, kresby, karikatury a fotografie a samozřejmě i výbor poezie. Rok 1961 (před šedesáti lety) byl ještě rokem, kdy básničtí bardové žili a mohli psát a vzpomínat. Pokud vám právě na tomhle záleží (dozvědět se, jak to všechno bylo: kdo s kým o čem pro koho), tady to najdete. Seifertovu poezii stále milujeme!

Jaroslav Seifert
česká, 1901 - 1986
1925  74%Na vlnách TSF
1999  95%Všecky krásy světa
1950  83%Píseň o Viktorce
1971  86%Maminka
1984  85%Býti básníkem

Kniha Ještě jednou jaro je v