Kořeny zla

Kořeny zla https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392731/bmid_koreny-zla-j3V-392731.jpg 4 62 15

V lese v západní Anglii se objeví tělo Carla Finche s prostřelenou hlavou a vypadá to jako jasná sebevražda. Ale policie brzy zjišťuje, že přijít tomuto případu na kloub nebude vůbec jednoduché. Výpovědi svědků se rozcházejí, a jakmile si Ian Carter a inspektorka Jess Campbellová na případ posvítí, začíná být jasné, že na mrtvého muže měl spadeno nejeden člen místní komunity...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Rooted in Evil , 2017

Sarriii
20.09.2023 3 z 5

Celkem čtivé, i když chvílemi zdlouhavé. Motiv mi nepřišel moc věrohodný a chování pachatele a postav okolo také moc ne. Konec mi přišel taky zvláštní a zklamal mě.
Kdybych si tuto detektivku nepřečetla, tak o nic nepřijdu. Za chvíli zapomenu, že jsem četla.

nicandra
04.08.2023 3 z 5

Nevěřím příliš vrahově motivu, konec knihy je tím pádem neuvěřitelný. A vůbec všechny ty postavy byly neuvěřitelné, každá trochu jinak praštěná, ale ne úplně hezky. A zas tolik náhod, které mají obvykle závažné důsledky! Čte se to docela dobře, ale když skončíte a uvědomíte si, kolik tam vlastně bylo nesmyslů, nedotažeností či překombinovaností, tak se nestačíte divit, co vás na tom vlastně bavilo...:)

ctenarkaEva
23.07.2022 3 z 5

Detektivka z anglického venkova, která se mi ale zdála dost natahovaná a rozvláčná. Ale na druhou stranu klidnější styl, bez potoků krve. Určitě si přečtu i další díly.

soukroma
08.09.2021 3 z 5

Knihy této autorky mám docela ráda (tato série představuje typický anglický venkov a nevyhnutelnou konfrontaci starého a nového, jak v mravech a chování, tak v policejní práci), ale jejich kvalita pro mne v poslední době prudce klesá.
Tahle se dle mého tedy vůbec nepovedla - o nic nešlo, nic se kloudně nevyšetřovalo, zápletka od prvního momentu se nikam nepohnula, i když do toho autorka ještě vložila jakousi tajemnou zlou postavu (které se dál už nevěnovala). Všichni se chovali divně (včetně policajtů a doktorů, o místní "honoraci" a příbuzných nemluvě), dialogy byly děsné a vůbec jednání nepochopitelné.
A korunu tomu nasadil otřesný překlad: volby slov a slovních spojení, rodů, příslovců, předložek, pádů atd. byly příliš často příliš vedle, za všechny např. "selhané plány", "sesunutá brokovnice", "rady na rozdání" (jako když to překládal stroj nebo někdo, kdo sice možná byl kdysi rodilý mluvčí, ale nějak vše pozapomněl a dal tomu punc typické "czenglish", v obráceném překladu).
Dočetla jsem s nechutí (ale co kdyby se to náhodou rozjelo...), takže na dvě hvězdy jít nemůžu, ale subjektivně to není ani 50%. Těch 300 stran v tomto případě bylo zatraceně mnoho, na všechen ten balast.

knihomolka525
11.06.2021 5 z 5

Další příběh od Ann.Opět spokojenost.Dosti jsem do jejích knih investovala ale zatím nelituji.I když mě nepřekvapí pokud u ní bude v některé knize platit,že i mistr tesař se někdy utne.Spisovatelka udržuje klasicky pomalé tempo.Seznamuje nás s postavami,s jejich odlišnostmi .Udržuje až do konce v napětí: kdo teda vraždil.Styl psaní Granger je pro mě přijatelnější než Christie.Není překombinovaný a je klidnější.Komornější.Výrazně zdařilý překlad

Marla
18.04.2021 4 z 5

Ach ti Angličané, ty jejich farmy, ohrazené lesy, komunity, venkovské hospody s divnými názvy....tohle vše je v knížce nacpáno a taky pár praštěných lidí a spousta nenávisti. Prostě dobrá anglická detektivka!

čef
08.04.2021 5 z 5

Konec mne zklamal, ale tak to někdy bývá. Hlavně, že příběh byl čtivý a sem tam nějaké moudro se také našlo, takže celkově nelituji. Přátelé klasické anglické detektivky zde najdou vše na svém místě – narafičené místo činu, řada popletených svědků, vzteklých lidiček a kořeny zla v minulosti. Takže dobré, na tom si stojím.

MarieH
08.01.2021 2 z 5

Knížka mě dost zklamala, asi nejslabší ze série. Rozvleklé a nudné, připadá mi jako by to psal někdo jiný, popis prostředí a postav nudný. Musela jsem se nutit dočíst, předešlá kniha Mrtvá ve vodě byla o něco čtivější, tato série má sestupnou tendenci. Souhlasím se Zázvorkou, stýská se mi po Alanovi a Meredith. S bídou 2 hvězdičky.

Arsi
02.09.2020 3 z 5

Celkem průměrná detektivka. Neurazí ale ani nenadchne.

pavlačinka.1
29.06.2020 4 z 5

Pohodová detektivka:-)

Mychaela
22.11.2019 3 z 5

Trošku zklamání, neurazí ale ani neohromí. Už jsem určitě četla zajímavější a lepší detektivky.
- za místy dost šílený překlad
+ až do konce jsem si nebyla jistá kdo co a jak, to mám u detektivek ráda :-)

Mysicka_Lb
22.10.2019 3 z 5

Ann Granger měla skvělou první detektivní sérii, tato druhá mi přijde celkově horší - nudnější a méně propracovaná z detektivního hlediska. Knihu hodnotím průměrně - nebylo to špatné, dobře se četla, ale nebyla jsem z ní ani kdovíjak nadšená.

konicekbily
06.08.2019 3 z 5

Autorka se pokusila asi navázat na své předchůdce - autory detektivek z anglického venkova ve stylu Agathy Christie. A tomu odpovídá i zápletka - rodina, dědictví a peníze. Ale paní Christie to uměla mnohem lépe. Autorka ale píše zajímavě- jako doplňková četba to ujde.

mats379
30.07.2019 3 z 5

Poněkud zdlouhavé, rozvláčné, málo humoru. Vražda mi také přišla dost vyumělkovaná, ale na druhou stranu nebyly tam potoky krve, kniha neměla 600 stran, takže za tři hvězdy je přiměřené... Co mi vadilo nejvíce, je spousta stylistických chyb, které už ani lidé, co se živí českým jazykem, nevnímají. Měla jsem chuť knihu poslat zpět, ať mi ji vrátí zpět opravenou!!!

zazvorka
11.05.2019 3 z 5

(SPOILER) Zklamání. Autorku mám ráda, ale nová knížka se mi jeví zatím nejslabší. Pěkná na pohled - vždy oceňuji titulní obrázky, líbí se mi i celková úprava knih, příjemné písmo. Tento příběh mne vůbec nepřesvědčil - nepříliš sympatické postavy a hlavně - pro mne opravdu těžko uvěřitelný důvod a způsob provedení vraždy.
Prostě mi nesedí, že by zmíněný pachatel bral s sebou v dané situaci flintu, to mi připadá jako úplná hloupost. A tím pádem i celá zápletka nesedí. Celé je to divné, stýská se mi po Alanovi a Meredith.