Kořeny zla

V lese v západní Anglii se objeví tělo Carla Finche s prostřelenou hlavou a vypadá to jako jasná sebevražda. Ale policie brzy zjišťuje, že přijít tomuto případu na kloub nebude vůbec jednoduché. Výpovědi svědků se rozcházejí, a jakmile si Ian Carter a inspektorka Jess Campbellová na případ posvítí, začíná být jasné, že na mrtvého muže měl spadeno nejeden člen místní komunity......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/392731/koreny-zla-j3V-392731.jpg 3.310

Jess Campbellová a Ian Carter (5.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Rooted in Evil (2017)

Kniha Kořeny zla

konicekbily

Autorka se pokusila asi navázat na své předchůdce - autory detektivek z anglického venkova ve stylu Agathy Christie. A tomu odpovídá i zápletka - rodina, dědictví a peníze. Ale paní Christie to uměla mnohem lépe. Autorka ale píše zajímavě- jako doplňková četba to ujde.

mats379

Poněkud zdlouhavé, rozvláčné, málo humoru. Vražda mi také přišla dost vyumělkovaná, ale na druhou stranu nebyly tam potoky krve, kniha neměla 600 stran, takže za tři hvězdy je přiměřené... Co mi vadilo nejvíce, je spousta stylistických chyb, které už ani lidé, co se živí českým jazykem, nevnímají. Měla jsem chuť knihu poslat zpět, ať mi ji vrátí zpět opravenou!!!

zazvorka

Zklamání. Autorku mám ráda, ale nová knížka se mi jeví zatím nejslabší. Pěkná na pohled - vždy oceňuji titulní obrázky, líbí se mi i celková úprava knih, příjemné písmo. Tento příběh mne vůbec nepřesvědčil - nepříliš sympatické postavy a hlavně - pro mne opravdu těžko uvěřitelný důvod a způsob provedení vraždy.
Prostě mi nesedí, že by zmíněný pachatel bral s sebou v dané situaci flintu, to mi připadá jako úplná hloupost. A tím pádem i celá zápletka nesedí. Celé je to divné, stýská se mi po Alanovi a Meredith.